קרן השתלמות s&p 500 – מהי וכיצד היא עובדת?

קרן השתלמות s&p 500 היא אפיק חיסכון שהולך וצובר פופולריות וסקרנות רבה בתקופה האחרונה, במה בעצם מדובר, למי זה מתאים, איך זה עובד והאם זה שווה את ההשקעה?

מהי קרן השתלמות S&P 500 ?

קרן השתלמות S&P 500 היא למעשה קרן השתלמות המשקיעה במדד S&P 500 שהוא מדד של 500 החברות הגדולות בבורסה לניירות ערך של ניו יורק. מדד S&P 500 (המכונה גם לעתים מדד סנופי), נחשב לאחד המדדים המרכזיים בעולם, והוא מספק מדד טוב לביצועים של שוק המניות האמריקאי.

למי היא יכולה להתאים?

קרנות השתלמות במסלול S&P 500 הן אופציה פופולרית למשקיעים שרוצים לחסוך לטווח ארוך ולהשיג תשואות גבוהות. קרנות אלו הן בעלות סיכון גבוה יותר מקרנות השתלמות סולידיות, אך הן גם בעלות פוטנציאל להניב תשואות גבוהות יותר.

איך עובדת היא עובדת?

קרן השתלמות S&P 500 משקיעה בכל הנכסים המרכיבים למעשה את מדד סנופי האמריקאי. נכסים אלו כוללים מניות של חברות כמו Apple, Amazon, Microsoft ועוד. קרן ההשתלמות רוכשת נכסים אלו ביחסים דומים ליחסים שבהם הם נסחרים במדד זה. לדוגמה, אם חברת Apple מהווה 10% ממדד סנופי, גם קרן ההשתלמות תחזיק בנכסים של חברת Apple  בשווי של 10% מנכסי הקרן.

האם כדאי לבחור קרן השתלמות S&P 500 ?

התשובה לשאלה זו תלויה במספר גורמים. להלן 2 גורמים מרכזיים:

 • העדפות הסיכון: קרנות השתלמות S&P 500 הן בעלות סיכון גבוה יותר מקרנות השתלמות סולידיות. אם אתם לא מעוניינים לקחת סיכונים גבוהים, קרן השתלמות סולידית היא בחירה טובה יותר.
 • מטרת ההשקעה:  קרנות השתלמות במסלול S&P 500 הן אופציה טובה למשקיעים שרוצים לחסוך לטווח ארוך ולהשיג תשואות גבוהות. אם אתם זקוקים לכסף בזמן הקרוב, קרן השתלמות סולידית היא בחירה טובה יותר.

מהם היתרונות והחסרונות של קרנות השתלמות במסלול S&P 500 ?

יתרונות:

 • תשואות גבוהות: קרנות השתלמות במסלול S&P 500 נוהגות לספק תשואות גבוהות יותר מקרנות השתלמות סולידיות.
 • גישה נוחה: קרנות השתלמות הן כלי חיסכון פופולרי וקל לשימוש.
 • הטבות מס:  קרנות השתלמות (בכל מסלולי ההשקעה) נהנות מהטבות מס, לרבות פטור ממס רווחי הון וממס הכנסה.

חסרונות:

 • סיכון גבוה: כאמור, קרנות השתלמות במסלול S&P 500 הן בעלות סיכון גבוה יותר מקרנות השתלמות סולידיות.
 • תנודתיות: קרנות השתלמות במסלול S&P 500 עשויות להיות תנודתיות יותר מקרנות השתלמות סולידיות.
 • זמן השקעה ארוך: כדי להשיג תשואות משמעותיות, קרנות השתלמות מסלול S&P 500 זקוקות לזמן השקעה ארוך.

איך לבחור היכן לפתוח קרן השתלמות S&P 500

ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מקום שינהל עבורכם קרן השתלמות S&P 500 כולל:

 • דמי ניהול: דמי הניהול הם התשלום שחברת ההשקעות גובה על ניהול הקרן. דמי ניהול נמוכים יותר יגדילו את התשואות שלכם בטווח הארוך.
 • תשואות: חשוב להשוות את התשואות של קרנות השתלמות S&P 500 שונות. קרנות השתלמות עם תשואות גבוהות יותר יגדילו את החיסכון שלך בטווח הארוך. למה התשואות אינן זהות? כי מנהלי ההשקעות מחקים את המדד ולכן זה לא תמיד אחד לאחד.
 • שירות לקוחות: חשוב לבחור חברה עם שירות לקוחות טוב, אם תרצו לקחת הלוואה על חשבון הקרן או פשוט למשוך אותה בבוא הזמן.

כיצד סוכן פנסיוני יכול לעזור לכם?

סוכן פנסיוני יכול לעזור לך לבחור קרן ההשתלמות S&P 500. הוא יכול גם לעזור לכם לערוך השוואה בין כל הקרנות, לספק מידע על דמי הניהול, התשואות ושירות הלקוחות של הקרנות ועוד. בנוסף, סוכן פנסיוני יכול לעזור לכם לפתוח קרן השתלמות, באמצעות מילוי כל הטפסים הדרושים ומסירתם לחברת הביטוח או לבית ההשקעות.

אז אם אתם לא בטוחים איך לבחור קרן השתלמות או זקוקים לעזרה בפתיחתה, אנחנו מזמינים אתכם לפנות אל סוכנות פתרונות עדיפים. אנחנו עובדים כבר שנים רבות עם כל החברות המובילות בתחום ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת להשוואה מעמיקה. נשמח לעמוד לשירותכם ולשרת את האינטרסים שלכם על הצד הטוב ביותר, כדי שתיהנו משקט נפשי. פנו אלינו עוד היום לתיאום פגישה.

קרן השתלמות s&p 500
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
אחוזי הפקדה לקרן השתלמות
אחוזי הפקדה לקרן השתלמות של שכירים ושל עצמאים

אחוזי הפקדה לקרן השתלמות היא נושא שמעסיק הן שכירים והן עובדים, הן שכירים והן עצמאים. במאמר זה נסביר בדיוק כמה כסף אתם צריכים להפקיד לקרן ההשתלמות, מהן התיקרות שחשוב לשים לב אליהן וגם נסביר איך אפשר למקסם את החיסכון שלכם בקלי קלות.

קראו עוד »
קרן השתלמות הפניקס
קרן השתלמות הפניקס

קרן השתלמות הפניקס היא אחת הקרנות הגדולות והמבוקשות בענף הפנסיוני. אילו מסלולים היא מציעה, מי עומד מאחוריה, מהם יתרונותיה ומה חייבים לשקול לפני שמחליטים להצטרף אליה

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.