כל מה שרציתם לדעת על ביטוח שארים בקרן פנסיה

תוכן עניינים

אחד היתרונות המובהקים של קרן פנסיה על פני מוצרים פנסיוניים אחרים הוא הביטוחים המוזלים הכלולים בה. ביטוח שארים בקרן פנסיה נכלל בה באופן אוטומטי, ומעניק לכם את הידיעה שאם חלילה יקרה לכם משהו, יקירכם מכוסים. מה חשוב לדעת עוד על הביטוח הזה?

מה זה ביטוח שארים בקרן פנסיה?

ביטוח שארים בקרן פנסיה, הוא למעשה ביטוח למקרה מוות: הוא נועד לספק קצבה לבני ולבנות משפחתכם אם חלילה תלכו לעולמכם בטרם גיל פרישה.

במה ביטוח שארים בקרן פנסיה שונה מביטוח חיים?

שלא כמו ביטוח חיים שאנשים רוכשים בנפרד אם יש להם לדוגמה קופת גמל ובניגוד לביטוח למקרה של מוות שניתן לרכוש במסגרת ביטוח מנהלים, מדובר בביטוח קצת שונה: בעוד בביטוחים שהזכרנו התשלום הוא סכום חד פעמי, ביטוח שארים מקנה ליקירכם קצבה חודשית קבועה. כמו כן, בביטוח חיים המבוטח הוא זה שמגדיר מוטבים (מי שיקבל את הסכום במידה וחלילה ימות) ולעומת זאת בביטוח שארים בקרן פנסיה הקצבה משולמת אך ורק לשארים, כפי שמוגדרים בתקנון הקרן.

אז מי הם השארים?

  • בן או בת זוג או ידוע בציבור (גם אם הוא מאותו המין)
  • ילדים עד לגיל 21 (לרבות ילדים חורגים או מאומצים)
  • הורה נתמך

כמה הביטוח ישלם, במקרה הצורך?

גובה הכיסוי הביטוח נקבע לפי גילכם ביום שבו הצטרפתם לתוכנית. עם זאת, גובה הסכום המירבי שניתן לקבל מקרן הפנסיה במקרה של מוות חלילה הוא 100% מהשכר המבוטח בקרן. אם מישהו הרוויח לצורך הדוגמה 20,000 ₪ בחודש, הגובה המקסימלי של הקצבאות ששאריו יקבלו הוא 20,000 ₪.

אופן חלוקת הקצבאות

  • בת הזוג תקבל קצבה חודשית בגובה 60% מהכנסה המבוטחת בקרן לכל ימי חייה, ואפילו תמשיך לקבל קצבה גם אם תתחתן בעתיד.
  • יתום יקבל קצבה חודשית בגובה  40%  עד לגיל 21, אלא אם כן הוא חלילה סובל ממוגבלות כלשהי, ואז הוא יקבל קצבה למשך שארית ימי חייו
  • הורה נתמך יקבל קצבה חודשית בגובה של 20% מהכנסה

עם זאת, חשוב לזכור, כי סך הקצבאות לא יעלו על סכום ההכנסה המבוטחת. נניח מקרה של מבוטח שהרוויח 20,000 ₪ והותיר אחריו אלמנה, שני ילדים והורה נתמך. אופן חלוקת הקצבאות יהיה:

  • האלמנה תקבל קצבה חודשית של 12,000 ש"ח לכל ימי חייה
  • כל ילד יקבל קצבה חודשית של 4,000 ש"ח עד לגיל 21.
  • לא תשולם קצבה להורה הנתמך

כמו כן חשוב לדעת שאם קיימת זכאות לקבלת קצבת שארים ויש בן זוג או ילד מתחת לגיל 18 לא ניתן למשוך את הכספים מקרן הפנסיה כסכום חד פעמי.

רוצים להבטיח את עתיד יקירכם? רוצים לחסוך בעלויות דמי הניהול? דברו איתנו!

שימו לב גם כי רווקים, אלמנים וגרושים אינם חייבים ביטוח שארים ויכולים לחסוך הרבה מאוד כסף אם יקפידו לבטל את ביטוח השארים. אז בין אם אתם רוצים שהחיסכון הפנסיוני שלכם יגדל ויאפשר לכם או ליקירכם רווחה כלכלית בעתיד ובין אם אתם רוצים לבטל ביטוח שארים בקרן פנסיה ולדאוג להגיד את קצבתכם הצפויה, שווה לפנות לסוכן ביטוח פנסיוני.

פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עוסקת כבר שנים רבות בהתאמת חסכונות פנסיוניים איכותיים לפי צורכיהם של כל לקוח ולקוחה. אנחנו עובדים בצמוד למיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות בארץ ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת השוואה מעמיקה בין מגוון אפשרויות ותוך שקלול פרמטרים רבים להתאמה מושלמת. רוצים שקט נפשי? פנו אלינו עוד היום.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד?

מתי צריך לשלם פנסיה לעובד היא שאלה שמטרידה מעסיקים רבים, ובעיקר מעסיקים שחווים צמיחה והרחבה של העסק, ולראשונה מתחילים להעסיק עובדים חדשים. במאמר זה ננסה לעשות עבורכם סדר בדברים.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.