סוגי ביטוחים נפוצים שכדאי להכיר

למרות שלא נעים לחשוב על זה, כולנו עלולים להיות מעורבים בתאונת דרכים, שריפה, לחלות במחלה קשה וכדומה. הדרך היחידה להתגונן מפני אירועים כאלה ולהיערך אליהם היא באמצעות מגוון סוגי ביטוחים. אז מהם הביטוחים הנפוצים והמומלצים?

למה בכלל צריך ביטוח?

ביטוח נועד על מנת להקנות לכם שקט נפשי בראש ובראשונה. כל מקרה ביטוחי כרוך בהוצאות כספיות גבוהות מאוד, שעלולות להוביל לחובות כבדים ולגרום לנזק כלכלי משמעותי. כך, בתמורה לתשלום דמי תשלום חודשיים, אתם מורידים את הנטל הכלכלי מכתפיכם, ויודעים שבעת הצורך תוכלו לערב את חברת הביטוח כדי שתכסה את הנזק שנגרם לכם.

ישנם לא מעט סוגי ביטוחים, הרחבות, מושגים והגדרות שכדאי להכיר. לכל אחד מהם יתרונות לצד חסרונות, ולא כולם מתאימים לכל אחד. לכן חשוב להיעזר בסוכן ביטוח שיוכל להציע לכם את הפוליסה האידיאלית לצורכיכם, הן מבחינת התנאים והכיסויים והן מבחינת המחיר. במאמר זה נזכיר ונסביר על כמה ביטוחים שאנו מאמינים שכדאי לכם להכיר.

סוגי ביטוחים שחשוב להכיר

את עולם הביטוח ניתן לחלק לכמה וכמה סוגי ביטוחים. בחלוקה גסה, יש 4 תחומים עיקריים שהם: ביטוח אלמנטרי, ביטוח פנסיוני, ביטוח בריאות וביטוח ימי אוויר.

 1. ביטוח אלמנטרי – מבטח את רכושכם מפני סיכונים כמו שריפה, רעידת אדמה, התפוצצות ועוד.
 2. ביטוח פנסיוני – נועד על מנת לספק לכם קצבה כספית בעת פרישתכם לגמלאות.
 3. ביטוח בריאות – מעניק לכם פיצוי או שיפוי במצבים של אירועים רפואיים.
 4. ביטוח ימי או אווירי – מטרתו לבטח מטענים המובלים בים או באוויר וביטוח של כלי שיט וחברות תעופה.

תחת כל תחום קיימים סוגי ביטוחים ספציפיים. ניתן מספר דוגמאות:

דוגמאות לביטוחים בתחום האלמנטרי

 • ביטוח דירה – מטרתו להגן עליכם במקרה שבו נגרמו לדירה נזקים, והוא מחולק ל- 3 תתי ביטוחים: ביטוח תכולה וביטוח מבנה (שמתאים למי שמשכיר את דירתו), ביטוח המבנה בלבד וביטוח על תכולה בלבד (מתאים לשוכרי דירות למשל).
 • ביטוח רכב – מטרתו להגן עליכם במקרה שבו נגרמו לרכב שלכם נזקים, והוא כולל 2 תתי ביטוחים: ביטוח חובה (שחל על כל הנהגים ללא יוצא דופן) וביטוח מקיף (ביטוח רשות שנועד לפצות אתכם במקרה של גניבה, נזקים, תאונות, תקלות וכדומה).

