קופת גמל או קופת גמל להשקעה – היכן כדאי לחסוך?

תוכן עניינים

הרבה אנשים, ובעיקר כאלה שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם ההשקעות, מתבלבלים בין שני מוצרים עם שמות דומים ומתלבטים מה נכון עבורם – לחסוך באמצעות קופת גמל או קופת גמל להשקעה. אנחנו כאן כדי להסביר ולעשות קצת סדר.

גם אתם מתלבטים אם עדיף קופת גמל או קופת גמל להשקעה? אתם לא לבד

חברות הביטוח ובתי ההשקעות מציעים מגוון רחב של מוצרי השקעה וחיסכון לקהל הרחב. לכן חשוב מאוד להבין מהם בעצם ההבדלים בין המכשירים השונים העומדים לרשותכם.

אז נתחיל מההתחלה: למרות שמדובר בשני מכשירי חיסכון בעלי שמות מאוד דמים, חשוב מאוד להבין שמדובר במוצרי חיסכון למטרות שונות לחלוטין. לכן, כמו בכל השקעה, קודם כל חשוב מאוד לשאול את עצמכם מהי המטרה שלכם ולדייק אותה ככל הניתן, כדי להחליט איזה מוצר נכון יותר בשבילכם: קופת גמל או קופת גמל להשקעה.

קופת גמל – מכשיר חיסכון פנסיוני לטווח הרחוק

קופת גמל היא אופציה אחת מתוך שלוש המיועדת לצורך חיסכון כספים לפנסיה (שתי האופציות האחרות הן קרן פנסיה וביטוח מנהלים). הקופה משמשת הן עצמאים והן שכירים שנדרשים לעמוד בחוק פנסיה חובה, וההפקדות אליה מעניקות להם שלל הטבות מס. שכירים יכולים ליהנות מהשקעה משותפת עם המעסיק בהפקדתם, וכך ליהנות מפנסיה משמעותית.

בעבר הלא רחוק היה מדובר במכשיר חיסכון אטרקטיבי ביותר שהיה ניתן לחסוך בו כסף לכל מטרה שהיא, ולמשוך את הכסף בפטור ממס. רבים ניצלו את האפשרות הזו על מנת לחסוך כסף לעצמם, לילדיהם ואפילו לנכדיהם. לדאבונם של רבים, בשנת 2008 מדינת ישראל החליט לשנות את כללי המשחק, ומאז לא ניתן יותר למשוך את הכסף כסכום הוני אלא אך ורק בתור קצבה לאחר הגעה לגיל פרישה.

קופת גמל להשקעה – מכשיר חיסכון נזיל ולכל מטרה

קופת גמל להשקעה  נולדה ב- 2016 ומשמשת כתוכנית חיסכון לטווח הבינוני והארוך ואינה נחשבת כמכשיר פנסיוני. מדי שנה כל בעל ת"ז ישראלית יכול להפקיד עד כ- 72,000 ₪ ויש גמישות מלאה בין האפשרות לנהל את הכסף הפיננסי כהשקעה לכל דבר ולמשוך אותו בכל עת בכפוף לתשלום מס רווחי הון או לחלופין למשוך את כספי החיסכון כקצבה לאחר גיל 60.

מוצר זה מציע יתרונות רבים. ראשית, הוא מהווה חלופה ראויה לפיקדונות הבנקאים שמצליחים להניב תשואה אפסית עד נמוכה. שנית, ניתן למשוך את הכספים ממנו בכל עת ומצד שני הוא מעודד לחיסכון לגיל פרישה. כמו כן, שכירים ועצמאים כאחד יכולים להפקיד אליו סכומים נמוכים ועד כמה עשרות אלפי שקלים, אך לא מוטלת עליהם חובה לעשות כך.

אז להשקיע בקופת גמל או קופת גמל להשקעה?

מאחר וקופת גמל אינה נחשבת לאפיק חיסכון פנסיוני, חשוב מאוד להמשיך להפקיד כספים לקופת גמל (או למוצר פנסיוני אחר). כאמור, מדובר במוצר למטרות שונות, ולכן האידיאל הוא לשלב ביניהם, במקום לוותר על אחד מהם. שני המכשירים מציעים הטבות רבות לחוסכים ומנוהלים על ידי גופים השקעות מקצועיים, כך שהרווח הוא כולו שלכם!

איך בוחרים קופת גמל או קופת גמל להשקעה?

אם אתם מחליטים לחסוך באמצעות קופת גמל או קופת גמל להשקעה או גם וגם, חשוב לערוך השוואה בין הגופים השונים המציעים את המוצרים האלו, על מנת למקסם את פוטנציאל הרווח שלכם.

מתלבטים איך לבחור את המוסד שינהל עבורכם את כספכם? אנחנו כאן כדי לעזור לכם! הסוכנים המקצועיים והמנוסים של פתרונות עדיפים עובדים עם מיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות בארץ ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת על מנת לבצע השוואה דקדקנית בין האפשרויות. נשמח להעניק לכם שירות אדיב ולהתאים לכם את הפתרונות הפיננסיים והפנסיוניים האידיאליים. צרו קשר עוד היום ואנחנו נדאג לשקט הנפשי שלכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.