ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה

ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה הוא אחד הכיסויים החשובים שאתם מקבלים במסגרתה. במאמר זה נסקור כמו נקודות מהותיות שיעזרו לכם להבין מה זה בעצם הכיסוי הזה ובאיזה מקרים ניתן להשתמש בו.

מהו ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה?

ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה מאפשר לכם לקבל קצבת נכות במקרה של אובדן כושר עבודה חלקי או מלא. כך שאם חלילה נפלתם או חלילה חליתם, תקבלו קצבה חודשית, בהתאם לאחוזי הנכות שתקבע לכם הוועדה הרפואית. אם הוועדה תחליט שמגיעים לכם יותר מ- 75% נכות רפואית, הרי שהם ייחשבו בתור נכות מלאה לכל דבר ועניין.

מגיע לכם גם שחרור מפרמיות

מעבר לזה שתקבלו קצבה חודשית במסגרת של ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן הפנסיה, הרי שגם תקבלו פטור מהמשך הפקדות. הליך זה מכונה "שחרור מפרמיות". אבל כדי שקצבתכם בעתיד לא תיפגע, קרן הפנסיה עצמה תפקיד עבורכם מדי חודש את אותה ההפקדה שנהגתם להפקיד לעצמכם בתקופת העבודה, לרבות הפקדות עובד, הפקדות מעסיק ואפילו פיצויים.

תכירו את מנגנון הפרנצ'יזה

יתרון נוסף שמציע ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה הוא מנגנון הפרנצ'יזה, מנגנון שמגדיר את אופן תשלום הקצבה עבור חודשי ההמתנה. כך למשל, תקבלו תשלום כפול של קצבת הנכות בחודשיים הראשונים, לרבות תשלום רטרואקטיבי על זמן ההמתנה.

מה צריך כדי להגיש תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה?

על מנת להגיש תביעת אובדן כושר עבודה, על התובע להיות במצב אובדן כושר עבודה לתקופה שהיא יותר מ- 60 ימים וכן לעבור ועדה רפואית מיוחדת של קרן הפנסיה. כל ועדה אחרת אינה מספיקה לצורך קבילה אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה.

הוועדה בוחנת האם נכותכם פוגעת ביכולתכם לעבוד בעבודה אחרת התואמת את השכלתכם, הכשרתם או ניסיונכם. רק אם אכן קיימת מניעה שתעבדו במקצוע התואם את הנתונים שהזכרנו, ישלמו לכם את הקצבה, אלא אם כן יש לכם מטריה ביטוחית לקרן הפנסיה. פתרון ביטוחי זה מאפשר  כיסוי לאובדן כושר עבודה חלקי, ובו הגדרת עיסוק ספציפי התואם לזה בו עסק המבוטח טרם מקרה הביטוח, ולא רק למקרה של עיסוק סביר המוגדר בתקנון התקני של קרן הפנסיה. מעבר לכך ניתן לשדרג אותה בכל מיני הרחבות כגון: תשלום הפיצוי החל מהיום הראשון (פרנצ׳יזה), הצמדה למדד של הפיצויים לתקופה של 5 שנים והגדלת תגמולי הביטוח עד 2% לשנה בזמן קבלת הפיצויים.

רוצים לשפר את קרן הפנסיה והביטוחים?

בין אם אתם מעוניינים לשפר את הביצועים של קרן הפנסיה ובין אם אתם מעוניינים לשפר את תמהיל הביטוחים שלכם או לרכוש מטריה ביטוחית לפנסיה, חשוב לפנות אל סוכן פנסיוני כדי שיוכל לעזור לכם להשוות בין האפשרויות הקיימות ולעשות את הבחירה הנכונה.

אנו עובדים כבר עשרות שנים מול כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת השוואה בין פרמטרים רבים. לכן, כל מה שעליכם לעשות הוא לפנות למומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עוד היום לקבלת פרטים נוספים.

ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
איפה יש לי פנסיה
איפה יש לי פנסיה?

אם לאחרונה שאלתם את עצמכם איפה יש לי פנסיה אתם לא לבד. אחוז נכבד מהאוכלוסיה לא יודע איפה הפנסיה שלו מנוהלת, כמה דמי ניהול משלמים, איזו תשואה החיסכון הניב וכו'. אנחנו כאן כדי להנגיש עבורכם את המידע החשוב.

קראו עוד »
קרן מקפת הותיקה
קרן מקפת הותיקה: מבט על

קרן מקפת הותיקה היא קרן פנסיה שהוקמה בשנת 1951 על ידי ההסתדרות הכללית החדשה. הקרן נועדה לספק פנסיה לעובדים והעובדות שהיו חברים בהסתדרות. קרן מקפת הותיקה הייתה אחת מתוך מספר קרנות פנסיה שהולאמו בשנת 2003, בעקבות משבר הגירעונות שהתגלה בקרנות אלו.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.