קופת גמל להשקעה – כל היתרונות שפשוט חייבים להכיר

תוכן עניינים

קופת גמל להשקעה נולדה כתוכנית חיסכון מדהימה מטעם משרד האוצר, והיא מביאה איתה בשורה של ממש עבור כל מי שמעוניין לחסוך כסף, ליהנות מריבית ולהשקיע בשוק ההון ללא מאמץ. הנה כל מה שאתם חייבים לדעת עליה.

פתח חדש למשקיעים מתחילים

בשנת 2008 קרה המפץ הגדול – חוק שלפיו לא ניתן יותר לחסוך בקופת הגמל המסורתית באופן שאליו האנשים התרגלו ולמשוך את הכסף בכל רגע שהם רוצים. את הכסף שנחסך בכלי זה, ניתן יהיה לקבל אך ורק בגיל פרישה, בדומה לקרן פנסיה או ביטוח מנהלים. חוק זה גרם לאנשים רבים להפסיק לחסוך כספים בקופת הגמל הרגילה.

בניסיון לתקן את העוול שנעשה לאנשים, החליטה המדינה לעשות מעשה וכך, במאי 2016 משרד האוצר פתח צוהר לעולם חדש בתחום ההשקעות, שמתאים בעיקר למשקיעים מתחילים ולכל מי שרוצה להשקיע בשוק ההון במינימום מאמץ. לפתח הזה קוראים קופת גמל להשקעה, וניתן לחסוך בה סכום של עד כ- 72,000 ₪, וכל מה שמוטל עלינו לעשות זה ליהנות מכל היתרונות שלה.

ההשקעה הטובה ביותר שלכם!

קופת גמל להשקעה היא תוכנית חיסכון גמישה ביותר, עם דמי ניהול אטרקטיביים, מסלולים מפתים ברמות סיכון שונות והכי כיף – היא מאפשרת למשוך את הכסף בכל רגע נתון, ללא קנסות ובתשלום מס רווחי הון בלבד. אם לא תמשכו את הכסף, ותמתינו בסבלנות עד גיל 60, כל הרווחים שהרווחת בה יהיו פטורים במס, בתנאי שתמשכו את הכסף כקצבה חודשית. בנוסף לכל היתרונות האלה, חשוב לדעת שהחל משנת 2021 ניתן לנייד כל קופת גמל להשקעה ללא תשלום, קנסות או עמלות, ממש כמו כל מוצר חיסכון פנסיוני, וזאת בניגוד לפוליסת חיסכון או קרן נאמנות.

כל מה שצריך הוא לבחור נכון

כיום מרבית חברות הביטוח ובתי ההשקעות מציעים לקהל הרחב לחסוך באמצעות קופת גמל להשקעה. קיים מגוון רחב של מסלולי השקעה, שעלול לבלבל, ולכן כדאי להיפגש עם סוכן ביטוח שיוכל לסייע לכם בתהליך קבלת ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם.

יחד תוכלו לבחור אם לבחור במסלול סולידי או במסלול נועז יותר. זכרו שככל שהמסלול שלכם יהיה יותר נועז, כך גם הסיכון עולה, אבל גם הרווחים עשויים להיות בהתאם. כלל האצבע הוא שככל שצעירים יותר, כדאי לבחור במסלול נועז, ועם הזמן לעבור למסלול יותר סולידי, מה שמאפשר תשואה נאה, והפחתת הסיכון לטווח הארוך.

לאורך השנים כולנו למדנו להיות צרכנים נבונים ולהשוות מחירים ותנאים. גם בהקשר של בחירת מכשיר חיסכון חשוב לערוך השוואה. לכן השוואת קופות גמל להשקעה היא צעד מבורך לכל מי ששוקל להשקיע בשוק ההון באמצעות מוצר זה. במסגרת זו כדאי להשוות את התשואות, דמי הניהול, מדד שארפ, יתרת הנכסים, מוניטין החברה ושאר פרמטרים.

צרו קשר עוד היום עם המומחים של סוכנות ביטוח פתרונות עדיפים, שמתמחים בעולם ההשקעות והחסכונות זה למעלה מ- 20 שנה. אנו עובדים עם מיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות בישראל, ונשמח לספק לכם שירות אמין, איכותי, מקצועי ובגובה העיניים כדי לעזור לכם להגדיל את נכסיכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.