תכנון פרישה לפנסיה

תוכן עניינים

בעוד תכנון חופשה משפחתית נחשב לעניין פשוט יחסית, תכנון פרישה לפנסיה הוא תהליך מורכב שדורש זמן והכוונה של איש מקצוע. אז למה בעצם מדובר בתהליך מסובך, מדוע חשוב לעשות אותו נכון ולמה לשים לב? טוב ששאלתם!

תכנון פרישה לפנסיה – דומה אך שונה מכל תכנון אחר

על מנת לגרום לדברים לקרות כמו שאנחנו מצפים, אנחנו נדרשים לתכנן אותם. הרבה פעמים אנחנו פותחים יומן, מסמנים לנו תאריך יעד, ואז פשוט גוזרים לאחור פעולות שאנחנו צריכים לעשות ובונים לנו אבני דרך בדרך אל המטרה הרצויה. על פניו תכנון פרישה לפנסיה לא שונה מכל תכנון אחר, אבל בכל זאת, רוב האנשים רואים אותו כתהליך מאתגר למדי.

למה זה כל כך מסובך?

אחת הסיבות לאתגר זה, היא שאנחנו נוטים להזניח את הנושא הזה במשך זמן רב, עד שאין לנו ברירה אלא להתעמת איתו ממש רגע לפני שאנחנו יוצאים לפנסיה. היציאה לפנסיה כרוכה בהמצאת מסמכים מכל מקומות העבודה שעבדנו בהם, ללמוד מושגים מפחידים, לדמיין את עצמנו בערוב ימינו, לעשות כל מיני חישובים בלתי אפשריים, להתעסק בבירוקרטיה ולקבל החלטות חשובות וקשות. לכן זה מובן שרוב האנשים מעדיפים להימנע מכך ככל הניתן.

למה זה בכל זאת חשוב?

עם עליית תוחלת החיים והשיפור בבריאות, חשוב להבין שצפויות לכם שנים רבות, שבמסגרתן תוכלו להגשים חלומות וליהנות משלל אפשרויות שיספקו לכם הנאה והגשמה עצמית. הרי אין מי שאינו מדמיין את עצמו יוצא לטיול הגדול שיעשה ברגע שייצא לפנסיה… אבל כל זה מותנה בכך שיהיו לכם את הכספים הנדרשים, ולכן חשוב מאוד להקפיד על תכנון פרישה לפנסיה מוקדם ככל הניתן.

בדקו את עצמכם: האם אתם מוכנים לפרישה?

ישנם שלושה אפיקים עיקריים המשמשים לצורך חיסכון פנסיוני – קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וקופת גמל. בעקבות חוק פנסיה חובה, הן שכירים והן עצמאים נדרשים לחסוך באחד מהאפיקים האלה. הכספים שמופקדים בהם צוברים ריבית דריבית, ולכן מי שהתחיל לחסוך לפנסיה בגיל 30 יקבל קצבה הרבה יותר גדולה בהשוואה למי שהתחיל לחסוך לפנסיה רק בגיל 50, אפילו אם המשכורת שלהם זה. אבל גם כבר הגעתם לגיל מבוגר, יש הרבה מה לעשות כדי לשפר משמעותית את הקצבה המצפה לכם בפנסיה. לכן כדאי כבר עכשיו לפנות לסוכן פנסיוני שמתמחה בתכנון פרישה לפנסיה.

מה צריך לקחת בחשבון?

תכנון פרישה לפנסיה כולל מספר היבטים. עם זאת, בראש ובראשונה בוחנים את המשכורות והרווחים הנוכחיים והעתידיים, מבנה המשפחה, שאיפותיה וצורכיה מתוך ראייה עתידית של שנות הפנסיה שלכם. אחת השאלות המהותיות שבהם עוסקים היא כמה כסף תצטרכו כדי להגשים את משאלות לבכם וכמובן כמה כסף תצטרכו לצורך מחייה? כמו כן יש ענייני מיסוי שחשוב לקחת בחשבון לצד מרכיבים אחרים שהיריעה קצרה מלהכיל.

תכנון פרישה לפנסיה – ככה עושים את זה נכון

סוכן פנסיוני שמתמחה בעולם הפיננסי ושמכיר היטב את רזי עולם הפרישה יוכל להעניק לכם תכנון מקיף ואיכותי שלוקח בחשבון את כל הנתונים שהזכרנו בפסקאות הקדומות. כך, גם תוכלו למקסם את סף הנכסים שלכם, לחסוך בדמי הניהול ובמיסוי ולהרוויח שקט נפשי, מתוך ידיעה שבשנות הפרישה שלכם תחיו ברווחה כלכלית.

בפתרונות עדיפים מתמחים בייעוץ פרישה פרטני. אנחנו מעניקים לכם שירות ב- 360 מעלות המתמקד בפן הביטוחי, הפנסיוני והפיננסי ומתוך היכרות מעמיקה עם עולם המיסוי. נשמח לרתום את ניסיוננו שנצבר במשך עשרות שנים על מנת למטב עבורכם את שנות הפרישה. פנו אלינו עוד היום לקבלת פרטים נוספים ולתיאום פגישה.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.