כלל פנסיה

קצבאות הביטוח הלאומי אינן מספיקות בשביל להתקיים בכבוד ואלו אשר תלויים בקצבאות הביטוח הלאומי מוצאים את עצמם במצב כלכלי קשה מאוד, ואם אין להם תמיכה ממשפחתם הם נאלצים לחיות בעוני מחפיר. מסיבה זו הממשלה חוקקה חוקים המחייבים את המעסיקים להעניק ביטוח פנסיוני לעובדיהם, וגם על העצמאיים להסדיר את הנושא. כלל פנסיה מבית כלל, חברה המתמחה בביטוח ופיננסים, היא חברה גדולה ומוכרת המספקת לציבור קרנות פנסיה המשלבות כיסוי ביטוחי.

נעים להכיר – כלל פנסיה

חברת כלל פנסיה היא החברה היחידה המציעה למבוטחים מסלול בו דמי הניהול הולכים ופוחתים בהתאם לגודל היתרה הנצברת. כלל פנסיה מציעה שני מסלולים – קרן פנסיה ”כלל פנסיה“ ומסלול קרן פנסיה ”כלל פנסיה משלימה“. 

זוהי קרן פנסיה המיועדת לשכירים ועצמאיים. קרן פנסיה זו תאפשר לכם ליהנות מקצבה חודשית לכל החיים לאחר גיל הפרישה; הקצבה בהתאם לתקופת תשלומים מובטחת ובלבד שגיל העמית לא יעלה על 87 בתום תקופת התשלומים. שני היתרונות החשובים של מסלול זה הם ההגנה הביטוחית במקרה של אבדן כושר עבודה, ופנסיית השארים במקרה של פטירה. המבוטחים בקרן הפנסיה יכולים ליהנות מחבילה בהתאמה אישית אשר תעניק להם את תכנית הפנסיה המתאימה עבורם. קרן פנסיה זו של כלל מאפשרת למבוטחים להקדים את מועד קבלת הקצבה לגיל 60, או לחלופין לדחות את המועד ולהגדיל את גובה הפנסיה. 

הכיסויים הביטוחים של כלל פנסיה כוללים פנסיות נכות ופנסיות שארים. פנסיית הנכים מיועדת למקרה של אבדן כושר עבודה והיא מעניקה קצבה חודשית עד לגובה של 25% מהשכר. בנוסף ישנה הטבה המעניקה קצבה כפולה בחודשים הראשונים וגם פנסיית נכות מתפתחת בה לקצבה גידול שנתי של 2%. פנסיית השארים נועדה להעניק ביטחון כלכלי לבן/בת הזוג והילדים במקרה של פטירה והיא כוללת מסלולים שונים על מנת להתאים למצבו האישי של כל מבוטח. 

כלל פנסיה משלימה 

קרן פנסיה זו גם כן מיועדת לשכירים ועצמאים, אך היא מעניקה פתרון כלכלי וביטוחי מקיף יותר עם תנאים ייחודיים המאפשרים לכל מבוטח לבחור במסלול המתאים עבורו. קרן פנסיה כלל משלימה מושקעת בשוק ההון במאת האחוזים והקצבאות תלויות בביצועי הקרן בשוק הון ועל פי האיזון האקטוארי. העמיתים בקרן יכולים ליהנות מפנסיית זקנה, פנסיית נכות ופנסיית שארים. 

פנסיית הזקנה מעניקה קצבה חודשית קבועה לכל החיים, החל מגיל הפרישה ואינה מוגבלת בתקופת תשלומים כמו המסלול הראשון. בקרן זו ישנה אפשרות לקבל קצבה רטרואקטיבית עד חודשיים לפני מועד הגשת הבקשה לפנסיה. גם כאן תוכלו להתחיל לקבל את הפנסיה בגיל 60. פנסיית השארים מעניקה קצבה חודשית לבן/בת הזוג והילדים במקרה של פטירת המבוטח. ישנם מסלולים שונים המאפשרים לקבוע את גובה קצבת השארים, בתאם לצורך ויכולתו הכלכלית של העמית. קיימת גם אפשרות להיוון של כספי הפנסיה בשיעור של עד 25% לתקופה של 5 שנים. 

פנסיית הנכות מיועדת למקרה של אבדן כושר עבודה והיא מעניקה קצבה חודשית עד לגובה של 75% מהשכר.

שימו לב כי שיעורי הכיסוי הביטוחי תלויים בגיל ההצטרפות. כאשר מדובר בקרנות פנסיה תמיד מוטב להצטרף לקרן הפנסיה כמה שיותר מוקדם, כך תוכלו לחסוך יותר, ליהנות מהטבות מס בהווה וקצבאות גדולות יותר בעתיד. 

כלל פנסיה מציעה לעמיתים מסלולי פנסיה אשר מעניקים מענה אמתי לסיכונים של אבדן כושר עבודה ולעתיד הפנסיוני של העמית ומשפחתו. 

כלל פנסיה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הפקדה לפנסיה לעצמאים  – כל מה שצריך לדעת

הפקדה לפנסיה לעצמאים היא עניין שעד לפני כמה שנים היה נתון לשיקול דעתם. אך מאחר ורוב העצמאים לא היו מפקידים כסף לטובת חיסכון פנסיוני, היו הופכים לנטל על המדינה. כל זה השתנה עם חוק חובת הפקדה לפנסיה לעצמאים שנכנס לתוקפו ב- 2017.

קראו עוד »
קופת פנסיה מומלצת
קופת פנסיה מומלצת – הטיפים שאתם חייבים להכיר

קופת פנסיה מומלצת היא משאת לבו של כל חוסך באשר הוא. כיום, כשהמודעות לתחום החיסכון הפנסיוני גבוהה מתמיד והמידע נגיש יותר מאי פעם, על פניו עולים הסיכויים שנוכל לבחור קופה מעולה, אבל עדיין יש כמה נושאים שחשוב לשים אליהם לב ובמאמר זה נרחיב על כך את הדיבור.

קראו עוד »
להצטרפות לקרן פנסיה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.