מהם היתרונות של קרן השתלמות שהופכים אותה לאפיק משתלם?

קרן השתלמות היא מאפיקי החיסכון האהובים ביותר בקרב ציבור החוסכים. מה מייחד אותה והופך אותה לכל כך פופולרית ואהובה, אילו יתרונות היא מציעה ומי רשאי לחסוך בה? כל התשובות במאמר זה.

קרן השתלמות – אפיק חיסכון אטרקטיבי

קרן ההשתלמות היא אולי אפיק החיסכון המבוקש ביותר שקיים בישראל, לפחות נכון להיום. היא מתאימה למי שמחפש אפיק חיסכון לטווח הבינוני, מאחר והיא הופכת להיות נזילה לאחר 6 שנים, או במקרים מסוימים כבר לאחר 3 שנים, ואז ניתן למשוך את כל הכסף שהצטבר בה ללא חבות במס בכל עת.

מדובר בהטבה משמעותית שהמעסיק יכול להעניק לעובדיו, מאחר וההפקדות לקרן ההשתלמות מתבצעות גם על חשבונו: המעסיק יכול להפקיד עד 7.5% מהשכר של העובד, והעובד משלים עוד שליש, כלומר עד 2.5% משכרו.  כמו כן, מאחר וחלק מההפקדה של המעסיק עד התקרה הקבוע בחוק, לא נחשב כהכנסה לעובד, העובד פטור מתשלום מס.

כמו ההטבות שציינו הן אלה שמעניקות לקרן ההשתלמות את התואר המכובד "אפיק החיסכון המשתלם ביותר", גם אם הוא מפחית מעט משכר הנטו שנכנס מהעבודה שלכם לחשבון הבנק.

האם גם עצמאים רשאים לחסוך באמצעות קרן השתלמות?

נכון להיום, גם עצמאים יכולים לחסוך באמצעות קרן השתלמות, אם כי אין להם מעסיק שיפקיד עבורם כספים לקרן. עם זאת, כל עצמאי יכול לפתוח לעצמו קרן, בניגוד לשכירים שתלויים בטוב ליבו ובנדיבותו של מעסיקם.

עצמאים שחוסכים בקרן השתלמות נהנים מהטבת מס משמעותית: הפקדה של עד 4.5% מהכנסתו השנתית ועד התקרה המותרת בחוק, נחשבת כהוצאה מוכרת. כמו כן הם מקבלים פטור מתשלום מס רווחי הון על הרווחים שהתקבלו מהפקדות שנעשו עד התקרה. וכמובן, לאחר 6 שנים, יהנו מפטור כפול הן על ההפקדה והן על משיכת החיסכון.

האם מוכרחים למשוך את הקרן לאחר 6 שנים?

אמנם בתום 6 שנות חיסכון הכסף הופך להיות נזיל, אך ממש לא חייבים למשוך אותו. כדאי מאוד להשאיר את החיסכון בקרן ההשתלמות גם לפרק זמן ארוך יותר, כדי להמשיך לצבור תשואה, ואפילו עד הפרישה לפנסיה. 

כמו כן כדאי לדעת שניתן לקבל הלוואות בתנאים מעולים כנגד החיסכון שלכם בקרן, וכך תוכלו גם להגשים כמעט כל מטרה שיש לכם בדרך, וגם להמשיך ליהנות מהתשואות.

איך לבחור את הקרן שהכי תתאים לכם?

על מנת למקסם את היתרונות של קרן השתלמות, חשוב לערוך השוואה מקצועית ומעמיקה שלוקחת בחשבון שלל פרמטרים, ולא רק דמי ניהול או תשואות, וכמובן לבחון מהו מסלול ההשקעות הנכון עבורכם.

וכאן המומחים שלנו נכנסים לתמונה. בפתרונות עדיפים משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת השוואה מקיפה בין נתונים רבים של כל הגופים המובילים בתחום לצורך התאמת הפתרון הטוב ביותר עבורכם. פנו אלינו עוד היום ותיהנו משקט נפשי, שירות מקצועי ויחס אישי וחם.

תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הצטרפות לקרן השתלמות
הצטרפות לקרן השתלמות – הדרך הנכונה

הצטרפות לקרן השתלמות היא צעד פשוט לכאורה, אבל על מנת למקסם את התשואות שלה, חשוב מאוד להיפגש עם סוכן פנסיוני ולהתייעץ איתו, כדי לעשות את הבחירה המתאימה ביותר לצורכיכם. איזה מידע חשוב תקבלו במסגרת הייעוץ? על כך במאמר שלפניכם.

קראו עוד »
קרן השתלמות אלטשולר שחם
קרן השתלמות אלטשולר שחם

קרן השתלמות אלטשולר שחם  נחשבת לאחת הקרנות הפופלריות בארץ. אילו מסלולי השקעה היא מציעה לחוסכים, מהם יתרונותיה ומה כדי לדעת לפני שממהרים להצטרף אליה?

קראו עוד »
כלל קרן השתלמות
כלל קרן השתלמות

כלל קרן השתלמות היא אחת הקרנות המבוקשות בישראל. אילו יתרונות היא מציעה לחוסכים, אילו מסלולי השקעה פתוחים בפניכם ומה עוד חשוב שתדעו לפני שאתם מצטרפים?

קראו עוד »
האם כדאי למשוך כספי פנסיה
האם כדאי למשוך כספי פנסיה כדי לכסות את המשכנתא ואת ההלוואות?

הריבית הגבוהה מביאה לכך שיותר ויותר ישראלים מושכים את קרנות הפנסיה וההשתלמות ושוברים חסכונות על מנת לכסות את המשכנתא והלוואות אחרות. האם גם לכם כדאי, אילו השלכות צפויות לטווח הארוך ומה אפשר עוד לעשות כדי לא לכרוע תחת הנטל?

קראו עוד »
כמה מפרישים לקרן השתלמות
כמה מפרישים לקרן השתלמות?

כמה מפרישים לקרן השתלמות היא שאלה שמעסיקה מעסיקים ועובדים, שכירים ועצמאים. במאמר זה נסביר מהם אחוזי ההפקדה לקרן ההשתלמות, מהן התקרות להפקדות וניתן לכם טיפ חשוב שימקסם לכם את החיסכון.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.