כיצד חשיפה לחו"ל יכולה לעזור לכם לשמור על הפנסיה שלכם בעידן הנוכחי?

לאחרונה לקוחות רבים פונים אלינו על מנת לבצע שינויים במסלולי ההשקעה בקופות הגמל, בקרנות הפנסיה ובקרנות ההשתלמות שברשותם על מנת לנייד אותם. העניין הוא שלא בכל בתי ההשקעות יש פתרונות טובים לכך. אז מה כדאי לעשות?

הבעיה: השוק המקומי נמצא בביצועי חסר מול השוק העולמי

שוק ההון המקומי חווה מתחילת השנה קשיים משמעותיים על רקע שינויים חדים בשער החליפין, היחלשות השקל והעלאת הריבית הבלתי פוסקת והחשש של גורמי כלכלה בכירים בישראל לפגיעה בכלכלה המקומית, בשל התהליכים הפוליטיים והמשפטיים. כמו כן מוסדות, חברות, עסקים ומשקיעים פרטיים מעדיפים לא לסכן את כספם נוכח הצעדים הפוליטיים לצד סיכוני הטרור והאינפלציה הדוהרת ולכן מעדיפים להשקיע בחו"ל בדולרים.

הפתרון: מסלולי השקעה עם חשיפה גבוהה לחו"ל

לקוחות רבים פונים לסוכנים שלנו בפתרונות עדיפים ותוהים מה כדאי לעשות עם החסכונות הפנסיוניים והפיננסיים שלהם הכוללים בין היתר קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות וכו. תמיד צריך לזכור שלפעול מתוך פניקה זה אף פעם לא טוב וצריך תמיד לזכור מה מטרת הכספים,  מהו טווח ההשקעה וממה אנו חוששים בדיוק. כך נדע אם לפזר את הסיכון ע"י השקעה בחו"ל או יותר פשוט – לשנות את מסלול החשיפה למדדים מוטי חו"ל ומט"ח.

חשיפה לחו"ל אינה בהכרח דבר רע. היא עוזרת לגוון את תמהיל ההשקעות ומנטרלת סיכונים מקומיים. עם זאת, אי אפשר לדעת מה יקרה בעתיד. שוק ההון תנודתי מאוד, קשה לדעת מתי לחזור לאפיקים "הרגילים" וכבר ראינו בעבר בתי השקעות, אנשי עסקים ואנשים פרטיים שקיבלו החלטה שגויה ונגרם להם נזק כלכלי.

זכרו שכל החסכונות שלכם מנוהלים ע"י צוותים מקצועיים שמבצעים התאמות כל הזמן בהתאם לשינויים בשווקים. שינויים אלה קרו גם בזמן האחרון, כדי להתאים את הנכסים למצב הנתון ולכן אין בהכרח צורך לשנות, כי רוב החברות כבר נמצאים בחשיפה לחו"ל ברמה שנעה בטווח שנע בין 50% ל- 80% במסלולי המניות. עם זאת במסלול הכללי, אחוז החשיפה נמוך יותר עד כדי כמעט לא קיים.

דירוג בתי השקעות בהתאם לחשיפה שלהם לחו"ל

בעוד שהשוק המקומי מתקשה להמריא נוכח כל השינויים הדרמטיים שמתחוללים בישראל, שוק ההון האמריקאי מראה סימנים של התאוששות. עניין זה בא לידי ביטוי בתקופה האחרונה, בפער בין התשואות שמשיגים הגופים שמנהלים את קרנות הפנסיה וקופות הגמל, ובדגש על המסלול לבני 50 ומטה.

בדיקת נתונים באתר של גמל נט מראה כי קיימים הבדלים מהותיים בין הגופים המנהלים בשיעור האחזקה במניות בחו"ל, ונראה שמי שהשקיע יורת בחו"ל נפגע פחות מאז תחילת השנה. כמו כן אנו יודעים שבתקופה האחרונה השקל נחלש ואילו הדולר התחזק מולו באופן ניכר, מה שמעלה את שווי ההשקעות בחסכונות הפנסיוניים בחו"ל. זה עוד עניין שצריך לקחת בחשבון, כי מי שמשקיע בחו"ל חשוף גם לשינויים במטבעות החוץ, ואם השקל נחלש, המשקיע מרוויח.

שם הקרןאחוז חשיפה לחו"ל ינואר 2023
כלל פנסיה לבני 50 ומטה41.89%
מגדל מקפת אישית לבני 50 ומטה40.28%
מיטב מקיפה מסלול לבני 50 ומטה39.84%
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מסלול לבני 50 ומטה35.73%
הפניקס פנסיה מקיפה  – מסלול לבני 50 ומטה32.96%
מור פנסיה מקיפה – מסלול לבני 50 ומטה12.90%
אינפיניטי מקיפה מסלול לבני 50 ומטה2.01%

לסיכום – בוחרים קרן פנסיה? התחשבו גם באחוז החשיפה לחו"ל

בחירת קרן פנסיה היא עניין מורכב, ולא תמיד מספיק להסתכל על התשואות או על דמי הניהול כדי לבחור היכן לשים את החיסכון הפנסיוני. חשוב לבצע השוואת קרנות פנסיה מקיפה ואיכותית, תוך התייחסות לאופן חלוקת הנכסים של הגוף המוסדי בארץ ובחו"ל וגן את אופן החשיפה למט"ח, כדי לנסות ולמקסם את הרווח הפוטנציאלי שלכם.

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים מתייחסים לכל הפרמטרים החשובים בעת התאמת קרן פנסיה לצורכיכם, באמצעות טכנולוגיה מתקדמת. אנו עובדים עם כל בתי ההשקעות וחברות הביטוח המובילות בישראל כבר עשרות שנים ויש לנו את כל הכלים על מנת לעזור לכם לבצע את הבחירה הנכונה. פנו אלינו עוד היום ונדאג לעתידכם ולשקט הנפשי שלכם.

כיצד חשיפה לחול תעזור לכם לשמור על הפנסיה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מתי המעסיק מתחיל לשלם פנסיה?
מתי המעסיק מתחיל לשלם פנסיה?

מתי המעסיק מתחיל לשלם פנסיה היא אחת השאלות שמטרידה עובדים רבים. במאמר זה נסביר מה קורה לאדם שיש לו כבר חיסכון פנסיוני והוא מתחיל לעבוד במקום חדש, מה קורה לאדם שאין בידיו חיסכון כזה ועוד.

קראו עוד »
האם כדאי למשוך כספי פנסיה
האם כדאי למשוך כספי פנסיה כדי לכסות את המשכנתא ואת ההלוואות?

הריבית הגבוהה מביאה לכך שיותר ויותר ישראלים מושכים את קרנות הפנסיה וההשתלמות ושוברים חסכונות על מנת לכסות את המשכנתא והלוואות אחרות. האם גם לכם כדאי, אילו השלכות צפויות לטווח הארוך ומה אפשר עוד לעשות כדי לא לכרוע תחת הנטל?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.