דירוג קופות גמל על פי תיקון 190: מי בראש הטבלה ב-5 שנים האחרונות?

יותר ויותר מציבור החוסכים הוותיקים מראה עניין בשנים האחרונות בהשקעת כספים נזילים בקופת גמל לפי תיקון 190. אחד הצעדים החשובים שיש לעשות כדי למקסם את ההשקעה הוא לבצע השוואה מסודרת של התשואות בכל קופות הגמל במסגרת תיקון 190 לפקודת מס הכנסה לאורך זמן. כיצד להשוות בין נתוני התשואה בקופות גמל לטווח הארוך, מי מבין קופות הגמל צועדת בראש הטבלה של התשואות ב- 5 השנים האחרונות ואיך בוחרים קופות גמל לחיסכון לפי תיקון 190 – כל זאת ועוד, במאמר שלפניכם.

למה בעצם מומלץ לבדוק את התשואה לטווח הארוך? 

מאחר ומדובר בקופות גמל, מוצרי חיסכון לטווח הבינוני-ארוך, כדאי מאוד לבחון את הביצועים שלהן לאורך זמן, ולבדוק מי מהן הצליחה להניב את התשואה השנתית הגבוהה ביותר בטווח של 5 שנים, והאם הצליחה לשמור על ביצועים גבוהים לאורך זמן. כל זאת בגלל שיש השפעה אדירה לכל פער, קטן ככל שיהיה, על הסכומים שתצליחו לחסוך. עם זאת, יש לזכור שהתשואות הן לא הכול, ולכן שווה להתמקד ב- 5 קופות הגמל שהשיגו את התשואות הכי גבוהות ב- 5 השנים האחרונות וגם לבחון אם בניכוי דמי הניהול שלהן, הן עדיין שומרות על רמת האטרקטיביות שלהן.

כך תשוו בין תשואות של קופות גמל תיקון על פי תיקון 190

לשמחתנו, אנו חיים בעידן המידע. המידע זמין בלחיצת כפתור באתרי אינטרנט שנועדו לסייע למשקיעים לקבל החלטות בנוגע להשקעת כספיהם. כך תוכלו למצוא מעין מחשבונים וכלים אחרים המאפשרים להשוות קופות גמל לפי תיקון 190 תוך שילוב מגוון פרמטרים שניתנים למיון, כגון: תשואה ממוצעת (לטווח של שנה, 3 שנים או 5 שנים), דמי ניהול ,היקף נכסים מנוהל ומדד שארפ (שבוחן את הביצועים לצד הסיכונים – ככל שהוא גבוה יותר, משמעות הדבר שהחברה הסתכנה פחות כדי לקבל את התשואה שהשיגה).

עם זאת, מדובר בכלים שהרבה אנשים חוששים מהם או מתקשים להבין אותם. לכן, גם אם תפנו לאחד המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח, תוכלו לקבל את ההשוואה הרצוי במינימום השקעה של זמן וכסף. כמובן שניתן גם לפנות ישירות לחברות הביטוח או לחברות הביטוח לצורך השוואת קופות גמל לפי תיקון 190 כדי לקבל את הנתונים ולאתר בעצמכם את הקופות שעשו את התשואה הטובה ביותר.

קופות גמל לפי תיקון 190 – המובילות בטבלה לשנת 2021

על פי הנתונים באתר גמל נט להלן 5 קופות הגמל עם נתוני התשואה הגבוהים ביותר ב – 5 השנים האחרונות (מעודכן לשנת 2020) בסדר יורד:

  1. אנליסט גמל מניות–  תשואה שנתית ממוצעת של 20.6% ב- 5 השנים האחרונות.
  2. אלפא מור S&P 500 – תשואה שנתית ממוצעת של 16.90% ב- 5 השנים האחרונות
  3. הפניקס גמל מניות – 16.67% ב- 5 השנים האחרונות
  4. אלטשולר שחם גמל מניות – 16.57% ב- 5 השנים האחרונות
  5. הראל קמ"פ מסלול מניות – 16.52% ב- 5 השנים האחרונות

מה זה משנה איזו תשואה השיגה? למה זה חשוב לדעת?

