תקרת הפקדה לקרן השתלמות

קה"ש היא אחד המכשירים האהובים ביותר על החוסכים, הודות להטבת מס ייחודית המאפשרת למשוך את כל הכסף שהצטבר ללא תשלום מס רווחי הון. אך חשוב לדעת שקיימת תקרת הפקדה לקרן השתלמות. מה זה בעצם אומר ולמה חשוב להיות מודעים לעניין זה?

קרן השתלמות – אפיק החיסכון המשתלם ביותר

קרן השתלמות היא מכשיר חיסכון המשמש הן עצמאים והן חלק מהשכירים. אחד מיתרונותיו הבולטים הוא היכולת להשקיע את הכסף בשוק ההון לתקופה יחסית קצרה שנעה בין 3 ל- 6 שנים, ולאחר מכן למשוך את כל הסכום שהצטבר בפטור ממס.

מאחר ומדובר בהטבת מס משמעותית החליטה המדינה להגביל את סכום ההפקדות ולכן ישנה תקרת הפקדה לקרן השתלמות המשתנה בין שכירים ובין עצמאים. משמעות הדבר שכל סכום שיופקד מעבר לתקרת ההפקדה יחויב במס רווחי הון, ויש מי שיגיד שזה הופך את ההשקעה לפחות אטרקטיבית. עם זאת במקרים מסוימים, בהחלט כדאי לבדוק אם בכל זאת ישתלם לכם להפקיד כספים בקרן השתלמות מעבר לתקרה שקבע החוק.

מהי תקרת ההפקדה לקרן השתלמות?

תקרת ההפקדה לקרן השתלמות מתעדכנת מדי שנת מס וכאמור, וכפי שתוכלו לראות בהמשך, קיים הבדל בין סכום ההפקדה המותר לשכירים לבין הסכום המותר לעצמאים שחוסכים באמצעות קה"ש.

תקרת הפקדה לעצמאי

בשנת 2023 תקרת השכר עבור ההפקדה לקרן השתלמות היא הכנסה של 283,905 אלף ₪ ותקרת ההפקדה לקרן השתלמות עומדת על 19,920 ₪.למשל ניתן להפקיד לקרן השתלמות במעמד עצמאי כל סכום שתבחרו, אך לקבל הטבת מס רק על הפקדה של 4.5% מגובה השכר ולא מעבר לתקרה. כלומר, תקרה הפקדה לצורך הטבות מס לעצמאי היא 12,775 ₪.

תקרת הפקדה לשכיר

במקרה של שכירים יש לזכור כי לא רק השכיר מפקיד כספים בקרן אלא גם המעסיק מחויב להפריש כספים. כך, נכון לשנת 2023 שכיר יכול להפקיד לקרן השתלמות עד לגובה שכר של 15,712 ₪. שימו לב כי סכום ההפקדות תלוי למעשה בגובה שכרו הקובע של השכיר: המעסיק רשאי להפקיד לעובד רק עד 7.5% משכרו והעובד עד 2.5% משכרו.

תקרת הפקדה לשכיר בעל שליטה

קיימת תקרת הפקדה לקרן השתלמות גם לשכיר בעל שליטה. במקרה זה אחוזי ההפקדה שיוכרו לחברה כהוצאה מוכרת מוגבלים יותר. עבור שכיר בעל שליטה המעסיק צריך להפקיד עד 4.5% מהשכר והשכיר יכול לבצע הפקדה של עד 1.5% משכרו בלבד. שימו לב כי בדומה לשכיר רגיל, גם על שכיר בעל שליטה, חלה תקרת השכר של 15,712 ₪. במילים אחרות, הפקדה מעבר לשכר זה חייבת בזקיפת הכנסה לעובד.

מתלבטים אם להפקיד מעבר לתקרה? מתלבטים מה לעשות אם אתם גם שכירים וגם עצמאים?

המומחים של פתרונות עדיפים נמצאים כאן כדי לעזור לקבל את ההחלטה הנכונה ולראות התמונה המלאה. כסוכנים פנסיוניים אנחנו מספקים מענה ללקוחות שכירים ועצמאים כאחד ומתאימים לכל אחד מהם את הפתרון האידיאלי לצורכיו תוך מיצוי מקסימלי של הטבות המס. נשמח לעמוד גם לרשותכם כדי לעזור לכם להוציא את המיטב מכספכם!

תקרת הפקדה לקרן השתלמות
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
אחוזי הפקדה לקרן השתלמות
אחוזי הפקדה לקרן השתלמות של שכירים ושל עצמאים

אחוזי הפקדה לקרן השתלמות היא נושא שמעסיק הן שכירים והן עובדים, הן שכירים והן עצמאים. במאמר זה נסביר בדיוק כמה כסף אתם צריכים להפקיד לקרן ההשתלמות, מהן התיקרות שחשוב לשים לב אליהן וגם נסביר איך אפשר למקסם את החיסכון שלכם בקלי קלות.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.