למה צריך לקבל ייעוץ לקראת פרישה?

תוכן עניינים

גם אם עבדתם כל חייכם, קיבלתם משכורת והפקדתם כספים לחיסכון פנסיוני זה לא אומר שאתם יכולים להרשות לעצמכם לוותר על ייעוץ לקראת פרישה לפנסיה. למה זה בעצם כל כך חשוב? כדאי שתיכנסו למאמר כדי לקרוא.

כל אחד חייב לקבל ייעוץ לקראת פרישה

גם אם אין חוק רשמי שמחייב כל אדם לקבל ייעוץ לקראת פרישה, אנחנו מגדירים את זה בגדר חובה. כן, גם מי שעבד במשך כל ימי חייו, בין אם הוא שכיר ובין אם הוא עצמאי אסור לו לוותר על פגישה עם יועץ פרישה כדי להתכונן לקראת אחד הרגעים המהותיים ביותר בחייו, ואנחנו מדברים על פרישה לגימלאות.

מעבר לזה נרחיב ונציין כי ייעוץ לקראת פרישה זה לא עניין למבוגרים בלבד. ההפך הוא הנכון: גם אם אתם צעירים, אחת לכמה שנים זה פשוט הכרחי להקדיש זמן לטובת פגישה עם יועץ פרישה, כדי שיבדוק את מצב החיסכון הפנסיוני שלכם ויעזור לכם להבין מה מצבכם ומה כדאי לעשות לכם לעשות, לפחות פעם בשנתיים-שלוש.

למה ייעוץ פרישה הוא צעד קריטי?

יש מי שייקל ראש ויגיד שפגישת ייעוץ פרישה היא עניין מיותר. אבל ישנן סיבות רבות לכך שאין להקל ראש בנושא. הנה 3 סיבות עיקריות:

  • כי אתם יכולים עדיין יכולים להגדיל את החיסכון הפנסיוני שלכם – הסכומים המופרשים עבורכם לטובת הפנסיה אינם סופיים. למעשה, כמעט בכל רגע נתון, בכל גיל ובכל מצב יש מה לעשות ואפשר "לשדרג" את החיסכון הפנסיוני שצברתם עד כה, ולהגדיל את הקיצבה שתקבלו אחרי הפרישה באופן משמעותי. כמו שאתם יודעים בדיוק כמה כסף יש לכם בחשבון הבנק, כך אתם גם צריכים לדעת מה קורה עם לכם בכל קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל שיש לכם. בפגישת ייעוץ לקראת פרישה הסוכן יאתר עבורכם את החסכונות, ייתן לכם את תמונת המצב ויעדכן אתכם מהו סכום הקצבה הצפויה שתקבלו בפנסיה.
  • כי אתם יכולים להבין טוב יותר מה העתיד צופן לכם, לשפר אותו ולהיערך לקראתו טוב יותר – בפגישה של ייעוץ לקראת פרישה יבדקו לעומק את הנכסים שלכם, ההוצאות הנוכחיות וההוצאות הצפויות ואפילו יבחנו אילו הטבות מס אתם יכולים לנצל. כך תוכלו לתכנן את חייכם לאחר הפרישה באופן מציאותי, ואף במידת הצורך לתקן ולשפר את מצבכם, במידה ותגלו שצפויה לכם קיצבה נמוכה ממה שציפיתם. לא מעט אנשים גילו זאת מאוחר מדי, ואתם יכולים למנוע זאת יחסית בקלות.
  • כי אנשים משתנים כל הזמן וצריך לעשות התאמות – כולנו משתנים ללא הרף בסטטוס האישי, המשפחתי, הבריאותי והכלכלי. אנחנו עוברים דירות, משנים מקומות עבודה ולכל דבר כזה ישנן השלכות כלכליות. לכן לקבוע פגישת ייעוץ לקראת פרישה אחת לשנתיים-שלוש זה צעד מבורך וכדאי.

שנקבע לנו פגישה ייעוץ לקראת פרישה?

במאמר זה הסברנו מדוע ייעוץ לקראת פרישה הוא עניין חשוב שכל אחד צריך לדאוג ולבצע אותו אחת לשנתיים או 3 שנים. הגדלת החיסכון הפנסיוני היא עניין אפשרי כמעט בכל גיל, מצב וסטטוס תעסוקתי, וכדאי לערוך פגישה כזו כבר מגיל צעיר ולא להתאפק עד לגיל מבוגר.

אצלנו בסוכנות פתרונות עדיפים מתמחים בתחום הביטוח הפנסיוני כבר עשרות שנים ומעמידים לשירותכם סוכנים מקצועיים שמתמחים בייעוץ פרישה ושעובדים עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בארץ. נשמח לעמוד גם לשירותכם ולעזור לכם להיערך לקראת פרישה על הצד הטוב ביותר, תוך דגש על יחס אישי וחם ושירות מקצועי שיעניק לכם שקט נפשי. פנו אלינו עוד היום.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.