מעסיקים? כדאי לכם לפתוח קרנות השתלמות לעובדים שלכם

לקרנות השתלמות לעובדים יש יתרונות רבים, על זה אין עוררין. אבל האם קיימים יתרונות כלשהם עבור המעסיקים? התשובה היא לגמרי כן, ובמאמר זה נסקור אותם עבורכם.

מהם היתרונות של קרן השתלמות?

אין ספק כי קרן השתלמות היא אפיק החיסכון הפופולרי ביותר כיום בארץ, ולא בכדי. באמצעותה ניתן ליהנות משלל הטבות מס, לרבת פטור ממס על רווחי הון ומס הכנסה, הלוואה בתנאים מעולים על חשבון החיסכון ואפשרות ליהנות מניהול מקצועי של הכסף בשוק ההון שמייצר תשואות נאות.

יתרונות אלה בהחלט גורמים לכמעט כל עצמאי לפתוח לעצמו קרן השתלמות, ומדובר בהטבה שקורצת לשכירים רבים. עם זאת, מעסיקים לא תמיד ממהרים להציע אותה לעובדיהם, וחבל, כי גם הם יכולים ליהנות מלא מעט יתרונות, שמיד נרחיב לגביהן את הדיבור.

אז למה משתלם למעסיקים לפתוח קרנות השתלמות לעובדיהם?

אמנם בניגוד לחוק פנסיה חובה, מדינת ישראל לא מחייבת את המעסיקים לפתוח לעובדיהם קרנות השתלמות, אבל מאוד כדאי להם לשקול זאת. אלה הסיבות שכדאי לכם לשקול זאת:

  • הפקדותיכם ייחשבו כהוצאה מוכרת – הפקדות לקרן ההשתלמות של העובדים הן הוצאה מוכרת למעסיק, כלומר הן מפחיתות את ההכנסה החייבת במס.
  • תרומה למוניטין שלכם – מעסיק שפותח עבור עובדיו קרנות השתלמות נחשב למעסיק נדיב, מתחשב וכך מאפשר תהליך גיוס טוב יותר של עובדים לחברה. מדובר ביתרון של ממש בשוק התחרותי של ימינו, גם בתפקידים שהגיוס אליהם נחשב לקל ובעיקר בתפקידים שקשה לגייס אליהם עובדים
  • עובדים מרוצים יותר – אין מחיר לשביעות רצונות של עובד. עובדים מרוצים הם יותר פרודוקטיביים, יצירתיים, איכותיים, נאמנים למקום העבודה שלהם, מעוניינים לתרום לו בחזרה ולא ממהרים לעזוב.
  • אלטרנטיבה להעלאת שכר – בשיחת שכר הרבה פעמים העובדים יסכימו לכך שתפתחו להם קרן השתלמות שתשמש עבורם כאלטרנטיבה משתלמת ורווחית יותר. מדובר גם בחלופה שתהיה טובה עבורכם, היות וכאמור – תוכלו ליהנות מהיתרון של הוצאה מוכרת.

במה זה כרוך?

פתיחת קרן השתלמות כרוכה בהפקדות משותפות הן שלכם בתור המעסיקים והן של העובדים: העובד עצמו מפקיד שליש משכרו (עד 2.5%) ואתם מפקידים שני שליש מהכסף (עד 7.5 משווי שכר העובד). העובד עצמו צריך לעדכן אתכם היכן הוא מעוניין שכספו מנוהל, ומדי חודש עליכם להעביר לגורם זה את ההפקדות. לצורך ביצוע התהליך עצמו כדאי להיעזר בסוכן ביטוח פנסיוני מקצועי.

לסיכום – קרנות השתלמות משתלמות גם לעובדים וגם למעסיקים

קרנות השתלמות משרתות את האינטרסים שלכם כמעסיקים: מצד אחד הן גורמות לעובדים להיות מרוצים יותר, נאמנים יותר ואיכותיים יותר ואף אפילו הופכים להיות ממש שגרירים של העסק שמדברים בשבחו, ומצד שני הקרנות מוכרות בתור הוצאה מוכרת ובכך מפחיתות את עלויות המסים שלכם. כלומר אתם יוצאים מורווחים מכל הצדדים.

יש לכם שאלות? צריכים עזרה? אנחנו מעמידים לשירותכם את הסוכנים המנוסים שלנו בסוכנות פתרונות עדיפים. אנו עובדים כבר שנים רבות מול כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים ומלווים שכירים ועצמאים כאחד. נשמח לצרף אתכם לחוג לקוחותינו המרוצים. פנו אלינו עוד היום ואנחנו נדאג לשקט הנפשי שלכם.

קרנות השתלמות לעובדים

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות אלטשולר שחם
קרן השתלמות אלטשולר שחם

קרן השתלמות אלטשולר שחם  נחשבת לאחת הקרנות הפופלריות בארץ. אילו מסלולי השקעה היא מציעה לחוסכים, מהם יתרונותיה ומה כדי לדעת לפני שממהרים להצטרף אליה?

קראו עוד »
קרן השתלמות הראל
קרן השתלמות הראל

שוקלים להצטרף לקרן ההשתלמות הראל? בואו להכיר את אחת הקרנות הפופלריות בארץ – מהם יתרונותיה, אילו מסלולי השקעה היא מציעה ועוד.

קראו עוד »
קרן השתלמות אינפיניטי
קרן השתלמות אינפיניטי

קרן השתלמות אינפיניטי מאפשרת לכם ליהנות מניהול מקצועי של חיסכון בשוק ההון, ממש כאילו היה מדובר בתיק השקעות לכל דבר ועניין. מהם היתרונות של קרן זו, אילו מסלולי השקעה קיימים ואיך לבחור את מה שהכי מתאים לכם?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.