8 פעולות שכדאי לעשות לקראת סוף השנה

השנה האזרחית עומדת להסתיים וזה הזמן לעשות "חשבון נפש", ולפנות לעצמכם זמן ביומן על מנת להשקיע בעצמכם ולהספיק לבצע 8 פעולות כלכליות חכמות לפני שמתחילה לה שנה חדשה.

בדקו הוראות קבע וחיובים

זה הזמן לעבור על כל ההוצאות הקבועות שיורדות בכרטיס האשראי שלכם או ישירות בהוראת קבע מהבנק. יתכן מאוד שתגלו שיש לכם הוראת קבע לדברים שהפסקת כבר לצרוך, אך אתם עדיין משלמים עליהם. בטלו את הוראות הקבע ואת ההוצאות המיותרות, והשקיעו אותם בקופת גמל, פוליסת חיסכון או קרן השתלמות.

ודאו שאינכם משלמים על כפל ביטוחי

אחת ההוצאות הגבוהות של כל משפחה היא ביטוחים, שיכולה להגיע למאות ואף לאלפי שקלים בחודש. הרבה פעמים אנשים משלמים על כפל ביטוח, או על ביטוחים שאינם רלבנטיים לסטטוס המשפחתי שלהם. זה הזמן לפנות לסוכן ביטוח על מנת לעשות סדר בתיק הביטוחים, לראות מה מיותר ולבדוק שגם אתם לא במצב של חסר ביטוחי.

להוזיל עלויות על החיסכון הפנסיוני

חוק פנסיה חובה מחייב שכירים ועצמאים כאחד בהפקדות לטובת חיסכון פנסיוני. במקרים רבים אנחנו משלמים דמי ניהול יקרים או מקסימליים ובמקביל לא נהנים מתשואות שמפצות על כך. זה הזמן לפנות לסוכן הפנסיוני שלכם על מנת לבדוק כיצד ניתן להוזיל את עלויות דמי הניהול וליהנות מתשואות טובות יותר.

בדקו מה מצב תיק ההשקעות שלכם

אם אתם משקיעים בשוק ההון, זה הזמן לבדוק מה המצב של ההשקעות שלכם ואיזו תשואה היא הניבה. גם אם השנה היתה תשואה שלילית, זכרו שהיסטוריה בת 100 שנה מוכיחה כי השקעה ארוכת טווח היא משתלמת ויוצרת רווח משמעותי. בדקו מול סוכן פנסיוני אילו אפשרויות עומדות לבחירתכם על מנת למקסם את התשואה.

אם אתם זקוקים לכסף, זה הזמן גם לבדוק האם יש לכם אפשרות לקבל הלוואה אטרקטיבית או אם יש לכם מכשיר חיסכון המאפשר משיכת כספים בפטור ממס רווחי הון. כך או כל תמיד כמובן יש לבחון עלות מול תועלת של הצעד הזה.

הוזילו עלויות בתחום התקשורת

בצעו סקר שוק ונסו להוריד עלויות בכל תחומי התקשורת: חבילת אינטרנט, סלולר, כבלים וכדומה. ככה תוכלו לצבור עוד כסף פנוי לצורך השקעה שבטווח הארוך תשתלם לכם.

תכננו את המטרות הכלכליות שלכם לשנה החדשה

נסו לחשוב עם עצמכם – מה הייתם רוצים להגשים בשנה הקרובה? מה בעוד 3 או 5 שנים או עשור? הכינו לכם רשימה של חלומות, ונסו לתקצב כל אחד מהם. הביאו לידי ביטוי את החלומות הקטנים בתקציב השנתי והתחילו לחסוך כסף אם מדובר בחלומות גדולים שתגשימו רק בעוד כמה שנים.

שכירים? מגיע לכם החזר מס

אם אתם עובדים כשכירים, בדרך כלל אין לכם מגע על רשות המסים, אך חשוב לדעת שאתם יכולים ליהנות משלל החזרי מס ואתם יכולים להתקזז על מס הכנס ששלמת דרך תלוש השכר, עד 7 שנים לאחור. דצמבר 2022 זה החודש האחרון שניתן להתקזז עליו על שנת 2016. כדאי לפנות ליועץ מס שעוסק בהחזרי מס לשכירים.

זכרו גם כי עובד רשאי להפקיד באופן עצמאי הפקדות חודשיות לביטוח הפנסיוני (שלא דרך המשכורת) ובכך להגדיל את הטבת המס שהוא מקבל. הגדלת שיעור ההפקדות לביטוח הפנסיוני או הפקדות עצמאיות בנוסף להפרשות מהשכר תאפשר לעובד לקבל הטבות מס גם עבור אותם רכיבי שכר שעבורם לא מופרשים סכומים לביטוח הפנסיוני דרך השכר (השכר שלא מבוטח, כמו: דמי הבראה, גמול עבור שעות נוספות, הוצאות נסיעה, שי לחגים וכו'). מכיוון שחישוב מס הכנסה מבוצע בצורה שנתית, סכומים שלא יופקדו לפני סוף דצמבר לא יזכו בהטבת מס השנה.

