היתרונות בחיסכון באמצעות קופת גמל

קופת גמל היא תוכנית חיסכון פנסיונית וקיימים בה יתרונות רבים, שלא כולם מודעים אליהם. אנחנו כאן כדי לחשוף אותם בפניהם ולהסביר באילו מקרים כדאי לחסוך דווקא באמצעות קופת גמל לקראת הפנסיה.

מהי קופת גמל?

ראשית נזכיר בקצרה מהי קופת גמל: מדובר בתוכנית חיסכון ארוך טווח, בדומה לקרן הפנסיה ולביטוח מנהלים. בעוד אלה מבוססים על שילוב בין מרכיב חיסכון לבין רכיבים ביטוחיים (ריסק וביטוח אובדן כושר עבודה), הייחודיות של קופת הגמל בא לידי ביטוי בכך שמדובר במרכיב חיסכון טהור.

חיסכון בקופת גמל מבוסס על הפקדות. שכירים מפקידים שיעור מסוים מהמשכורת החודשית שלהם ביחד עם המעסיק לטובת תגמולים ופיצויים, בעוד עצמאי יכול להפקיד לקופת הגמל את כל הכספים בעצמו.

עוד עניין ייחודי לקופות הגמל בא לידי ביטוי בכך שהן אינן משלמות קצבה בפרישה, ויש להעביר את הכספים לקופת ביטוח משלמת, שרק ממנה החוסך יקבל קצבה חודשית לאחר פרישתו או שיוכל להוון את הקצבה, בהתאם לתקנות ולהעדפותיו האישיות.

כל היתרונות יש לקופת גמל

קופת הגמל מציעה לחוסכים יתרונות רבים. חלק מהיתרונות בלעדיים, בשל אופיו הייחודי של אפיק חיסכון זה, וחלק מהיתרונות משותפים לקופת הגמל ולשאר מוצרי חיסכון ארוכי טווח. אלה יתרונותיה:

 • הקופה משמשת כאמצעי חיסכון טהור, ללא רכיב ביטוח הכרוכים בעלויות נוספות
 • קיים מגוון רחב של מסלולי השקעה הנתונים לבחירת החוסכים – המעבר בין המסלולים מתבצע באופן חופשי וללא עלות כלשהי
 • הקופה מספקת הטבות של זיכוי וניכוי מס על הפקדות לשכירים ולעצמאים כאחד
 • כספי החוסכים מושקעים בשוק ההון והחוסכים נהנים מניהול מקצועי (בתמורה לדמי ניהול)
 • עצמאים יכולים להפקיד כספים לקופת הגמל באופן חד פעמי במהלך כל שנת מס או באופן חודשי
 • קופת גמל היא לא רק מוצר חיסכון לטובת הפנסיה, אלא שם קיבוצי למגוון רחב של קופות גמל אחרות, דוגמת קרן השתלמות וקופת גמל להשקעה, שלכל אחת מהן יש גם כן יתרונות רבים משלה.
 • מאחר ומדובר במוצר חיסכון טהור, ניתן לרכוש בנפרד בדיוק את הביטוחים הנדרשים לכם, ולא לחשוש ממצב של כפל ביטוחי
 • ניתן לעבור בין קופות גמל של גופים מנהלים בכל רגע וללא תשלום תוך שמירה על זכויותיכם
 • החל מגיל 60 תוכלו למשוך את כספיכם כקצבה החודשית, בפטור מתשלום מס רווחי הון ובפטור ממס הכנסה או כסכום חד פעמי בתשלום מס מופחת (15% נומינלי במקום 25% ריאלי, בכפוף לתנאים בתיקון 190).
 • ניתן לקבל הלוואה בתנאים טובים יותר על חשבון כספי החיסכון
 • אפשר להשוות בין קופות הגמל באמצעות אתר ממשלתי שנקרא גמל נט
 • אפשרות לבחירת מוטבים שיקבלו את חסכונותיכם במקרה של פטירה

איך לבחור קופת גמל שמתאימה לכם?

קיימים גורמים רבים שכדאי לקחת בחשבון בעת בחירת קופת גמל, ביניהם: המוניטין של הגוף המנהל, התשואות, דמי הניהול, רמת החשיפה לסיכון, פיזור ההשקעות ועוד. בנוסף לכך, כמו בכל מוצר פיננסי אחר, גם כאן תתקלו בשלל מסלולי השקעה, שמתוכם תצטרכו לבחור את זה שהכי מתאים לכם.

ההשוואה עשויה להיות מאתגרת עבור האדם הממוצע, אבל אל דאגה כי המומחים של פתרונות עדיפים עומדים לשירותכם. כבר עשרות שנים אנחנו עובדים עם מיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות הקיימים, עורכים השוואות באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ומתאימים לכל לקוח את המוצר והמסלול האידיאליים עבורו. נשמח לעמוד לשירותכם ולדאוג שגם אתם תיהנו משקט נפשי.

היתרונות של קופת גמל
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קופת גמל של נפטר
מה עושים עם קופת גמל של נפטר?

פטירה של בן משפחה או חבר קרובים היא אירוע טראומטי, אשר דורש מהקרובים לנפטר להתמודד עם מגוון משימות, כולל בירוקרטיה, ענייני רכוש ועוד. בין המשימות הללו נמצאת גם הטיפול בקופת הגמל של הנפטר. כך תעשו זאת נכון

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.