לקראת פסח: עושים סדר בחיסכון הפנסיוני

התחלתם לסדר את הבית לקראת פסח ומצאתם ערימות של מכתבים מקרנות הפנסיה וקופות הגמל? פסח זו הזדמנות מעולה לעשות סדר גם בחיסכון הפנסיוני. מה לבדוק ואיך לוודא שאתם במסלול המתאים שיעזור לכם לחסוך כמה שיותר עד הפרישה? הנה הטיפים שלנו

4 צעדים לסדר בחיסכון הפנסיוני שלכם

תקופת האביב מביאה עמה הרבה דברים טובים, ובראשם סדר, רענון, צמיחה והתחדשות. וזהו גם בדיוק הזמן שבו אתם מקבלים את הדוחות השנתיים של קרנות הפנסיה, וזוהי הזדמנות פז לעשות סדר גם בתחום הזה. הנה 4 צעדים שיעזרו לכם לעשות זאת כמו שצריך.

1. לא בטוחים איפה אתם חוסכים? זה הזמן לגלות!

סדר בחיסכון הפנסיוני מתחיל ממעבר על הדוח השנתי ששולחות אליכם החברות שמנהלות עבורכם את קרנות הפנסיה, קופות הגמל ו/או קרנות ההשתלמות. לפעמים אבל אנחנו עוברים דירות, פותחים מייל חדש ושוכחים לעדכן את החברות ולכן הדוחות לא מגיעים לידינו, אז מה עושים?

אם אתם לא בטוחים איפה אתם חוסכים, תוכלו להיעזר במסלקה הפנסיונית על מנת לאתר את כל החסכונות שלכם. המסלקה היא כלי שיזם משרד האוצר על מנת לרכז את כל המידע החשוב במקום אחד. המסלקה מלקטת את כל הפרטים הנדרשים תוך 3 ימי עבודה ומוציאה עבורכם דוח מרוכז.

2. ודאו שקיבלתם את הדוח השנתי

בסביבות חודש מרץ-אפריל, סביב פסח, קרנות הפנסיה מסכמות את נתונים השנה החולפת ושולחות ללקוחותיכם דוח שנתי מפורט. הדוח בדר"כ מגיע במייל בשילוב הודעת SMS או בדואר. אם לא קיבלתם דוח מהחברות שמנהלות עבורכם את הכספים, כדאי לפנות אליהן, ולוודא שפרטיכם מעודכנים אצלן. לאחר מכן תוכלו לגשת לאזור האישי שלכם באתר ולהוריד את הדוח אל המחשב כקובץ PDF.

3. עוברים על הדוח ומוודאים שכל הפרטים נכונים

אל תתעצלו, עברו על הדוח, בדקו שכל ההפקדות נקלטו כראוי ושהחיסכון שלכם נמצא במסלול המתאים לצורכיכם. לפעמים טעויות קורות, נגררות במשך שנים ופוגעים בפנסיה שלכם. יש לבדוק את הפרטים הבאים:

  • האם הפרטים שלכם נכונים? מעבר לכתובת ולטלפון שלכם, בדקו ששם המשפחה שלכם נכון, שרשימת המוטבים שלכם מעודכנת וכו'. פרטים אלו לרוב מופיעים בטבלה א.1 בדוח.
  • האם כל ההפקדות שלכם נקלטו ונרשמו לזכותכם? תוכלו לראות את פירוט ההפקדות בטבלה ה בדוח והשוו אותם מול תלושי השכר שלכם. כבר קרו מקרים שטעות של המעסיק או בעיה טכנית גרמו לסכומים להעלם, וחבל לא לעלות על הטעות הזו בזמן.
  • האם החיסכון שלכם נמצא במסלול השקעות רלבנטי? אתם לא חייבים להישאר במסלול השקעה מותאם לגילכם. תוכלו לבחור מסלול אחר, בהתאם לרמת הסיכון המועדפת עליכם. ניתן לראות מהו מסלול ההשקעות שלכם לפי טבלה ד' בדוח המקוצר.
  • כמה דמי ניהול אתם משלמים? דמי ניהול גבוהים נוגסים בחיסכון הפנסיוני שלכם ופוגעים בקצבת הפנסיה העתידית. דמי הניהול מפורטים בטבלה ג' בדוח המקוצר. ניתן להתמקח עם חברת הניהול או לעבור לקרן פנסיה ברירת מחדל.
  • האם הכיסוי הביטוחי בקרן מתאים לצורכיכם? אם לא ביקשתם אחרת, סביר להניח שאתם נמצאים במסלולי ביטוחי גנרי של הקרן, אך הוא לאו דווקא מה שמתאים לכם. בדקו האם תרצו לצמצם או להרחיבכיסוי כלשהו, אך קחו בחשבון שעשויים להיות הגבלות או החרגות בהתאם למצבכם הרפואי ולכן שווה להתייעץ בסוכן פנסיוני. גובה הכיסוי מופיע בטבלה א׳ בדוח המקוצר ופרטי המסלול מופיעים בטבלה א.2.

4. לא מרוצים? אתם יכולים לעבור!

לא מרוצים מהביצועים של הקרן? יש מה לעשות! פסח הוא חג החירות וכחוסכים יש לנו את החופש לבחור לעבור לכל קרן שנבחר ואפילו להחליף למכשיר חיסכון פנסיוני אחר.

יש לכם שאלות? נשמח לענות!

המומחים שלנו בסוכנות ביטוח פתרונות עדיפים עובדים כבר שנים רבות עם מיטב הגופים הפנסיוניים בארץ, ומתמחים בענף זה. כמו כן ברשותינו מערכת חכמה וחדישה המאפשרת שקלול נתונים רבים על מנת לעזור לכם לבחור את החיסכון הפנסיוני האידיאלי עבורכם. כל מה שעליכם לעשות הוא לפנות אלינו ואנחנו נדאג לעשות את כל השאר כדי שתיהנו משקט נפשי ותוכלו לחסוך זמן וכסף ולהגיע מוכנים לפרישה.

סדר בחיסכון הפנסיוני
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
כמה כסף יש לי בפנסיה?

כמה כסף יש לי בפנסיה היא שאלה שחוזרת על עצמה בפנינו לא מעט פעמים. במאמר זה נספר לכם על כל הדרכים לבדוק כמה כסף צברתם עד כה לתקופת הפנסיה שלכם ומי בדיוק מנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני שלכם.

קראו עוד »
מתי המעסיק מתחיל לשלם פנסיה?
מתי המעסיק מתחיל לשלם פנסיה?

מתי המעסיק מתחיל לשלם פנסיה היא אחת השאלות שמטרידה עובדים רבים. במאמר זה נסביר מה קורה לאדם שיש לו כבר חיסכון פנסיוני והוא מתחיל לעבוד במקום חדש, מה קורה לאדם שאין בידיו חיסכון כזה ועוד.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.