שימו לב גם שאם בידכם קרן השתלמות מטעם המעסיק, עדיין אתם יכולים להשקיע בשוק ההון וליהנות משלל יתרונות, לרבות שימור ערך הכסף, ומשיכת הכסף בפטור בגיל פרישה. ביכולתכם להשקיע מדי שנה כ- 72,000 ₪ בקופת גמל להשקעה עבור כל אחד ואחת מבני משפחתכם. פרטים נוספים תוכלו לקבל אצל הסוכנים הפנסיוניים שלנו בפתרונות עדיפים.

עצמאים? מגיע לכם הטבות מס

נהוג בקרב עצמאים לבצע הפקדות בסוף השנה, על מנת לקבל את הטבת המס שמגיע להם עבור הפקדות על שנת המס שמסתיימת לה. שימו לב כי קיימת תקרה מקסימלית לכל מוצר פנסיוני – קרן פנסיה, קופת גמל וקרן השתלמות. מעבר לכך, גם אתם יכולים להשקיע כסף בפוליסת חיסכון ו/או בקופת גמל להשקעה וליהנות מיתרונותיהם. כדאי לבדוק את הנושא מול הסוכן הפנסיוני שלכם ורואה חשבון כדי למקסם את הטבות המס שמגיעות לכם – החזר מס וניכוי מס.

נשמח לעמוד לשירותכם!

בסוכנות פתרונות עדיפים אנו מעמידים לשירותכם צוות מקצועי ובעל ניסיון עשיר בתחום הפיננסי והפנסיוני. נשמח לעזור לכם לנצל את כל ההטבות שמגיעות לכם, לבדוק עבורכם את התיק הפנסיוני והביטוחי שלכם כדי לספק לכם הגנה מלאה ומשתלמת ולאפשר לכם ליהנות מכל היתרונות.

אנו עובדים כבר שנים רבות עם מיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות בארץ, ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת השוואה מלאה ואיכותית של כל הפרמטרים הנדרשים כדי לספק לכם את התמונה המלאה. צרו קשר, תיהנו משירות מקצועי ומשקט נפשי ותוכלו להגשים את חלומותיכם.

8 פעולות לפני שנה נגמרת
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
עומדים לפרוש? כך תפעלו כדי להאריך את ימיהם של כספי הפנסיה, גם במשבר כלכלי

אם אתם עומדים לפני פרישה או שזה עתה יצאתם לגמלאות, יתכן ותמצאו את עצמכם בשנותיכם האחרונות עם פחות כסף ממה שקיוויתם שיהיה לכם, לאור התשואות השליליות בתקופה האחרונה. לכן, ליקטנו עבורכם כמה טיפים לתכנון פרישה לגמלאות

קראו עוד »
מה צריך לדעת לפני שמושכים את הכסף מתוכנית חיסכון לכל ילד
מה צריך לדעת לפני שמושכים את הכסף מתוכנית חיסכון לכל ילד?

ילד שהגיע לגיל 18 יכול למשוך את הכספים שהוריו חסכו עבורו במסגרת תוכנית חיסכון לכל ילד. אבל אם הוא יתאפק, הוא יוכל לצבור סכום הרבה יותר משמעותי. אז מה חשוב לדעת לפני שמושכים את הכסף בפעולה שלא ניתן לבטל? כל הפרטים לפניכם.

קראו עוד »
פתיחת קופת גמל
פתיחת קופת גמל – כל מה שצריך לדעת

פתיחת קופת גמל הוא עניין מורכב שכדאי להיעזר בו עם סוכן ביטוח פנסיוני. במאמר זה נסביר מהי קופת גמל, מי זכאי לה, מה חשוב לבדוק לפני שפותחים קופת גמל ואיך סוכן יכול לעזור לכם בבחירת הקופה האידיאלית.

קראו עוד »
קופת גמל לקצבה חודשית
כל מה שחשוב לדעת על קופת גמל לקצבה חודשית

קופת גמל לקצבה חודשית, שלעתים גם מכונה פשוט קופת גמל לקצבה, היא מכשיר חיסכון פנסיוני המיועד לטווח הארוך, על מנת להחליף את שכרנו בקצבה בבוא היום שנחליט לצאת לגמלאות. מהי הייחודיות של מכשיר זה, מהם יתרונותיו ואיך לפתוח לעצמכם קופת גמל?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.