מה ההבדל בין קופת גמל לבין קרן פנסיה?

אחת השאלות הנפוצות ביותר בתחום הפנסיה היא מהו ההבדל בין קופת גמל לקרן פנסיה. אנחנו כאן כדי לסקור עבורכם את המוצרים ולענות על השאלה שמעסיקה חוסכים רבים.

מהי בעצם קופת גמל?

אנחנו עובדים כל חיינו לא רק בשביל שיהיה לנו כסף כדי לחיות בהווה, אלא גם כדי שיהיה לנו כסף לחיות בעתיד, עניין חשוב לא פחות. לשם כך עלינו לחסוך כסף באמצעות מכשיר חיסכון שישרת את צורכינו על הצד הטוב ביותר. לשם כך קיימים מגוון פתרונות חיסכון פנסיונים המשווקים ע"י בתי ההשקעות וחברות הביטוח: קרנות פנסיה, קופות גמל וביטוחי מנהלים. מכשירים אלה מאפשרים לנו לחסוך את כספינו לטווח הארוך וליהנות מהטבות מס משמעותיות.

במה קופת גמל שונה מקרן פנסיה ובמה היא דומה?

קופת גמל סטנדרטית וקרן פנסיה הם שני אפיקי חיסכון ארוכי טווח המיועדים לטובת חיסכון לגיל פרישה. בניגוד לקרנות הפנסיה שכולל גם כיסויים ביטוחיים, קופת גמל היא מכשיר חיסכון טהור.  שכירים יכולים לחסוך בקופת גמל עד 7% משכרם והמעסיק מפקיד לקופה את חלקו. עצמאים יכולים גם כן לחסוך בקופת הגמל בהתאם לתקרת המס המותרת וליהנות מהטבות מס.

בדומה לקרנות הפנסיה, הכסף שמופקד בקופת הגמל מושקע ע"י מומחי ההשקעות של הגופים הפיננסיים בשוק הון באחריות ובמקצועיות, לפי מסלול ההשקעה שאתם בוחרים. ניתן להחליף מסלול השקעה בכל עת או לפצל את כספכם בין מספר מסלולים על מנת להתאים או לשנות את רמת הסיכון לפי רצונכם. כמו כן תוכלו גם לקבל הלוואה על חשבון החיסכון שלכם בקופת הגמל או בקרן הפנסיה, בכפוף למספר תנאים וכך למנף וליהנות מהכסף כבר בהווה.

נקודת דמיון נוספת היא שגם בקופת גמל את החיסכון שלכם תקבלו לאחר גיל פרישה כקצבה חודשית. אך בעניין זה יש לציין כי בניגוד לקרן פנסיה, אם יש לכם כספים שהפקדתם לפני שנת 2008, תוכלו למשוך אותם כסכום חד פעמי, ובמקרים מסוימים ניתן למשוך גם את שאר החיסכון כסכום חד פעמי לאחר שתצאו לגמלאות.

ומה עוד כדאי לדעת על קופת גמל?

חשוב לזכור שיש כמה וכמה סוגים של קופות גמל, למשל: קופת גמל להשקעה, תוכנית חיסכון לכל ילד וגם קרן השתלמות היא סוג של קופת גמל. עם זאת, לכל קופה יש את הייחודיות שלה, וכל אחת מהן מתאימה לצורך אחר.

רוצים לפתוח קרן פנסיה או קופת גמל? כדאי להיעזר בסוכן!

בין אם אתם מעוניינים לפתוח קרן פנסיה ובין אם אתם שוקלים לפתוח קופת גמל, חשוב לפנות לסוכן פנסיוני, מאחר וקיימים פרמטרים רבים שיש לקחת בחשבון כדי לעשות את הבחירה הנכונה. בסוכנות שלנו, פתרונות עדיפים, אנחנו עובדים עם מיטב הגופים הפיננסיים במשק הישראלי ומשתמשים בכלים מתקדמים המאפשרים השוואה אלגנטית ואינטלגנטית בין מגוון האפשרויות הפתוחות בפנים. צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לסייע לכם בבחירת החיסכון האידיאלי שיעניק לכם שקט נפשי.

מה ההבדל בין קופת גמל לבין קרן פנסיה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איזה קופת גמל הכי טובה
איזה קופת גמל הכי טובה?

איזו קופת גמל הכי טובה היא שאלה שמעניינת אנשים רבים, ולא בכדי: בחירת קופת גמל היא החלטה חשובה, שכן היא תשפיע על החיסכון הפנסיוני שלכם לטווח הארוך. לכן, חשוב לבחור קופת גמל המתאימה לצרכים ולמטרות שלכם. אז איך לבחור את הקופה הטובה ביותר?

קראו עוד »
דמי ניהול קופת גמל
דמי ניהול קופת גמל: מה חשוב לדעת?

דמי ניהול קופת גמל הם למעשה העמלה שאתם משלמים עבור אותו מוסד שמנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני. במאמר זה נסביר ממה הם מורכבים, כמה משלמים, כיצד ניתן להוזיל אותם ומתי זה באמת משתלם לכם?

קראו עוד »
קרן פנסיה ותיקה
מה זה קרן פנסיה ותיקה?

הרבה אנשים רוצים לדעת מה זה קרן פנסיה ותיקה, במה היא שונה מקרן פנסיה חדשה, מהם יתרונותיה ומגבלותיה ואיך היא עובדת. אנחנו כאן כדי לענות לכם על כל השאלות.

קראו עוד »
קופת פנסיה מומלצת
קופת פנסיה מומלצת – הטיפים שאתם חייבים להכיר

קופת פנסיה מומלצת היא משאת לבו של כל חוסך באשר הוא. כיום, כשהמודעות לתחום החיסכון הפנסיוני גבוהה מתמיד והמידע נגיש יותר מאי פעם, על פניו עולים הסיכויים שנוכל לבחור קופה מעולה, אבל עדיין יש כמה נושאים שחשוב לשים אליהם לב ובמאמר זה נרחיב על כך את הדיבור.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.