כמה קרנות השתלמות אפשר לפתוח?

קרן השתלמות היא חיסכון לטווח בינוני ונחשבת לאחד המוצרים המוצלחים שקיימים בענף החיסכון. אם תהיתם כמה קרנות השתלמות אפשר לפתוח, אם זה בכלל כדאי או שאולי עדיף לרכז את כספיכם לקרן אחת – הגעתם למקום הנכון.

כמה קרנות השתלמות אפשר לפתוח?

אם יש לכם שכר גבוה, ההמלצה היא לפתוח קרן השתלמות מדי שנה-שנתיים. כשאחת הקרנות צוברת ותק של 6 שנים, הכסף הופך לנזיל וניתן להכיל את הוותק שלה על כל שאר הקרנות. כך יש לכם שליטה מקסימלית על הכספים שאתם חוסכים. כמו כן אם אתם עובדים במספר עבודות כשכירים, והמעסיק מציע לכם לפתוח קרן השתלמות, בהחלט זה אפשרי. ניתן לפתוח מספר קרנות במקביל, בגופים שונים ואפילו באותו גוף. למעשה, אין הגבלה בכמות קרנות ההשתלמות שאפשר לפתוח, ולמעשה ריבוי קרנות לעתים מסייע כדי להכיל ותק מקרן אחת לאחרת.

אנשים שבוחרים לפתוח מספר קרנות השתלמות, הם לרוב עצמאים, ומתנהלים באופן מעט שונה מהשכירים: בעוד אצל השכירים ההפקדות של המעסיק ושל העובד מופקדים מדי חודש באופן אוטומטי, העצמאים לרוב נמנעים מלהפקיד בקרנות סכומים חודשיים. במקום זאת, הם מפקידים באופן חד פעמי סכום כסף, כפי שמתאפשר להם במסגרת הטבת המס המתאימה בחישוב השנתי.

האם יש יתרון לפתיחת כמה קרנות השתלמות במקביל?

אמנם במהלך 6 השנים הראשונות של החיסכון בכל קרן לא קורים אירועים דרמטיים: בכל שנה פותחים קרן השתלמות לצורך הפקדה, ולאחר מכן הכספים סגורים. מהשנה השישית לחיסכון, בכל שנה נפתחת האפשרות למשוך כספים מהקרן הרלבנטית. זה נותן לאנשים תחושת ביטחון וודאות שכל שנה יעמוד לרשותם סכום גדול ומשמעותי, נזיל ופטור ממס, שאותו הם יוכלו לייעד לצורך קניות גדולות, חופשה מפנקת או כל צורך אחר שידרוש סכום משמעותי.

האם כדאי לפתוח כמה קרנות השתלמות במספר גופים?

נניח והתחלתם מקום עבודה מסוים, שפתח קרנות השתלמות עבור כל עובדיו הוותיקים באחד מהגופים המנהלים, ולכם יש בגוף אחר. לפי חוק, המעסיק שלכם לא יכול לחייב אתכם להצטרף לגוף שאיתו הוא עובד, אבל אם בכל זאת אתם מחליטים לפתוח קרן התשלמות או להעביר את זו שקיימת עבורכם לגוף חדש – אתם רשאים לעבור מגוף מנהל אחד לאחר, ללא קנסות או מסים.

אז כמה קרנות השתלמות אפשר לפתוח?

מי שפותח מספר קרנות השתלמות חוסך לעצמו סכומי כסף יפים ביותר שהוא יכול לקבל בכל שנה בלי קנסות יציאה ובלי תשלומי מס, החל מהשנה השישית. כמו כן קרן ותיקה יכולה לתרום בכך שהיא יכולה לעזור למשוך קרן אחרת שטרם השתחררה. אין זה משנה אם קיימת קרן אחת או מספר קרנות, מבחינת תשלום דמי ניהול, כיוון שהחישוב הוא באחוזים. חשוב לדעת שברגע שמושכים סכום מקרן נזילה, חלקית או מלאה, הקרן נחסמת להפקדות נוספות, וכדי להפקיד תצטרכו לפתוח קרן חדשה ולצבור ותק מהתחלה.

עוד עניין ששווה לציין הוא שהרבה אנשים חושבים שהם חייבים למשוך כסף מקרן ההשתלמות לאחר 6 שנים, אחרת הוא יינעל לעוד 6 שנים. אבל זו טעות. הכסף יישאר נזיל עד למשיכה הראשונה, לאחר מכן – כל מה שהפקדתם עד לאותו רגע, ישאר נזיל. רק במידה ותבצעו שוב הפקדות לאותה קרן – הכסף שוב "יינעל" לתקופה של 6 שנים.

רוצים לפתוח קרן השתלמות?

אנחנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מתמחים בפתיחת קרנות השתלמות בהתאמה אישית. אנו עובדים עם בתי ההשקעות והגופים המובילים בארץ בתחום ונשמח לסייע לכם בקבלת החלטה נכונה איפה לפתוח קרן השתלמות משתלמת במיוחד.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
כלל קרן השתלמות
כלל קרן השתלמות

כלל קרן השתלמות היא אחת הקרנות המבוקשות בישראל. אילו יתרונות היא מציעה לחוסכים, אילו מסלולי השקעה פתוחים בפניכם ומה עוד חשוב שתדעו לפני שאתם מצטרפים?

קראו עוד »
האם כדאי למשוך כספי פנסיה
האם כדאי למשוך כספי פנסיה כדי לכסות את המשכנתא ואת ההלוואות?

הריבית הגבוהה מביאה לכך שיותר ויותר ישראלים מושכים את קרנות הפנסיה וההשתלמות ושוברים חסכונות על מנת לכסות את המשכנתא והלוואות אחרות. האם גם לכם כדאי, אילו השלכות צפויות לטווח הארוך ומה אפשר עוד לעשות כדי לא לכרוע תחת הנטל?

קראו עוד »
בקשת הלוואה מקרן השתלמות
בקשת הלוואה מקרן השתלמות – צעד אחר צעד

בקשת הלוואה מקרן השתלמות מאפשרת לכם להשתמש בכספי החיסכון שלכם לכל מטרה, ובמקביל לתת לכסף להמשיך לעבוד בשבילכם. מהם תנאי ההלוואה, למי זה כדאי ואיך סוכן פנסיוני יכול לסייע לכם? במאמר זה נגלה לכם את כל התשובות.

קראו עוד »
כמה מפרישים לקרן השתלמות
כמה מפרישים לקרן השתלמות?

כמה מפרישים לקרן השתלמות היא שאלה שמעסיקה מעסיקים ועובדים, שכירים ועצמאים. במאמר זה נסביר מהם אחוזי ההפקדה לקרן ההשתלמות, מהן התקרות להפקדות וניתן לכם טיפ חשוב שימקסם לכם את החיסכון.

קראו עוד »
להצטרפות לקרן השתלמות
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.