ביטוח כל הסיכונים לתכשיטים וחפצי חן: כיצד להגן על הרכוש היקר ביותר שלכם

לפוליסות ביטוח תכולת דירה ניתן להוסיף הרחבת ביטוח כל הסיכונים המבטיחה כיסוי הולם לדברים היקרים לכם במיוחד. למה זה חשוב, מהם היתרונות, כמה זה עולה והאם זה כדאי? במאמר זה ננסה לענות על שאלות אלה.

למה צריך את ההרחבה הזו?

תכשיטים וחפצי חן הם פריטים יקרים ערך, בעלי ערך כספי ואישי רב. הם יכולים להיות בעלי ערך היסטורי, תרבותי או סנטימנטלי, ולכן חשוב להגן עליהם מפני נזק או אובדן.

הפוליסה התקנית לביטוח תכולת דירה כוללת כיסוי לנזק שיגרם לתכשיטים וחפצי חן. לרוב, בפוליסה הסטנדרטית, חברות הביטוח מאפשרות כיסוי חלקי בלבד במתכונת של "כל הסיכונים" שהכוונה הינה גם לכיסוי מפני אובדן, גניבה ושוד מחוץ לבי , שעשוי להגיע, לכל היותר, עד 10% מסכום הביטוח הכולל הנקוב בפוליסה (תקרת הכיסוי לתכולה). כלומר אם יש לכם ביטוח על 50,000 ₪ הוא יכסה תכשיטים עד שווי של 5,000 ₪.

במידה ויש ברשותכם תכשיטים וחפצי חן בסכום העולה על אותן 10% יש לדאוג להרחבה של הפוליסה לכל הסיכונים גם לתכשיטים וחפצי החן הנוספים שכן, הכיסוי בפוליסה התקנית תקף רק לנזק או אובדן במתרחשים בתוך הדירה.

על מנת להגן על התכשיטים שלכם באופן מלא, ניתן לרכוש הרחבה לביטוח תכולת דירה בשם "ביטוח כל הסיכונים". הרחבה זו מקנה כיסוי לאובדן או נזק לתכשיטים, גם מחוץ לדירה.

מהם יתרונותיו של ביטוח כל הסיכונים לתכשיטים וחפצי חן?

ביטוח כל הסיכונים לתכשיטים וחפצי חן מספק מספר יתרונות חשובים:

כיסוי 'כל הסיכונים' – כל היתרונות

  • ניתן לכלול כיסוי ביטוחי למגוון פריטים – תכשיטים, חפצי חן, מצלמות, כלי נגינה, תמונות וחפצי אמנות, יודאיקה ועוד.
  • ניתן לכלול פריטים שנירכשו לאחר רכישת הפוליסה – בעת רכישת פריט חדש, יש לכלול אותו במפורש בפוליסה.
  • הכיסוי תקף גם לאובדן/גניבת פריט מחוץ לבית – הכיסוי תקף לאובדן או נזק, בהתאם לתנאי הפוליסה, בבית המבוטח ומחוצה לו.
  • ניתן להרחיב את הכיסוי גם לשהות בחו"ל – נוסעים לטיול? יש לכם נסיעת עסקים? התכשיטים והחפצים היקרים שלכם מבוטחים!

לתשומת לבכם! לתכשיטים וחפצים ששווים גבוה במיוחד, קיימים פתרונות ביטוח ייחודיים.

כמה עולה ביטוח כל הסיכונים לתכשיטים וחפצי חן?

עלות ביטוח כל הסיכונים לתכשיטים וחפצי חן משתנה בהתאם לערך התכשיטים, סוג התכשיטים והיקף הכיסוי הנדרש. באופן כללי, ככל שערך התכשיטים גבוה יותר, כך העלות גבוהה יותר.

כיצד לבחור פוליסה טובה?

כאשר אתם בוחרים פוליסה לביטוח כל הסיכונים לתכשיטים וחפצי חן, יש לשים לב למספר גורמים חשובים:

  • היקף הכיסוי: בדקו מהו היקף הכיסוי המוצע בפוליסה, וודאו שהפוליסה מכסה את כל הסיכונים האפשריים.
  • סכום הביטוח: קבעו את סכום הביטוח המתאים לכם, בהתאם לערך התכשיטים שלכם.
  • עלות הביטוח: השוו את מחירי הפוליסות השונות, וודאו שאתם מקבלים את הפוליסה הטובה ביותר במחיר הטוב ביותר.

בנוסף לגורמים אלו, חשוב לשים לב גם להוראות הפוליסה. הוראות הפוליסה קובעות מהן החובות שלכם כמבוטח, כגון חובה להודיע לחברת הביטוח על גניבה או אובדן של תכשיטים תוך זמן סביר.

תפקידו של סוכן הביטוח

סוכן ביטוח יכול לסייע לכם לבחור את הפוליסה המתאימה ביותר לצרכים שלכם. סוכן הביטוח יכול לספק לכם מידע על סוגי הפוליסות השונות, ולעזור לכם להבין את הפוליסה הספציפית שאתם מעוניינים לרכוש.

בנוסף, סוכן הביטוח יכול לעזור לכם לקבל את הכיסוי הטוב ביותר במחיר הטוב ביותר. סוכן הביטוח מכיר את חברות הביטוח השונות, והוא יכול להשוות מחירים עבורכם ולמצוא לכם את הפוליסה המשתלמת ביותר.

כמו כן, אם חלילה התכשיטים שלכם נגנבו או אבדו, תוכלו להיעזר בו על מנת להגיש תביעה לחברת הביטוח. במידה וחברת הביטוח תדחה את התביעה שלכם, הוא גם יוכל לעזור לכם להגיש ערעור על ההחלטה.

שאלות? אנחנו כאן בשביל לענות לכם על כולן!

ביטוח כל הסיכונים לתכשיטים וחפצי חן הוא דרך חשובה להגן על הרכוש היקר ביותר שלכם. על ידי בחירת פוליסה המתאימה לצרכים שלכם, תוכלו להיות בטוחים שהתכשיטים שלכם מוגנים במקרה של גניבה או אובדן. סוכנות פתרונות עדיפים מתמחה בפתרונות ביטוח דירה מבנה/תכולה, וערוכה לספק לכם את הכיסוי הנכון עבורכם בתנאים הטובים ביותר. צרו קשר עוד היום למען השקט הנפשי שלכם.

ביטוח כל הסיכונים לתכשיטים וחפצי חן
תוכן עניינים
חשיבותו של ביטוח שריפה במסגרת ביטוח דירה

ביטוח שריפה הוא כיסוי חשוב בפוליסת ביטוח דירה שנועד על מנת להגן על אחד הנכסים היקרים ביותר שלכם מפני נזקי שריפות. לצערנו אנחנו נחשפים לאחרונה למקרים רבים של שריפות שגרמו לנזק כלכלי עצום. אז מה הביטוח מכסה, ומה צריך לקחת בחשבון לפני שרוכשים אותו?

קראו עוד »
ביטוח שיפוץ בניין
כל מה שחשוב לדעת על ביטוח שיפוץ בניינים

שיפוץ בניין הוא עבודה ממושכת ומורכבת, שבכל שלב עלולים לצוץ בעיות, תקלות ומכשולים משלל סיבות. לכן, על מנת שתהיו מוגנים במהלך עבודות השיפוצים חשוב לרכוש ביטוח שיפות בניינים. למי זה מתאים ולמה כדאי לשים לב? ריכזנו לכם במאמר את כל התשובות.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.