איפה הכי כדאי לפתוח קופת גמל להשקעה?

תוכן עניינים

קופת גמל להשקעה היא מכשיר השקעה וחיסכון שצובר פופולריות רבה בשנים האחרונות. אם שוכנעתם שגם לכם כדאי להשקיע בשוק ההון באמצעותו, ודאי אתם מתלבטים איפה הכי כדאי לפתוח קופת גמל להשקעה. אילו אפשרויות קיימות, למה חשוב לשים ואיך בוחרים נכון?

מתלבטים איפה הכי כדאי לפתוח קופת גמל להשקעה? אתם לא לבד

בשנים האחרונות קיימת מודעות פיננסית שהולכת וגדלה לחשיבותן של השקעות, ובעיקר של השקעות לטווח הבינוני-ארוך. עם זאת, לא הרבה אנשים מעוניינים ללמוד לעומק את הנושא על מנת להתחיל להשקיע בשוק ההון בעצמם, ומחפשים אלטרנטיבות.

קופת גמל להשקעה היא אחת מהחלופות האהובות על ציבור החוסכים בישראל, שמאפשרת להם לחסוך את כספכם בשיטת "הפקד ושכח", שכן מי שמנהל עבורם את הכסף הוא מוסד פיננסי, דוגמת חברת ביטוח או בית השקעות.

העניין הוא שיש לו מעט גופים פיננסיים כאלה בישראל, ומעבר לכך כל אחד מהם מציע שפע של מסלולי השקעה שניתן לבחור בכל אחד ואחד מהם. לכן אין זה פלא שאחת השאלות הכי שכיחות שכל סוכן פנסיוני נשאל היא איפה הכי כדאי לפתוח קופת גמל להשקעה.

"הטריק" לבחירה חכמה: השוואת קופות גמל להשקעה

כדי לתת מענה על השאלה איפה הכי כדאי לפתוח קופת גמל להשקעה, כדאי לערוך השוואת קופות גמל להשקעה, שתעזור לכם להבין את התמונה המלאה ושתסייע לכם לעשות את הבחירה הנכונה.

לצורך השוואה יש צורך לבחון אלמנטים רבים, כולל:

  • התשואות – מהו הרווח שהקופות השיגו במסלול הרלבנטי מבחינתכם בחתכי זמן שונים? רצוי להשוות לפחות 3 שנים לאחור, ואפילו 5 שנים לאחור כדי לנטרל השפעות חיוביות ושליליות נקודתיות הנובעות מהתנודתיות האופיינית לשוק ההון.
  • דמי הניהול שהמוסדות גובה מהחוסכים – החברות יכולות לגבות עד 4% מכל הפקדה ועד 1.05% מסך כל הצבירה שלכם. באתרים דוגמת גמלנט תוכלו לראות שבפועל כל גובה פחות מסכומים אלה, אלא שהנתונים הם הממוצע של דמי הניהול, ולא בהכרח מה שיגבו מכם.
  • היקף הנכסים של הקופה – לאחר שבחרתם מסלול השקעה שמתאים לכם, בדקו מה היקף הנכסים של הקופה. ככל שהיקף הנכסים גבוה יותר, סימן שהציבור יותר בוטח בגוף מנהל ספציפי, ולהפך.
  • מדד שארפ – עוד נתון ששווה לבחון לאחר שבוחרים מסלול. מדד זה מספק מידע עד כמה החברה נטלה סיכון כדי להשיג תשואה מסוימת. מן הסתם נעדיף לחסוך בקופה שהחברה שמנהלת אותה לא מסכנת את כספינו. השאיפה שהציון במדד זה יהיה גבוה ככל הניתן.
  • מוניטין של הגוף הניהולי – קל לקבל מידע ברשת אודות ההצלחות והכישלונות של כל חברה בעיתונות הכלכלית ובתקשורת, לקרוא המלצות עליהן ולהעלות דיונים בקבוצות ברשתות חברתיות. כמו כן מדד השירות של משרד האוצר גם שופך אור על כל חברה והאופן שבו היא מתייחסת ללקוחותיה.

נשמע כמו הרבה עבודה? תנו לנו להפוך לכם את החיים לקלים יותר

כפי שהסברנו, השוואת קופות גמל להשקעה היא עבודה שעשויה להיות לא פשוטה לאדם הסביר. הסיבה לכך, בין היתר, כי לפחות נכון לעכשיו עדיין אין כלים מספיק טובים המאפשרים לכל אחד לקבל את כל המידע בלחיצת כפתור ולהסיק מתוכו מסקנות.

המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת השוואה מקצועית, אמינה ואיכותית בין קופ"ג להשקעה של חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בארץ. נשמח לצרף אתכם לחוג לקוחותינו המרוצים שנהנים כבר שנים רבות משירות מקצועי, יחס אישי ושקט נפשי. פנו אלינו עוד היום ותתחילו ליהנות מחיסכון חכם!

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.