5 שאלות ותשובות נפוצות בנושא ביטוח חיים

חברות הביטוח מציעות לציבור הרחב ביטוחי חיים המכסים מפני פטירה: ביטוח ריסק הכולל מרכיב של חיסכון וביטוח ריסק טהור. מי זקוק לביטוחים אלה, מי הם האנשים שיקבלו את כספי הביטוח ומהו הביטוח הנכון ביותר עבורכם? כל הפרטים במאמר.

למי מומלץ שיהיה ביטוח החיים?

אם אתם המפרנסים העיקריים של משפחתכם ושל יקריכם, חשוב שיהיה לכם ביטוח חיים. ביטוח זה יבטיח את עתיד משפחתכם, ותוכלו לדאוג לה מראש כך שהיא לא תצטרך לשנות את איכות חייה בבת אחת מהקצה אל הקצבה בעקבות צמצום ההכנסה אם חלילה תלכו לעולמכם.

ביטוח חיים ריסק נועד על מנת לתת פיצוי ליקירכם, בדרך כלל בן/ת הזוג ו/או ילדיו. הם אלה בדרך כלל הנהנים מכספי הפיצויים. הביטוח למעשה מעניק לשאריו של המבוטח הכנסה קבועה שנועדה להחליף את ההכנסה שסיפק למשפחתו טרם פטירתו. שימו לב שניתן לבחור בביטוח חיים עם הרחבות, כלומר כזה שמכסה גם מקרים של אובדן כושר עבודה עקב תאונות או מחלות. אמנם אלה מכוסים בדרך כלל גם במסגרת של קרנות הפנסיה, אך רק בתנאים מסוימים ובאופן מצומצם למדי.

אילו סוגים של ביטוחי ריסק קיימים?

למעשה קיימים שני סוגים של ביטוח חיים:

  • ביטוח ריסק ללא רכיב חיסכון – ישלם לשארים של המבוטח קצבה לאחר מותו
  • ביטוח ריסק עם חיסכון – משלב בין תגמולים שמקבלים השארים בעת מות המבוטח לבין חיסכון שניתן למבוטח (או לשאריו) בהגיעו לגיל פרישה.

כיצד מתבצע חלוקת כספי הביטוח?

כשרוכשים ביטוח חיים אפשר לבחור מה תהיה הלוקה למוטבים, למשל: אם אדם מבטח את עצמו בביטוח חיים שמעניק פיצוי בגובה של 500 אלף שקלים במקרה של מוות, אם לאדם יש בת זוג וילד, הוא יכול להגיד שהכסף יחולק 50-50%, ואם חלילה הוא ובת זוגו יפטרו, כל הכסף יילך לילדם. כמובן שניתן להחליט על כל חלוקה אחרת.

איך לבחור פוליסת ביטוח חיים?

אמנם כל אחד מקווה שיקיריו לא יצטרכו לממש את פוליסת הביטוח, אך אם כבר אתם רוכשים פוליסה כזו, חשוב לעשות זאת בכובד ראש. יש לבחור למשך הביטוח, עלותו בהשוואה לעלות פוליסה דומה בחברות אחרות, סכום הפיצוי, אם יש כיסויים נוספים ואם כן אז מהו גובה הפיצוי שתקבלו במקרה של אובדן כושר עבודה חלקי ומלא, אם כספי הפיצויים ניתנים כסכום חד פעמי או בקצבה חודשית ועוד.

איך להשוות נכון?

כיום השוק מוצף בחברות הביטוח ששונות זו מזו לא רק בסכום הפרמיה החודשי אלא גם בסכומי הפיצוי והתנאים למימוש הפוליסה. לכן חייבים להיעזר בסוכן ביטוח מקצועי. המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ישמחו לעזור לבחור את הפוליסה המתאימה ביותר לצורכיכם. אנחנו מתמחים בתחום זה כבר עשרות שנים, עובדים עם מיטב חברות הביטוח בארץ ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרות השוואה מעמיקה ואיכותית בין כל הפוליסות הקיימות, תוך התאמה לצרכים הייחודים שלכם.

5 שאלות ותשובות נפוצות בנושא ביטוח חיים (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ביטוח חיים משלים
ביטוח חיים משלים – חשוב או מיותר?

לרוב האנשים קיימת פוליסת ביטוח חיים בסיסית במסגרת הביטוח הפנסיוני שלהם, המכונה ביטוח שארים. אך האם היא אכן מספקת או ששווה לשקול לרכוש ביטוח חיים משלים, כדי שאם חלילה הנורא מכל יקרה, עתיד המשפחה יהיה מובטח?

קראו עוד »
רפורמת ביטוחי חיים
רפורמת ביטוחי חיים הובילה לירידה של עשרות אחוזים בעלויות

בשנת 2019, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אישרה את רפורמת ביטוחי חיים. הרפורמה, שנכנסה לתוקף בחודש פברואר, הביאה להוזלה משמעותית של תעריפי הביטוח, בשיעור של כ-30% בממוצע. האם גם אתם יכולים להוזיל את העלויות שלכם בעשרות אחוזים?

קראו עוד »
עלות ביטוח חיים
עלות ביטוח חיים – איך אפשר לשלם פחות ועדיין לדאוג למשפחתכם?

עלות ביטוח חיים אינה זולה, ועם עליית יוקר המחייה, כשהוצאות המשפחה הולכות וגדלות, כולנו מחפשים מצד אחד איך לחסוך, ומצד שני קיימת ההבנה כי לצד הוצאות המשפחה הולכות וגדלות, חייבים לדאוג לרשת ביטחון כלכלית למשפחה, כי במקרה של מות המפרנס, המשפחה עלולה להיתקל בקשיים כלכליים משמעותיים. במאמר זה נסביר מה אפשר לעשות.

קראו עוד »
ביטוחים בזמן חירום
ביטוחים בזמן חירום – כל מה שחשוב לדעת

המציאות הישראלית מחייבת אותנו להיות מוכנים לכל מצב, גם לזמני חירום ומלחמה. במצבים אלו, הצורך להיות מבוטחים כראוי עולה אף יותר, כדי להגן על עצמנו ועל יקירינו ורואים את הסכנה לנגד עינינו. אבל פעולה מתוך פחד, עלולה לגרום גם לטעויות. אז איך לעשות זאת נכון?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.