מה צריך לדעת לפני שמושכים את הכסף מתוכנית חיסכון לכל ילד?

ילד שהגיע לגיל 18 יכול למשוך את הכספים שהוריו חסכו עבורו במסגרת תוכנית חיסכון לכל ילד. אבל אם הוא יתאפק, הוא יוכל לצבור סכום הרבה יותר משמעותי. אז מה חשוב לדעת לפני שמושכים את הכסף בפעולה שלא ניתן לבטל? כל הפרטים לפניכם.

תזכורת מהי תוכנית חיסכון לכל ילד?

תוכנית חיסכון לכל ילד היא אחת מתוכניות הדגל של משרד האוצר, שיזם אותה לפני כ- 6 שנים בסך הכול. נזכיר שבמסגרת זו המדינה מפקידה 52 ש"ח מדי חודש עבור כל ילד וילדה עד שהם מגיעים לגיל 18. ההורים רשאים להכפיל את הסכום, אם הם מעוניינים בכך. התוספת תילקח מתוך קצבת הילדים שהם מקבלים מטעם ביטוח לאומי. עניין נוסף שההורים רשאים להחליט לגביו הוא היכן לנהל את החיסכון – במסגרת קופת גמל או בבנק. אם ההורים לא יבחרו היכן לנהל את החיסכון הוא ינוהל בבנק.

במידה וילדיכם הגיעו לגיל 18, ייתכן שכבר קיבלתם בדואר מכתב מהגוף שמנהל עבורם את החיסכון שמבשר שניתן למשוך את הכספים שהצטברו.

הילד הגיע לגיל 18. מה חשוב לדעתם לפני שמושכים את החיסכון?

ברגע שהמתבגרים מקבלים מכתב שמבשר בחגיגיות שבאופן רשמי ניתן למשוך את הכסף, יש להם נטייה לרוץ ולמשוך אותו מבלי לחשוב יותר מדי ולהבין את ההשלכות. מדובר בצעד בלתי הפיך, ולכן כדאי למצוא זמן להסביר להם את המשמעות שלו: ראשית, אפשר להסביר שאפשר למשוך את הכסף בכל עת, לאו דווקא מרגע זה. מעבר לכך, אפשר להסביר שאם החיסכון מושקע בקופת גמל, הרי שהוא מושקע באופן מקצועי בשוק ההון ויש לו פוטנציאל לתשואה יפה, וגם את האפשרות ליהנות מאפקט הריבית דריבית. מעבר לכך, מי שמתאפק עם משיכת הכספים לאחר גיל 21, יכול ליהנות ממענק כספי שהמדינה תתן לו.

האם ניתן להפקיד עוד כספים לתוכנית במסגרת זו?   

לא ניתן להפקיד מעבר לסכומים שהמדינה מאפשרת, כלומר מקסימום 104 ₪ בחודש, לאחר התוספת שההורים נתנו. מי שרוצה להפקיד עוד כספים וליהנות מיתרונות רבים, יכול לפתוח קופת גמל להשקעה על שם ילדיו באופן עצמאי. חיסכון זה יפעל כחיסכון משלים, שניתן להפקיד אליו סכומים הרבה יותר משמעותיים ועד כ- 76,000 ₪ בשנה (נכון לשנת 2023).

בקופה זו, תוכלו לעודד את ילדיכם לחסוך בעצמם במשך השנים. ניתן למשל להפקיד לשם כספי מתנה מהבר מצווה או מימי הולדת אחרים וסכומים מזדמנים אחרים. בקופ"ג להשקעה הכסף נזיל בכל עת וניתן למשוך אותו לצורך כל מטרה שהיא (בכפוף לתשלום מס רווחי הון). אפשרות אחרת היא להשקיע את הכסף בפוליסת חיסכון, שמציעות חברות הביטוח.

איך בוחרים את הפתרון האידיאלי?

מתלבטים אם לפתוח קופת גמל להשקעה או פוליסת חיסכון? אנחנו הכתובת בשבילכם! המומחים של פתרונות עדיפים עוסקים כבר שנים רבות בתחום הפיננסי והפנסיוני. אנו עובדים עם מיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת השוואה חכמה ומקיפה בין מגוון האפשרויות הקיימות על מנת להתאים לכל חוסך את הפתרון האולטימטיבי עבורו. צרו קשר עוד היום ותיהנו משקט נפשי ושלל היתרונות שהחסכונות מציעים.

רוצים לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.