איך מחשבון דמי ניהול קרן פנסיה יכול לעזור לנו?

זה לא סוד שדמי הניהול נוגסים בחיסכון הפנסיוני שלכם, ושככל שתשתלמו דמי ניהול גבוהים יותר, כך החיסכון שלכם יקטן. אחת הדרכים להשוות כיצד תשתנה קצבת הפנסיה העתידית שלכם היא באמצעות מחשבון דמי ניהול קרן פנסיה. במאמר זה נסביר איך הוא יכול להועיל לכם.

מהם דמי ניהול?

ראשית, נזכיר בקצרה מהם דמי ניהול: מדובר במעין עמלה שאתם משלמים לגופים שמנהלים עבורכם קרנות פנסיה (או מוצרים פיננסיים אחרים). לפי חוק אותם גופים יכולים לגבות מלקוחותיהם שני סוגי עמלות: הראשונה נגבית מכל הפקדה שאתם מבצעים (בדרך כלל אחת לחודש) והשנייה נגבית מסך כל הסכום שצברתם (אחת לשנה).

מדוע בכלל צריך מחשבון דמי ניהול קרן פנסיה?

למרות שבשנים האחרונות חלה רפורמה משמעותית אשר הוזילה את דמי הניהול הפנסיוניים של כולנו, כיום עדיין יש לא מעט חוסכים שעדיין משלמים את דמי הניהול המקסימליים שהחוק מתיר לגופים פיננסיים לגבות. אבל גם אם אתם לא משלמים את המקסימום, עדיין בתור חוסכים יש לכם אינטרס מובהק לשלם כמה שפחות, על מנת שהקצבה הפנסיונית שלכם תהיה כמה שיותר גדולה, ושתאפשר לכם לחיות את שארית ימי חייכם בנחת וללא חששות כלכליות.

כמו כן, דמי הניהול הוא אחד אחד הפרמטרים היחידים המשמעותיים שאני יכולים לשלוט עליו יחסית. בעוד התשואות הן גורם בלתי ידוע שלא ניתן לנבא, דמי הניהול ידועים, שקופים ואך ניתן להתמקח עליהם. כאמור, ככל שנשלם פחות כך החיסכון שלנו יגדל. באמצעות מחשבון דמי ניהול קרן פנסיה ניתן לבדוק אם יש גופים שמציעים דמי ניהול אטרקטיביים יותר מאלו שאתם משלמים כיום.

מחשבון דמי ניהול קרן פנסיה של משרד האוצר

מחשבון דמי ניהול קרן פנסיה של משרד האוצר למעשה הוא כלי שנוצר ע"י רשות שוק ההון הביטוח והחיסכון כדי לעזור לציבור להשוות בין העמלות שגובים מהם הגופים המנהלים את קרנות הפנסיה ואת שאר המוצרים הפנסיוניים הקיימים.

מדובר למעשה במן מחשבון דיגיטלי שנמצא באתר אינטרנט ממשלתי. המחשבון זמין עבורכם בכל זמן ובכל מקום כדי שתוכלו בלחיצת כפתור להשוות בין העמלות שגובים כל הגופים המנהלים באופן נוח, פשוט וקליל, מכל מקום שיש בו חיבור לאינטרנט.

היתרון הגדול של מחשבון דמי ניהול קרן פנסיה

אם בעבר הייתם צריכים לכתת רגליים או להתקשר אל כל הגופים כדי לדלות נתונים ולהשוות ביניהם, כיום תהליך ההשוואה הרבה יותר קל על פניו: נכנסים למחשבון דמי ניהול קרן פנסיה, עונים על כמה שאלות אישיות, מסננים את המידע הרצוי ותוך שניות כל המידע שרציתם נמצא מולכם. כל מה שנותר לכם לעשות הוא לקרוא את הנתונים ולקבל החלטות בנוגע לחסכונותיכם, כדי לתכנן את עתידכם הכלכלי.

אז מהו החיסרון של מחשבון דמי ניהול קרן פנסיה?

בתיאוריה מדובר ברעיון נפלא – כלי זמין ונגיש שמשווה בין דמי הניהול של כל הגופים הפיננסיים כדי שתוכלו לקבל החלטה בנוגע לחיסכון הפנסיוני שלכם. אז למה עדיין קיימים פערים בקרב ציבור החוסכים? הייתכן שלא כולם מכירים את הכלי הזה?

התשובה היא פשוטה: המחשבון רק מספק קנה מידה לגבי דמי הניהול שכל גוף גובה מלקוחותיו. הוא אינו משקף את דמי הניהול הסופיים שהחוסך ישלם בפועל. זאת מאחר ולגופים המנהלים יש עוד שיקולים נוספים שהם עושים כשהם קובעים כמה הם יגבו מחוסך מסוים, בהתאם לפרופיל האישי שלו. כלומר דמי הניהול שאתם רואים במחשבון הם לאו דווקא מה שתשלמו בפועל, לטוב ולרע.

זיכרו – יש עוד קריטריונים להשוואה ולכן כדאי להיעזר במומחים

חשוב לזכור: דמי ניהול הם אמנם חשובים, ואפילו חשובים מאוד, אבל הם לא הפרמטר היחידי שלפיו קובעים את קרן הפנסיה שתחסכו בה. אמנם מחשבון דמי ניהול קרן פנסיה מתייחס לפרמטרים נוספים כמו תשואה ומדד השירות, אך יש גורמים מהותיים שאליהם הוא כלל אינו מתייחס (למשל מדד שארפ, איזון אקטוארי וכדומה).

בסוכנות פתרונות עדיפים אנחנו עובדים צמוד וכבר שנים רבות עם חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים, ויש לנו איתם יחסים טובים והסדרים מיוחדים שמאפשרים לנו להציע לכם דמי ניהול משתלמים. בנוסף לכך, אנו משתמשים במערכת מתקדמת המשקללת את כל הפרמטרים החשובים כדי להתאים לכם את החיסכון הפנסיוני האידאלי עבורכם.

שוקלים לפתוח קרן פנסיה או להעביר אותה לגוף אחר?

צרו איתנו קשר ואנחנו נבדוק בשבילכם חינם וללא כל התחייבות מצדכם מהו הצעד הנכון ביותר בשבילכם לעשות. כך בעתיד תוכלו ליהנות מקצבת פנסיה משמעותית שתאפשר לכם להזדקן בכבוד.

מחשבון דמי ניהול קרן פנסיה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.