השוואת ביטוח אחריות מקצועית – מה צריך לקחת בחשבון?

השוואת ביטוח אחריות מקצועית היא צעד מתבקש עבור כל עצמאי שמעוניין להגן על עצמו בפן הכלכלי מפני תביעות רשלנות. למה השוואה היא עניין חשוב בכלל, אילו נתונים צריך לבדוק ואיך לעשות את זה נכון?

השוואת ביטוח אחריות מקצועית – למה זה כל כך חשוב?

לפני אתם רוכשים מכשיר חשמלי חדש, או אפילו לפני שאתם יוצאים לחופשה משפחתית אתם מבצעים השוואת מחירים כדי לשלם כמה שפחות ולקבל תמורה הוגנת בעד כספכם. נושא החיסכון הוא מספיק לכשעצמו ולכן רגע לפני שרוכשים ביטוח מקצועי, חשוב לערוך השוואה. אך מעבר לכך, השוואת ביטוח אחריות מקצועית אינה מסתכמת בהשוואת מחירים. חשוב מאוד לבחון את הפוליסה לעומק ולהבין גם מה היא בדיוק מכסה ולמעשה להבין על מה אתם משלמים בכל חודש.

אילו נתונים כדאי לבדוק?

מחירה של פוליסה של ביטוח מקצועי, בדומה לכל פוליסה אחרת, עשויה להיות מושפעת מגורמים רבים. לכן, בעת השוואת ביטוח אחריות מקצועית יש להתייחס למספר פרמטרים על מנת לענות על השאלה איזו פוליסה היא המשתלמת והמתאימה לכם ביותר:

גבולות האחריות של הפוליסהאחד הגורמים המהותיים שמשפיע על מחיר הפוליסה הוא גובה גבול האחריות בפוליסה. העיקרון ברור: ככל שגבלות האחריות של הפוליסה גבוהים יותר, כך חברת הביטוח למעשה מסתכנת בכך שהיא תצטרך לשלם לכם יותר פיצויים, וכדי להתגונן מפני מצב כזה, היא גובה יותר כסף.
תחומי העיסוק והמקצוע שלכםגורם נוסף הוא תחום עיסוקכם והתמחותכם. לכל ענף ומקצוע יש תמחור אחר, ולכן בפועל כל אדם משלם מחיר שונה עבור פוליסת ביטוח אחריות מקצועית. לכן קיימת חשיבות רבה לוודא שהפוליסה אכן תואמת את תחום העיסוק והמקצוע שלכם.
כמות העובדים שאתם מעסיקיםחברות הביטוח מניחות שבעל עסק שמעסיק יותר עובדים חשוף יותר לתביעות רשלנות לעומת בעל עסק שמנהל עסק של אדם אחד, ולכן גובות יותר כסף ממי שיש לו יותר עובדים.
מחזור ההכנסות שלכםבדומה לסעיף הקודם, חברות הביטוח מניחות שככל שהעסק שלכם מכניס יותר כסף, סימן שהוא פעיל יותר בהשוואה לעסק בעל הכנסות צנועות. לכן הן מניחות שעסקים כאלה חשופים יותר לתביעות, ולכן גובות מהם יותר.
סכום השתתפות עצמיתאם תקראו את הפוליסה תבחינו בסעיף השתתפות עצמית, הכוונה היא שבעל הפוליסה ישתתף בתשלום מסוים במקרה של תביעה. אחת הדרכים הנפוצות להוזלת עלויות הפרמיה החודשית היא להציע לחברת הביטוח להשתתף עצמית בסכום גבוה יותר. שווה לפנות לסוכן ביטוח ולבדוק אם אכן זה כדאי.
היסטוריה ביטוחיתחברת הביטוח מניחות שאדם שנתבע במהלך העשור האחרון הוא בעל סיכוי רב יותר להיתבע שוב על ידי לקוחותיו, ולכן מסרבת לבטח בעלי עסקים כאלה את הפוליסה או מייקרת אותה באופן משמעותי או שהיא מטילה תנאים מגבילים ומגדילה את סכום ההשתתפות העצמית שלכם.
כיסוי רטרואקטיביחברות הביטוח בדר"כ לא מאשרות כיסוי רטרואקטיבי, אך אם במקרה הן כן יסכימו, לרוב העלות יקרה למדי.  
פרמטרים להשוואת ביטוח אחריות מקצועית

איך להשוות כמו שצריך בין כל האפשרויות?

כפי שראיתם קיימים נתונים רבים שצריך לבחון לעומק, ובלי הכלים המתאימים השוואת ביטוח אחריות מקצועית עלולה להתגלות כתהליך מסובך ומייגע למדי. החדשות הטובות שזה לא ממש לא חייב להיות ככה! כל מה שצריך לעשות הוא לפנות למומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח.

כבר שנים רבות אנחנו מנגישים את המידע לציבור הרחב ומתמחים בהתאמת ביטוחים לבעלי עסקים, בדגש על ביטוח אחריות מקצועית לבעלי מקצועות חופשיים. אנחנו מעמידים לשירותכם צוות מקצועי של סוכנים שיודע לתשאל אתכם, להכיר את צורכיכם לעומק וכן לנהל עבורכם מו"מ מול חברות הביטוח המובילות בתחום, להשוות מחירים תוך התחשבות בשלל הפרמטרים שהזכרנו כדי שתיהנו מפוליסה מקיפה ומשתלמת.

צרו איתנו קשר עוד היום ותיהנו משירות מקצועי ובגובה העיניים ומעל לכל – שקט נפשי!

השוואת ביטוח אחריות מקצועית
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.