פרישה מוקדמת לפנסיה תקציבית

תוכן עניינים

אין מי שאינו מפנטז (ובצדק) על פנסיה תקציבית  – שם נרדף לשקט נפשי ועתיד שקט ובטוח לעובדים הניתן על ידי המעסיק, אבל למי שיש בידו את ההטבה הזו יש חלום גדול יותר: פרישה מוקדמת לפנסיה תקציבית. האם זה אפשרי? במאמר זה תקבלו את התשובות

מה זה אומר פנסיה תקציבית?

פנסיה תקציבית היא הדובדבן שבקצפת עבור עובד: פנסיה שמשולמת ישירות מהתקציב של ארגון מסוים לעובד הזכאי לפנסיה. ההפרשות למעשה מתבצעת אך ורק על ידי המעסיק, וזאת בניגוד לשיטת "פנסיה צוברת", שאופיינית לרוב השכירים, שבה נדרש מהם להפריש חלק ממשכורתם יחד עם המעסיק לטובת שנות הפנסיה באמצעות קרן פנסיה או כל מכשיר פנסיוני אחר.

מאחר והעלויות הגבוהות של פנסיה תקציבית מאוד גבוהות, כיום היא מאוד נדירה, ומי שנהנה ממנה הם רק מתי מעט, כמו עובדי מדינה, צה"ל, חברת חשמל ומקורות, אשר החלו לעבוד לפני שנת 2001 בארגונים אלו.

מהו היתרון של פרישה מוקדמת לפנסיה תקציבית?

גם מי שזכאי להטבה המטורפת הזה לפעמים רוצה לצאת לפרישה מוקדמת. מעבר לכך אותו "בונוס" מהווה עול משמעותי על המדינה, ורבים חוששים שמא המדינה לא תוכל לעמוד בהתחייבותה כלפי אותם עובדים כשיגיעו לגמלאות, ולכן הרבה מהם רוצים לפרוש מוקדם, לפי שיקלעו למצב הזה. כלומר לנצל את המומנטום של כל עוד המדינה יכולה לעמוד בתשלומים, לפרוש וליהנות מהמצב.

נכון להיום גיל הפרישה לגבר הוא 67 לגברים ו- 64 לנשים וגיל הפרישה המוקדמת הוא 60 לנשים ולגברים כאחד. למי שיש פנסיה תקציבית, הוא יכול לצאת לפרישה מוקדמת ולקבל פנסיה מופחתת, בהתאם לזכויות שהספיק לצבור.

כמו כן קיים עוד סוג של פנסיה תקציבית, אשר מכונה "פנסיית גישור". פנסיה זו הפכה במשך השנים לפופולרית למדי בארגונים שמעודדים אנשים פרישה מוקדמת מרצון, והיא משולמת מיום הפרישה המוקדמת ועד ליום שבו אותו עובד מתחיל להיות זכאי לתשלומים מקרנות הפנסיה אשר בהן הוא מבוטח.

מהי המשמעות של פרישה מוקדמת לפנסיה תקציבית?

לפרישה מוקדמת קיימות השלכות הרות גורל בכל ההיבטים: כלכלי, אישי ומשפחתי. בדרך כלל המשמעותי היא הפסד משמעותי של כספים, וחשוב לדעת שקיימות אלטרנטיבות. לכן, מי ששוקל פרישה מוקדמת לפנסיה תקציבית חשוב שקודם כל יפנה אל יועץ פרישה לצורך התייעצות.

לסיכום – מהי הדרך הבטוחה לפרישה?

ייעוץ פרישה הוא צעד מבורך תמיד, לכל מי שעבד במהלך חייו, בין אם הוא נהנה מפנסיה תקציבית ובין אם יש בידיו פנסיה צוברת, בין אם הוא שכיר ובין אם הוא עצמאי. למומחי הפרישה של פתרונות עדיפים יש ניסיון של שנים רבות בתחום של ייעוץ פרישה והם עובדים עם כל הגופים המובילים בתחום בארץ. אז אם אתם רוצים לעשות את הצעד הנכון לקראת עתידכם, אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום וליהנות מייעוץ אישי, מקצועי, איכותי ובגובה העיניים.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
העברת קופת גמל
העברת קרן פנסיה לקופת גמל – צעד מבורך או שעדיף שיישכח?

העברת קרן פנסיה לקופת גמל היא רעיון שמדי פעם מתגנב לראשכם? חשוב לדעת שלא מדובר בשאלה של נכון או לא נכון, אלא להתייחס באופן פרטני ולבחון אותה לפי צורכיו ומטרותיו של החוסך. במאמר זה נדבר על היתרונות והחסרונות של מהלך זה.

קראו עוד »
האם קרן פנסיה כוללת ביטוח סיעודי?

הרבה אנשים מנסים להבין האם קרן פנסיה כוללת ביטוח סיעודי. קרן פנסיה כוללת רכיב חיסכון ורכיבים ביטוחיים, ואחד מהם יכול להיות רלבנטי מאוד לאנשים שהופכים להיות סיעודיים והוא ביטוח למקרי נכות. במאמר זה נרחיב אודותיו.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.