מהם היתרונות של קרן השתלמות שהופכים אותה לאפיק משתלם?

קרן השתלמות היא מאפיקי החיסכון האהובים ביותר בקרב ציבור החוסכים. מה מייחד אותה והופך אותה לכל כך פופולרית ואהובה, אילו יתרונות היא מציעה ומי רשאי לחסוך בה? כל התשובות במאמר זה.

קרן השתלמות – אפיק חיסכון אטרקטיבי

קרן ההשתלמות היא אולי אפיק החיסכון המבוקש ביותר שקיים בישראל, לפחות נכון להיום. היא מתאימה למי שמחפש אפיק חיסכון לטווח הבינוני, מאחר והיא הופכת להיות נזילה לאחר 6 שנים, או במקרים מסוימים כבר לאחר 3 שנים, ואז ניתן למשוך את כל הכסף שהצטבר בה ללא חבות במס בכל עת.

מדובר בהטבה משמעותית שהמעסיק יכול להעניק לעובדיו, מאחר וההפקדות לקרן ההשתלמות מתבצעות גם על חשבונו: המעסיק יכול להפקיד עד 7.5% מהשכר של העובד, והעובד משלים עוד שליש, כלומר עד 2.5% משכרו.  כמו כן, מאחר וחלק מההפקדה של המעסיק עד התקרה הקבוע בחוק, לא נחשב כהכנסה לעובד, העובד פטור מתשלום מס.

כמו ההטבות שציינו הן אלה שמעניקות לקרן ההשתלמות את התואר המכובד "אפיק החיסכון המשתלם ביותר", גם אם הוא מפחית מעט משכר הנטו שנכנס מהעבודה שלכם לחשבון הבנק.

האם גם עצמאים רשאים לחסוך באמצעות קרן השתלמות?

נכון להיום, גם עצמאים יכולים לחסוך באמצעות קרן השתלמות, אם כי אין להם מעסיק שיפקיד עבורם כספים לקרן. עם זאת, כל עצמאי יכול לפתוח לעצמו קרן, בניגוד לשכירים שתלויים בטוב ליבו ובנדיבותו של מעסיקם.

עצמאים שחוסכים בקרן השתלמות נהנים מהטבת מס משמעותית: הפקדה של עד 4.5% מהכנסתו השנתית ועד התקרה המותרת בחוק, נחשבת כהוצאה מוכרת. כמו כן הם מקבלים פטור מתשלום מס רווחי הון על הרווחים שהתקבלו מהפקדות שנעשו עד התקרה. וכמובן, לאחר 6 שנים, יהנו מפטור כפול הן על ההפקדה והן על משיכת החיסכון.

האם מוכרחים למשוך את הקרן לאחר 6 שנים?

אמנם בתום 6 שנות חיסכון הכסף הופך להיות נזיל, אך ממש לא חייבים למשוך אותו. כדאי מאוד להשאיר את החיסכון בקרן ההשתלמות גם לפרק זמן ארוך יותר, כדי להמשיך לצבור תשואה, ואפילו עד הפרישה לפנסיה. 

כמו כן כדאי לדעת שניתן לקבל הלוואות בתנאים מעולים כנגד החיסכון שלכם בקרן, וכך תוכלו גם להגשים כמעט כל מטרה שיש לכם בדרך, וגם להמשיך ליהנות מהתשואות.

איך לבחור את הקרן שהכי תתאים לכם?

על מנת למקסם את היתרונות של קרן השתלמות, חשוב לערוך השוואה מקצועית ומעמיקה שלוקחת בחשבון שלל פרמטרים, ולא רק דמי ניהול או תשואות, וכמובן לבחון מהו מסלול ההשקעות הנכון עבורכם.

וכאן המומחים שלנו נכנסים לתמונה. בפתרונות עדיפים משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת השוואה מקיפה בין נתונים רבים של כל הגופים המובילים בתחום לצורך התאמת הפתרון הטוב ביותר עבורכם. פנו אלינו עוד היום ותיהנו משקט נפשי, שירות מקצועי ויחס אישי וחם.

תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.