חסכתם מאות שקלים על כרטיס טיסה? כדאי שגם בחיסכון המשמעותי לא תצאו פראיירים

כולנו שמחים לגלות שיש דרך לחסוך בהוצאות שלנו. שירים יד מי שלא מתרגש כשהוא קורא את המילים "SALE", "סופשנה" או "מבצע". אבל דווקא בדברים מהותיים לא כולם משתדלים למצוא את ההנחה וחבל. כי גם עשירית האחוז יכול להגדיל את החיסכון שלנו לגיל פרישה ולאפשר לנו להזדקן בכבוד. אז איך עושים את זה?

ישראלים לא אוהבים לצאת פראיירים – זו עובדה

אנחנו מוכנים לעשות שמיניות באוויר כדי לא לצאת פראיירים – מסקר שוק של השוואת מחירים סזיפית ועד התמקחות קשוחה על המחיר. אמנם אנחנו חיים בעידן הדיגיטלי שבו כל אחד יכול בלחיצת כפתור מכל מקום שבו יש חיבור לאינטרנט, השוואת מחירים. כי האמת היא שאף אחד לא אוהב לשלם יותר על אותו המוצר בדיוק.

עם זאת, הסטטיסטיקה מוכיחה כי יותר מ- 60% מהישראלים עדיין משלמים בכל חודש הרבה יותר ממה שהם צריכים לשלם עבור החיסכון הכי משמעותי שלהם: הפנסיה. אותו סכום שהם מפקידים לקראת הפרישה היה יכול להיות שווה הרבה יותר, אם רק היו מודעים לדרך שבה ניתן לחסוך באופן משמעותי על החיסכון העיקרי שמלווה אותנו במשך כל חיינו.

3 פעולות שיעזרו לכם להגדיל את החיסכון הפנסיוני ולהפסיק להיות פראיירים

1.      בררו כמה דמי הניהול אתם משלמים

רבים נרתעים למשמע הביטוי "חיסכון פנסיוני" ומעדיפים שלא להתעסק עם הנושא הזה בכלל. הבעיה היא שהימנעות מלנסות לברר את הפרט הבסיסי הזה, גורמת להרבה מאוד אנשים לשלם את דמי הניהול המרביים בקרן הפנסיה: 6% מההפקדות ו- 0.5% מהחיסכון שצברו. למרות שאולי זה נשמע מעט, בפועל ובעיקר מאחר ומדובר בחיסכון ארוך טווח של כמה עשרות שנים, דמי הניהול מצטברים לסכומים אסטרונומיים, מה שגורם לתשלום של כמה עשרות אם לא מאות אלפי שקלים יותר ממה שבאמת צריך.

אבל זה ממש לא חייב להיות כך, ולמעשה כל אחד יכול להוזיל את דמי הניהול. כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לאתר של החברה שמנהלת עבורכם את החיסכון הפנסיוני, לגשת לאזור האישי ולפתוח את אחד הדוחות התקופתיים. כל הנתונים נמצאים שם.

2.      השוו בין דמי הניהול כדי להתמקח

נסו לבדוק אם אתם יכולים לקבל את אותם דמי הניהול שמשלמים בקרנות הפנסיה הנבחרות. מדובר בקרנות מיוחדות שנבחרות באופן תקופתי במכרז של משרד האוצר, שמציעות דמי ניהול אטרקטיביים במיוחד – 1% מההפקדה ו – 0.22% מהצבירה. הגופים הם מיטב דש, אלטשולר שחם, מור ואינפיניטי. אז אם אתם עדיין משלמים את דמי הניהול המקסימליים, ולא מסכימים לתת לכם דמי ניהול נמוכים – דעו שיש לכם אלטרנטיבות. ניתן לעבור בכל עת לכל גוף פיננסי אחר שינהל עבורכם את כספי החיסכון הפנסיוני, תוך שמירה על כל זכויותיכם ועל כספכם, ללא קנס, מס או עמלה.

3.      בחרו במסלול המתאים ביותר עבורכם

כדי להגדיל את החיסכון הפנסיוני, לא מספיק לחסוך רק בעלויות דמי הניהול. כדאי גם לבחור במסלול ההשקעה האידיאלי. כספי החיסכון מושקעים בדרך כלל במגוון מסלולי השקעה בשוק ההון: ניתן להשקיע במסלולים עם חשיפה נמוכה למניות (למשל אג"ח) או במסלולים עם חשיפה גבוהה למניות, ואפילו במסלול מחקה מדד S&P 500 (המדד שמאגד את 500 המניות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר בשוק ההון האמריקאי). בחירה במסלול המתאים ליעדים, לצרכים ולאופי שלכם תאפשר לכם להגדיל את פוטנציאל התשואה וכמובן גם להגדיל את הסכום שתיצברו בחיסכון עד צאתכם לגימלאות

אז מה עכשיו? קבעו לכם זמן לקבלת החלטות והימנעו מדחיינות

ראינו כמה פשוט וקל להגדיל את החיסכון הפנסיוני, אך השוטף ש"שוטף" אותנו והדחיינות של כולנו, עשויה לגרום לכולנו שוב ושוב לדעת את התהליך הפשוט שיכול לעזור לכם להוזיל את דמי הניהול ולהגדיל את הקצבה הפנסיונית שתקבלו בעתיד. אל תתנו לעצמכם להתחמק. קבעו פגישה ביומן לטובת העניין, כדי להימנע מתחושות של פספוס, החמצה ואכזבה, והפסד שיכאיב לכם במשך שנים בכיס.

כל מה שעליכם לעשות הוא לפנות למומחים של פתרונות עדיפים שעוסקים בתחום זה כבר שנים על גבי שנים, ועובדים בצמוד למיטב הגופים הפיננסיים. נשמח לרכז בשבילכם את כל הנתונים החשובים, לערוך השוואה מוקפדת ולהציע לכם את הפתרון הטוב ביותר בשבילכם. פנו אלינו עוד היום ותיהנו משקט נפשי ומייעוץ מקצועי ללא תשלום או התחייבות.

חסכתם מאות שקלים על כרטיס טיסה? כדאי שגם בחיסכון המשמעותי לא תצאו פראיירים
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן פנסיה ותיקה
מה זה קרן פנסיה ותיקה?

הרבה אנשים רוצים לדעת מה זה קרן פנסיה ותיקה, במה היא שונה מקרן פנסיה חדשה, מהם יתרונותיה ומגבלותיה ואיך היא עובדת. אנחנו כאן כדי לענות לכם על כל השאלות.

קראו עוד »
האם קרן פנסיה כוללת ביטוח סיעודי?

הרבה אנשים מנסים להבין האם קרן פנסיה כוללת ביטוח סיעודי. קרן פנסיה כוללת רכיב חיסכון ורכיבים ביטוחיים, ואחד מהם יכול להיות רלבנטי מאוד לאנשים שהופכים להיות סיעודיים והוא ביטוח למקרי נכות. במאמר זה נרחיב אודותיו.

קראו עוד »
קופת פנסיה
קופת פנסיה – האלמנט העיקרי שיבטיח את עתידכם

קופת פנסיה היא מוצר חיסכון פנסיוני משולב ביטוח לעובד השכיר ולעצמאי. הכסף שמצטבר בה נועד על מנת לשמש כתחליף למשכורת לאחר צאתכם לגמלאות. במאמר זה נסביר איך לצבור בה כמה שיותר כסף, כמה צריך להפקיד, מהו חוק פנסיה חובה, כיצד פותחים לעצמכם קופה ועוד.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.