5 אירועים בחיים שכדאי לכם לחסוך לקראתם

כולנו עוברים בחיים כל מיני אירועים, אך ישנם 5 אירועים משמעותיים שכדאי להיערך לקראתם מראש בפן הכלכלי. על אילו אירועים אנחנו מדברים ואיך להגיע אליהם מוכנים?

להיערך פיננסית לאירועים צפויים ובלתי צפויים זה לגמרי אפשרי!

אף אחד מאיתנו לא יודע לנבא את העתיד, אבל אפשר לשער שכולנו נציין כמה אירועים חשובים, וגם ניתקל פה ושם בכמה הפתעות לא כל כך נעימות. על מנת להיערך לקראת המצבים האלו, כדאי להתחיל לחסוך בכלים כמו קרן השתלמות, קופת גמל להשקעה או פוליסת חיסכון, וככל שתקדימו לעשות זאת – כך זה יעזור לכם בעתיד.

5 אירועים שכל אחד חייב להתכונן לקראתם

1) רכישת דירה

דירה היא בדרך כלל הנכס היקר ביותר שאדם קונה במהלך חייו, אם הוא מצליח. לשם כך עליו לגייס הון ראשוני רב ובדרך כלל גם ליטול משכנתא המחייבת החזרים חודשיים גבוהים עם ריבית והצמדה. חשוב לדעת: ככל שתצליחו להביא אתכם הון עצמי יותר גבוה, כך המשכנתא שלכם תהיה קטנה יותר וכך גם ההחזר החודשי, הריבית ומשך הזמן שתצטרכו לשלם את המשכנתא יהיה נמוך יותר. אם למשל תחסכו במשך שנים החיסכון שלכם יגדל הודות לתשואה בשוק ההון ולריבית המצטברת, ההון הראשוני שלכם יכול להיות משמעותי יותר.

2) לימודים

לימודים אקדמיים עולים עשרות אלפי שקלים בשנה, וזה עוד לפני שלקחנו בחשבון גם הוצאות דיור ומחייה. הורים רבים דוגלים בהשכלה גבוהה לילדיהם, ורוצים שהם יבנו לעצמם עתיד. הם אמנם מוכנים לקחת על עצמם את תשלום שכר הלימוד, אך לאו דווקא עם חיסכון שיכול לאפשר להם לעשות את הצעד הזה, וכך הם נכנסים למינוס. חיסכון מראש יכול להעניק להורים שקט נפשי ואת האפשרות לעזור להם לאפשר לילדיהם לפתוח את החיים ברגל ימין.

3) חתונה

בשעה טובה ילדכם הכריזו על אירוסיהם. העניין הוא שחתונה, משמחת ככל שתהיה, היא לא רק אירוע משמעותי אלא גם אירוע יקר למדי. חתונה לא אמורה להוביל לפשיטת רגל, וגם כאן חיסכון כספי יכול להעניק לכם שקט נפשי וחשוב מכך – מסגרת שתאפשר לכם להיות מפוקסים במה שחשוב באמת. זכרו שלא כדאי לקחת הלוואה, גם אם היא בתנאים טובים, שכן גם היא עלולה ליצור קשיים כלכליים.

4) היריון ולידה

גידול ילד הוא עניין יקר, ולמעשה כבר בזמן ההיריון יש תפקיד חשוב לפן הפיננסי. יש הוצאות על בדיקות פרטיות חשובות שעולות אלפי שקלים, התייעצות עם מומחים, שלל דברים שצריך לקנות כמו עריסה, לול, עגלה, כיסא לתינוק, חיתולים, מוצצים, בקבוקים, בגדים ושלל מוצרים נוספים. נסו לראות איפה ניתן לחסוך, מה ניתן להשאיל ואילו בדיקות וייעוצים ניתן לכסות באמצעות ביטוח הבריאות. גם במקרה הזה, כדאי להיערך מראש ולהתחיל להפקיד כספים מוקדם ככל הניתן.

5) שינוי קריירה והסבה מקצועית

למרות ששינוי קריירה והסבה מקצועית יכול להיות שינוי מבורך ואף משתלם, חשוב לזכור שמדובר בתהליך שעלול לטלטל את יציבות הכנסותיכם, וגם לדרוש הוצאה כספית עוד בטרם שיהיו הכנסות. למרות שכולנו יודעים שכדאי להישאר בעבודה הנוכחית לפני שנמצא עבודה חדשה, בפועל זה על גבול הפנטזיה. כמו כן גם פיטורין עלולים לקרות בפתאומיות וגם אם החלטתם להתפטר, יתכן ונתקשה למצוא עבודה אחרת בגלל הראיונות ומבחני הקבלה שיקראו לכם לעבור. לכן, חשוב להקים קרן חירום עם מספיק כסף שיאפשר לכם להתמקד במה שחשוב לכם במהלך התקופה הזו.

אפיקי חיסכון בהתאמה אישית: הפתרון לחיסכון עבור אירועים משני חיים

אמנם ניתן להקים קרן חירום בבנק, אבל חשוב להבין שהכסף שלכם פשוט ישחק עם הזמן. האלטרנטיבה היא קרן השתלמות, קופת גמל להשקעה או פוליסת חיסכון שיהוו עבורכם מעין קרן חירום, שבה הכסף גם יצבור עם הזמן ריבית ויגדיל את מרווח הנשימה הכלכלי שלכם. כל המכשירים האלה למעשה מאפשרים לכם ליהנות משירות של מומחי השקעות שמשקיעים את כספכם בשוק ההון. לכל אחד מהם יש את היתרונות שלו, לרבות יתרונות מיסוי שהם מציעים לקהלי יעד שונים בקרב החוסכים. שילוב של כל המכשירים או אפילו אם תחסכו ברק אחד מהמכשירים האלה יעניק לכם רוגע ושלווה גם אם תיתקלו באירועים המשמחים שהזכרנו אלו וגם אם תיתקלו במצבים פחות נעימים.

איך לבחור את האפיק המתאים ביותר בשבילכם?

בסוכנות פתרונות עדיפים אנחנו מתמחים כבר עשרות שנים בהתאמת מוצרי חיסכון והשקעה לאוכלוסיות מגוונות. אנו מעניקים ייעוץ אובייקטיבי, אמין ומקצוע המבוסס על אינספור שנים של עבודה צמודה עם מיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים. בנוסף לכך, אנו משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת השוואה חכמה בין כל האפשרויות שיכולות להתאים למטרותיכם. צרו קשר עוד היום ותוכלו להצטרף לחוג לקוחותינו המרוצים שכבר נהנים משקט נפשי ושירות זמין ומקצועי.

5 אירועים בחיים שכדאי לכם לחסוך לקראתם
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות מור
קרן השתלמות מור

קרן השתלמות מור הפכה להיות אחת הקרנות המבוקשות בשנים האחרונות. מה הפך אותה לכזו? אילו יתרונות היא מציעה ומה חשוב לדעת עליה?

קראו עוד »
בקשת הלוואה מקרן השתלמות
בקשת הלוואה מקרן השתלמות – צעד אחר צעד

בקשת הלוואה מקרן השתלמות מאפשרת לכם להשתמש בכספי החיסכון שלכם לכל מטרה, ובמקביל לתת לכסף להמשיך לעבוד בשבילכם. מהם תנאי ההלוואה, למי זה כדאי ואיך סוכן פנסיוני יכול לסייע לכם? במאמר זה נגלה לכם את כל התשובות.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.