כאשר מדברים על השקעות, המטרה היא שהן יהיו כדאיות ויניבו עבורכם רווחים כמה שיותר גדולים, על מנת שתוכלו לעבות את הקצבה שממנה תחיו לאחר שתפרשו מעבודתכם. התשואות שמשיגים עבורכם המוסדות שמנהלים עבורכם את קופת הגמל (בין אם אלו חברות ביטוח ובין אם אלו בתי ההשקעות), הן מה שהופך את ההשקעה בקופת גמל לפי תיקון 190 לכדאית עבורכם.

במקרים מסוימים התשואה עלולה להיות מאוד נמוכה ואפילו לגרום להפסדים אם היא שלילית, כי אחרי הכול מדובר בהשקעה בשוק ההון. לכן יש לבדוק לעומק למי אתם מוסרים את כספיכם, ולבצע מחקר שוק רחב היקף ומסודר. רק כל תוכלו לקבל החלטה מושכלת ולבחור את החברה הנכונה עבורכם – זו שהצליחה להשיג תשואות גבוהות באופן יציב במשך 5 שנים האחרונות.

למה עוד כדאי להתייחס במהלך ההשוואה?

מאחר וקופת גמל היא מוצר חיסכון בסיסי שכל חברות הביטוח ובתי ההשקעות מציעים לקהל הרחב ויש לה תנאים דומים למדי בכל מקום, חשוב להתייחס לפרמטרים נוספים מלבד התשואה הממוצעת של כל קופה ב – 5 השנים האחרונות. נתון חשוב נוסף למשל הוא דמי הניהול שהחברה גובה מכם לצורך ניהול קופת גמל לפי תיקון 190 לפקודת מס הכנסה.

זכרו שדמי הניהול המקסימליים שחברות הביטוח ובתי ההשקעות רשאים לגבות מכם מוגבלים לפי חוק: עד 4% מהסכום שאתם מפקידים ועד 1.05% מסך החיסכון בקופה. הממוצע כיום עבור מי שחוסך באמצעות קופת גמל לפי תיקון 190 הוא 0.6% – אלו דמי ניהול אטרקטיביים ביותר בהשוואה למוצרי השקעה אלטרנטיביים, אבל אפשר בהחלט תמיד עוד לנסות להתמקח ולהשיג הוזלה נוספת בעלויות.

צריכים עזרה בבחירת קופת גמל תיקון 190? אנחנו כאן!

 אם אתם רוצים לבחור קופת גמל לחיסכון בהתאם לתיקון 190 לפקודת מס הכנסה, ומסתבכים עם ההשוואה או שיש לכם שאלות נוספות. תנו למומחים שלנו לעזור לכם. אנו משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת שמשווה בין קופות הגמל של חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בארץ. נשמח להתאים לכם את המסלול האידיאלי עבורכם.

בנוסף, ברשותנו ניסיון של למעלה מ- 20 שנה בתחום של ייעוץ פרישה, חיסכון וביטוח ונשמח ללוות אתכם במקצועיות ולהעניק לכם שירות אדיב ויחס אישי, כפי שאנחנו נותנים לאינספור לקוחות מרוצים. פנו עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ ותיהנו משקט נפשי, מחיסכון בזמן וממינוף הכסף שבידכם!

דירוג קופות גמל תיקון 190
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קיבוע זכויות בגיל פרישה
קיבוע זכויות בגיל פרישה: מה חשוב לדעת?

קיבוע זכויות בגיל פרישה הוא הליך חשוב שנועד למזער באופן ניכר את חבות המס שלכם על החיסכון הפנסיוני. יש ליזום את התהליך מול רשות המיסים, על מנת להימנע מתשלום סכום גבוה למדינה שלא לצורך. אז איך עושים זאת נכון?

קראו עוד »
להצטרפות לקופת גמל תיקון 190
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.