האם תקרת ההפקדה הפטורה ממס בקרן השתלמות תעודכן בקרוב?

לאחרונה הוגשה בכנסת הצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה ועדכון תקרת הפקדה הפטורה ממס בקרן השתלמות לשכירים. האם התקרה תעודכן בקרוב ומי המרוויחים של המהלך הזה?

הצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה

במרץ 2023 הוגשה בבית המחוקקים הצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה (הצמדה למדד של תקרת המס בקרן השתלמות לשכירים), התשפ"ג–2023. הצעה זו למעשה כוללת התייחסות לשני סעיפים:

תיקון סעיף 3 – בסעיף 3ה, בהגדרה של מהי משכורת קובעת, במקום המילים "אך לא יותר מכפל הסכום" יש לתקן "עד לסכום של 15,712 שקלים חדשים".

תיקון סעיף 120ב – בסעיף 120ב לפקודה לפני "הסכום הנקוב בסעיף 9(5)" יבוא "הסכום הנקוב בסעיף 3ה".

למה הוגשה הצעה זו ומה זה בעצם אומר?

בשנת 2022 החלה לגאות האינפלציה בישראל. למעשה, שיעור האינפלציה הגיע לשיא של 20 שנה ועמד על 5.3%. עניין זה השפיע על מגוון סעיפים בפקודה מס הכנסה שצמודים למדד המחירים לצרכן, שעודכנו כלפי מעלה.

לדוגמה, מדרגות המס בגין הכנסתו החייבת של יחיד עודכנו כלפי מעלה, מצב שהביא לשכר הנטו לגדול. כך גם תקרת הפטור ממס בגין הפקדות פנסיוניות עבור העובדים, המאפשר להפקיד יותר כסף למוצרים הפנסיונים ובכך ליהנות מהטבת מס גדולה יותר. 

עניין יוצא דופן הוא תקרת ההפקדה הפטורה ממס בגין הפרשות לקרנות ההשתלמות לשכירים, שלא עודכנה. למה זה קרה? כי תקרת ההפקדה האמורה אינה צמודה למדד המחירים לצרכן אלא לתוספת היוקר כפי שהיא נקבעת מעת לעת בהסכם בין לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים לבין ההסתדרות הכללית של העובדים בארץ ישראל. לכן, תקרת ההפקדה לקרנות השתלמות לשכירים כבר שנים רבות "קפואה" ואינה מתעדכנת גם כשיש אינפלציה, וזאת בניגוד לתקרות הפקדות לקרנות השתלמות לעצמאים או לקרנות הפנסיה.

אי עדכון תקרת ההפקדה לקרן השתלמות לשכירים יוצרת אפליה, שחיקה ביכולת השכירים לחסוך לטווח הבינוני וזוהי פגיעה בזכויות הסוציאליות של ציבור זה, ללא כל הצדקה. לכן החליטו להציע לתקן את פקודת מס הכנסה כדי שגם שכירים שחוסכים בקרן השתלמות יהנו מההשלכות החיוביות של האינפלציה. כך הקרן תוצמד למדד המחירים לצרכן (במקום לתוספת היוקר).

שכירים? בנתיים האינפלציה שוחקת את קרן ההשתלמות שלכם. מה עושים?

עד שהתיקון יעבור (ואם בכלל), חשוב לדעת שיש אפשרות להשקיע בשוק ההון בדרכים נוספים, וליהנות מפוטנציאל תשואה גבוה. בניגוד לקרנות ההשתלמות לשכירים, שתלויות בטוב ליבו של המעסיק, כל אחד יכול לפתוח לעצמו קופת גמל להשקעה או פוליסת חיסכון לצורך חיסכון והשקעה.

על מנת לבחור את מכשיר החיסכון המתאים ביותר לכם, כדאי לפנות למומחים של פתרונות עדיפים.  לאחר שיחת היכרות, נכיר את צורכיכם לעומק, נשווה בשבילכם את האפשרויות במערכת חכמה

קיימות אפשרויות רבות להשקיע בשוק ההון בדרכים אחרות וליהנות מפוטנציאל תשואה גבוה יותר מהאינפלציה, למשל באמצעות קופת גמל להשקעה או באמצעות פוליסת חיסכון. כדי לבחור את המכשיר האידיאלי עבורכם מומלץ לפנות לאחד המומחים שלנו בפתרונות עדיפים, שבוחנים לעומק את צורכיכם ומשווים באמצעות מערכת חכמה את כל האפשרויות. אנו עובדים כבר שנים רבות עם מיטב בתי ההשקעות וחברות הביטוח ומלווים אינספור לקוחות מרוצים. פנו אלינו עוד היום ונשמח להציע גם לכם פתרונות איכותיים שיעניקו לכם ששקט נפשי.

האם בקרוב תתעדכן תקרת ההפקדה לקרן השתלמות לשכירים
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות לעוסק פטור
פטור ממס על קרן השתלמות – כך תקבלו בקלות!

פטור ממס על קרן השתלמות נחשב להטבת מס משמעותית וייחודית, ובזכותו קרן ההשתלמות היא ככל הנראה אפיק החיסכון וההשקעה האהוב ביותר. אז על מה בעצם מקבלים פטור, באילו תנאים, מה צריך לעשות לשם כך ומה תפקידו של סוכן הביטוח בכל הסיפור הזה?

קראו עוד »
אחוזי הפקדה לקרן השתלמות
אחוזי הפקדה לקרן השתלמות של שכירים ושל עצמאים

אחוזי הפקדה לקרן השתלמות היא נושא שמעסיק הן שכירים והן עובדים, הן שכירים והן עצמאים. במאמר זה נסביר בדיוק כמה כסף אתם צריכים להפקיד לקרן ההשתלמות, מהן התיקרות שחשוב לשים לב אליהן וגם נסביר איך אפשר למקסם את החיסכון שלכם בקלי קלות.

קראו עוד »
קרן השתלמות מגדל
קרן השתלמות מגדל

קרן השתלמות מגדל היא אפיק חיסכון פנסיוני אשר מנוהל ע"י אחת מחברות הביטוח הגדולות, המוכרות והבולטות בארץ. למי היא יכולה להתאים, מהם יתרונותיה ואיך לבחור קרן בהתאמה אישית לצורכיכם הייחודיים?

קראו עוד »
קרן השתלמות לעוסק פטור
קרן השתלמות לעוסק פטור – המדריך השלם

הגשמתם חלום ויש לכם עסק קטן? גם אתם יכולים ליהנות מיתרונות של קרן השתלמות, שנחשבת כיום לאפיק החיסכון המשתלמים ביותר בישראל. מהי קרן השלמות לעוסק פטור, כמה כסף אפשר להפקיד ואיך פותחים לעצמכם קרן כזו? קבלו את המדריך המלא

קראו עוד »
האם כדאי למשוך כספי פנסיה
האם כדאי למשוך כספי פנסיה כדי לכסות את המשכנתא ואת ההלוואות?

הריבית הגבוהה מביאה לכך שיותר ויותר ישראלים מושכים את קרנות הפנסיה וההשתלמות ושוברים חסכונות על מנת לכסות את המשכנתא והלוואות אחרות. האם גם לכם כדאי, אילו השלכות צפויות לטווח הארוך ומה אפשר עוד לעשות כדי לא לכרוע תחת הנטל?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.