דוגמאות לביטוחים בתחום הבריאות

 • ביטוח חיים – נותן מענה למשפחתו של המבוטח במקרה של מוות, בעקבות פציעה או מחלה.
 • ביטוח בריאות –  מספק כיסוי לשירותים נוספים מעבר לשירותים הניתנים בסל השירותים של הביטוח הממלכתי, ועל ההרחבות השונות שמציעות קופות החולים באמצעות ביטוח משלים (שב"ן).קיימות פוליסות מגוונות, אך רובן כוללות למשל: מימון ניתוחים פרטיים בארץ או בחו"ל, מימון עבור הוצאות השהייה של החולה ומלווה אחד כאשר הוא שוהה בארץ זרה למטרות רפואיות, השתלות איברים בארץ או בחו"ל, מימון לתרופות שאינן נכללות בסל התרופות, מימון של ביקור רופא בבית המבוטח, טיפולים מיוחדים בארץ ובחו"ל, שאינם כלולים בסל הבריאות, טיפולי שיניים, רפואה משלימה, פיזיותרפיה, אבחון וטיפולים הקשורים להתפתחות הילדים, קיצור זמן ההמתנה לניתוחים או לטיפולים ועוד.
 • ביטוח תאונות אישיות – מספק הגנה בכל מקום בעולם 24/7 ביממה. בכל מקרה של פציעה פתאומית הגורמת לאובדן הכנסה או להוצאת רפואיות שונות יהיה המבוטח זכאי לתשלום פיצוי בהתאם לתוצאות התאונה, מוות, ירידה בתפקוד, אשפוזים, מקרה סיעודי, אובדן איברים ועוד. ביטוח תאונות אישיות מתאים לכל אחד מגיל שמונה עשרה ועד לגיל 65 ולכל מי שפעיל ועובד בחיי היום יום.
 • ביטוח מחלות קשות – מעניק פיצוי מיידי במידה ואדם אובחן במחלה קשה או מתמודד עם מצב רפואי מורכב אשר מצוין בפוליסה.
 • ביטוח אובדן כושר עבודה – מספק קצבה חודשית למבוטח שאינו יכול להמשיך לעבוד ולהשתכר עקב מחלה, נכות או תאונה.

דוגמאות לביטוחים בתחום הפנסיוני

ביטוח פנסיוני נועד להבטיח לאדם שגם כשהוא יהיה מבוגר, הוא יקבל תשלומים חודשיים קבועים בתמורה להפרשות חודשיות קבועות לחיסכון ותשלום דמי ניהול. קיימים 3 אפשרויות להפקדת חיסכון פנסיוני: ביטוח מנהלים, קופת גמל וכמובן קרן פנסיה. ההפקדות מתבצעות הן ע"י העובד והן ע"י המעסיק, והכסף מושקע במסלולי סיכון בהתאם לשיקול דעתו של המבוטח.

יש לציין כי בקרן פנסיה ההפרשה החודשית מבטחת אתכם גם נגד מצבים כמו מוות או נכות שגורמת לאובדן כושר עבודה. בביטוח מנהלים החוסך מבוטח בביטוח חיים ורשאי גם להוסיף אובדן כושר עבודה. קופת גמל לעומת זאת אינה כוללת בכלל רכיב ביטוחי ודורשת השלמות.

אילו סוגי ביטוחים אנו מציעים?

אנו מספקים לכם מעטפת הגנה ב- 360 מעלות ומעניקים לכם ייעוץ והכוונה בבחירת הביטוחים המתאימים לכם. משרדנו מצרף מבוטחים לביטוחים הבאים:

חשוב להיות מודעים לסכנות המקיפות אותנו, ולזכור שכל אירוע, קטן כגדול, עלול לפגוע בשגרת חיינו ולהוביל אותנו לסחרחורת כלכלית. ביטוח היא הדרך היחידה לשקט נפשי, כדי שאם חלילה תהיו מעורבים במקרה ביטוחי, יהיה מי שיהיה שם לצדכם ויסייע לכם להתמודד על הצד הטוב ביותר. אנו כאן כדי להשוות עבורכם את הביטוחים, להשיג עבורכם את הכיסויים, התנאים והמחירים המשתלמים ביותר וכדי ללוות אתכם בעת הצורך ולייצג אתכם מול חברות הביטוח. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום לתיאום פגישה או שיחת ייעוץ חינם וללא התחייבות מצדכם.

תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ההבדלים בין אנשי מקצוע בתחום הפיננסי והפנסיוני

בשנים האחרונים התחום של ניהול הון בתחום הפיננסי, הפנסיוני והביטוחי הולך ותופס תאוצה, וישנם אנשי מקצוע רבים בתחום שיכולים לעזור לכם לנהל יותר טוב את הכסף. אז איך בוחרים מתוך היצע את איש המקצוע המתאים ביותר לצורכיכם? אנחנו כאן כדי לעשות סדר.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.