דירוג קרנות פנסיה משרד האוצר – האם זה באמת עוזר לדעת איפה להשקיע?

תוכן עניינים

משרד האוצר עושה כל מה שביכולתו על מנת לעודד חוסכים לחסוך לתקופת הפרישה: הוא יצר פלטפורמה שמנגישה נתונים לקהל הרחב, וגם מדרג את השירות של החברות על מנת ליצור תחרות. במאמר זה נדבר על דירוג קרנות פנסיה משרד האוצר ונבחן נקודות חשובות לגבי כל אחת מהדרכים לעידוד חיסכון פנסיוני שציינו.

דירוג קרנות פנסיה משרד האוצר באמצעות פנסיה נט

הדרך הראשונה לעודד את הציבור לחסוך הוא לתת לו את הכלים הבסיסיים להבין מה יוצא לו מזה ואיפה הכי כדאי לו לחסוך, לכאורה. לכן, אחד הכלים החשובים ביותר שנוצרו הוא אתר פנסיה נט. מדובר במערכת הזמינה בכל זמן ובכל מקום עם חיבור אינטרנט. דירוג קרנות פנסיה משרד האוצר בעזרת האתר מתייחס למספר היבטים, כגון: התשואות, דמי הניהול, יתרת הנכסים, איזון אקטוארי, מדד שארפ, השוואת תשואות למדדי השוק הפופולריים ועוד. כל זאת תוך התייחסות לחתכי זמן שונים ולכלל מסלולי ההשקעה.

דירוג קרנות פנסיה משרד האוצר באמצעות מדד השירות

מדד השירות של רשות שוק ההון הוא עוד דרך מעניינת לבחון איפה הכי כדאי לפתוח קרן פנסיה. דירוג קרנות פנסיה משרד האוצר בעזרת כלי זה מאפשר לקבל מידע חשוב על הגופים השונים המנהלים את החיסכון הפנסיוני של כולנו באמצעות 3 משתנים: שביעות רצונם של הלקוחות, זמן המתנה למענה טלפוני וכן כמות התלונות שהוגשו על אותו גוף למפקח. כל אלמנט מקבל ציון בפני עצמו ובסופו של דבר מוצג ציון כללי המשקלל את שלושת הגורמים שהזכרנו. דירוג זה גם גורם לתחרות בריאה בין נותני השירות וגם מהווה גורם משמעותי בקבלת ההחלטה לפתיחת חיסכון פנסיוני במקום מסוים. מדד השירות מתפרסם אחת לשנה.

הבעיה: קשה לקבל את התמונה המלאה

למרות הכוונות הטובות וצעדיו המבורכים של משרד האוצר, לאדם מן היישוב עדיין קשה לקחת את כל המידע המורעף עליו מהפרסומים הרבים ולהפיק ממנו את המיטב: רבים מדווחים שהם עדיין מתקשים לעבוד עם המערכת, להבין את המידע, לנתח אותו ולהסיק מכך מה הצעד הבא שעליהם לעשות. מעבר לכך חלק מהמידע המוצג אינו רלבנטי לחוסך ספציפי. כך למשל, דמי הניהול הממוצעים המפורסמים באתר אינם בהכרח מה שיגבו מהחוסך עצמו, כיוון שישנם גורמים רבים המשפיעים על החלטה של כל חברה בעניין זה.

הפתרון: אצלנו דברים נראים אחרת

בסוכנות פתרונות עדיפים משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת השוואה יסודית ומעמיקה בין כל האפשרויות הרלבנטיות ספציפית אליכם. אנחנו מנוסים בתשאול חוסכים, באפיון צורכיהם בהתאמה אישית של החיסכון הפנסיוני האידיאלי בשבילם מבין כל האפשרויות שמציעים חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים. אז בואו לחסוך זמן וכסף וליהנות משקט נפשי. צרו עם המומחים שלנו קשר עוד היום לבדיקת תיק החיסכון והביטוח שלכם בחינם. הצטרפו לחוג לקוחותינו המרוצים ולא תתאכזבו.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.