5 דברים שכדאי לדעת על ביטוח ריסק

תוכן עניינים

כולנו מוכנים לעשות שמיניות באוויר כדי שהילדים שלנו יהיו מאושרים ושעתידם יהיה מובטח. אנחנו עובדים ומשלמים על החוגים הטובים ביותר, על חינוך והשכלה, בית חם, טיולים, בילויים ומה לא. אבל מה יקרה למשפחתכם אם חלילה תלכו לעולמכם?  ביטוח ריסק נועד לספק מענה במקרה זה.

לוקחים אחריות על המשפחה

ביטוח ריסק הוא למעשה ביטוח חיים למקרה מוות ללא מרכיב חיסכון, והוא נחשב לאחת ההגנות החשובות ביותר לכל משפחה, אם לא החשובה שבהן. מטרת הביטוח היא לספק פיצוי כספי חד פעמי שהמשפחה תקבל במקרה שבו המבוטח הלך לעולמו חלילה. הפיצוי יאפשר לבני המשפחה להמשיך בשגרת החיים, ברמה שאליה התרגלו ולכל צורכיהם.

אז מה צריך לדעת על ביטוח ריסק?

איך לקבוע את סכום הפיצוי?

בעת רכישת הפוליסה תגדירו את סכום הפיצוי ואת המוטבים שיקבלו את הכספים. לשם כך כדאי לקחת עם סוכן ביטוח שיערוך עבורכם סימולציה, בהתאם לשלל נתונים שיש להתחשב בהם, כגון: מספר הנפשות בבית, גובה הכנסתכם החודשית, איזה סכום מתוך ההכנסה הזו המשפחה תקבל כל חודש ולמשך כמה שנים.

האם צריך לרכוש כיסוי נוסף מעבר לביטוח חיים למשכנתא?

ביטוח חיים למשכנתא הוא סוג נוסף של ביטוח חיים. במקרה של ביטוח חיים למשכנתא המטרה היא להבטיח שאם חלילה הלווה הולך לעולמו, חברת הביטוח תחזיר את יתרת ההלוואה לבנק. במילים אחרות המשפחה לא תצטרך להמשיך לשלם משכנתא. עם זאת, לא יהיה בידיה סכום שיאפשר לה להמשיך ולהתקיים. פוליסת ביטוח חיים היא אלטרנטיבה למשכורת של המפרנס לאחר מותו, ולכן מומלץ מאוד לרכוש ביטוח ריסק.

למה כל כך חשוב להגדיר מוטבים?

המוטבים הם למעשה האנשים שיקבלו את כספי הביטוח במידה והמבוטח חלילה יילך לעולמו. המבוטח יכול לקבוע אילו חלקים מסכום הביטוח כל מוטב יקבל. קביעת מוטבים חוסכת סכסוכים בין בני המשפחה ומונעת הליכים משפטיים ממושכים. במידה והמבוטח לא מגדיר מוטבים, הסכום של הביטוח יעבור לידי היורשים החוקיים.

כיצד המוטבים מקבלים לידיהם את כספי הביטוח?

המוטבים יוכלו להחליט אם לקבל את מלוא סכום הביטוח באופן חד פעמי או להפקיד את הכסף בפוליסה חדשה בהתאם לתנאים הקיימים בחברת הביטוח ואז לקבל מדי חודש קצבה.

למה צריך לבדוק ולעדכן את הפוליסה מעת לעת?

חשוב מאוד לעדכן את סוכן הביטוח בכל שינוי משמעותי שחל בחייכם, למשל: ילד שנולד, עזיבת מקום עבודה, הצטרפות לביטוח חיים דרך העבודה, יציאה לפנסיה וכו'. רק כך סוכן הביטוח יוכל לבחון את מצבכם הביטוחי ויוכל להתאים לכם את סכומי הביטוח בהתאם לצורכיכם.

ביטוח חיים עושים רק עם המומחים

לסיכום, ביטוח ריסק הוא חיוני ביותר כדי לדאוג לעתיד משפחתכם, ולשם כך יש גורמים רבים שצריך לקחת בחשבון, להגדיר מוטבים וגם לבדוק את הפוליסה ולעדכן אותה אחת לכמה שנים. כדאי מאוד לפנות לסוכן ביטוח מנוסה שיעזור לכם למפות את צורכיכם ולהתאים לכם ביטוח חיים אידיאלי. וזה בדיוק מה שאנחנו עושים בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח כבר עשרות שנים. נשמח לעמוד לשירותכם ולסייע לכם להבטיח את עתיד משפחתכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
עלות ביטוח חיים
עלות ביטוח חיים – איך אפשר לשלם פחות ועדיין לדאוג למשפחתכם?

עלות ביטוח חיים אינה זולה, ועם עליית יוקר המחייה, כשהוצאות המשפחה הולכות וגדלות, כולנו מחפשים מצד אחד איך לחסוך, ומצד שני קיימת ההבנה כי לצד הוצאות המשפחה הולכות וגדלות, חייבים לדאוג לרשת ביטחון כלכלית למשפחה, כי במקרה של מות המפרנס, המשפחה עלולה להיתקל בקשיים כלכליים משמעותיים. במאמר זה נסביר מה אפשר לעשות.

קראו עוד »
רפורמת ביטוחי חיים
רפורמת ביטוחי חיים הובילה לירידה של עשרות אחוזים בעלויות

בשנת 2019, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אישרה את רפורמת ביטוחי חיים. הרפורמה, שנכנסה לתוקף בחודש פברואר, הביאה להוזלה משמעותית של תעריפי הביטוח, בשיעור של כ-30% בממוצע. האם גם אתם יכולים להוזיל את העלויות שלכם בעשרות אחוזים?

קראו עוד »
ביטוח חיים משלים
ביטוח חיים משלים – חשוב או מיותר?

לרוב האנשים קיימת פוליסת ביטוח חיים בסיסית במסגרת הביטוח הפנסיוני שלהם, המכונה ביטוח שארים. אך האם היא אכן מספקת או ששווה לשקול לרכוש ביטוח חיים משלים, כדי שאם חלילה הנורא מכל יקרה, עתיד המשפחה יהיה מובטח?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.