כמה עולה ביטוח חיים?

השאלה כמה עולה ביטוח חיים היא שאלה מאוד כללית. זה קצת כמו שתשאלו כמה עולה מכונית. מחיר ביטוח חיים מושפע מפרמטרים רבים שחשוב לקחת בחשבון ולהתאים כל אחד מהם לצרכים שלכם. במאמר זה ננסה לפרט מעט על המשתנים האלה.

מחיר ביטוח חיים

אם תעשו השוואת מחירי ביטוח חיים כדי לבדוק כמה עולה ביטוח חיים, תגלו פערים משמעותיים הן במחירים והן בכיסויים שכל חברה מציעה. למעשה ייתכן מאוד ותגלו פערים משמעותיים מאוד בין החברות שמתחרות זו מול זו על לבו של הלקוח. אבל מעבר לכך, כאמור, ישנם לא מעט מרכיבים אישיים, שעלולים להשפיע על מחיר הפרמיה באופן משמעותי.

אילו משתנים אישיים משפיעים על עלות ביטוח חיים?

כדי לברר כמה עולה ביטוח חיים חשוב להתחשב במגוון רחב של משתנים, ביניהם:

  • גיל – ככל שאתם צעירים יותר, הסיכוי שאתם בריאים עולה. לכן, הפרמיה שתשלמו על פוליסת ביטוח בשנות העשרים לחייכם, תהיה משמעותית זולה יותר, בהשוואה לפרמיה שתשלמו בעשור החמישי לחייכם. חשוב לנצל עובדה זו לטובתכם: תוכלו לשלם אותו סכום פרמיה חודשי, בתמורה לסכום ביטוח גבוה יותר. עם זאת, כדאי לבחון אם יהיה לכם עדיף לקבוע סכום קבוע לתשלום לכל תקופת הביטוח, ואז שסכום הביטוח יירד באופן הדרגתי.
  • מין – קיים שוני בין נשים לגברים במחיר הפרמיה. מבחינה סטטיסטית נשים חיות יותר שנים, לכן הן אמנם משלמות פחות לביטוחי החיים (אך לידע כללי מאותה סיבה הן גם משלמות יותר כסף על ביטוח סיעודי).
  • עישון – כבר מזמן הוכח מחקרית שלעישון יש השלכות משמעותיות שפוגעות בבריאותנו. ועם זאת, יש לא מעט אנשים שמחליטים בכל זאת להמשיך ולעשן, ולשלם על כך מחיר, תרתי משמע: גבר מעשן ישלם על ביטוח חיים כפול בהשוואה לידידו שאינו מעשן. למעשה, כדי ליהנות מהמחיר המוזל, תצטרכו לא לעשן במשך שנתיים לפחות, עד שחברות הביטוח יכירו בכם כלא מעשנים ויעניקו לכם הנחה.
  • מצב רפואי – מצב רפואי הוא אולי ה- גורם המשפיע ביותר על ביטוחי חיים. קבלתכם לביטוח מותנית בהליך חיתום, שבו נבחן מצבעים הרפואי מכל זווית אפשרית. זה שלב קריטי שקובע אם תתקבלו לביטוח, באילו תנאים ובאיזה מחיר, וחשוב לערב את סוכן הביטוח שלכם בשלב זה.

    חברת הביטוח תבקש מכם הצהרת בריאות מסודרת לפני שתחליט אם לבטח אתכם או לא. למעשה, אם תבחרו לבטח את עצמכם בסכומים של יותר מ- 2 מיליון ₪, החברה אפילו תדרוש מכם בדיקה רפואית מקיפה, הכוללת בדיקות דם כדי לבחון לעומק את מצבכם הבריאותי, ולקבל את התמונה המלאה על הסיכונים שהיא לוקחת על עצמה. רוב החברות גובות תוספת פרמיה במחלות מסוימות, כגון: סוכרת עם אינסולין או השמנת יתר. במקרים של סרטן פעיל, איידס, טרשת נפוצה ומחלות ניווניות – חברות הביטוח עשויות לדחות את בקשתכם אליה.

מה עוד משפיע על גובה פרמיה ביטוח חיים?

אם אתם רוצים לבחון כמה עולה ביטוח חיים חשוב לקחת בחשבון גם עוד כמה פרמטרים, למשל:

  • סכום ביטוח – ככל שתבטחו את עצמכם בסכום יותר משמעותי, יהיה סיכוי טוב יותר להתמקח על הפרמיה ולקבל הנחה מסוימת.
  • תקופת השתנות הפרמיה – רוב האנשים רוכשים ביטוח חיים שבו תשלום הפרמיה מתעדכן מדי שנה. עם זאת, חשוב לדעת שישנן פוליסות שמחירן מתעדכן רק אחת ל- 5 שנים. החיסרון במקרה זה, שהמחיר בשנים הראשונות יקר יחסית. כמו כן יש פוליסות שהפרמיה קבועה בעשור הראשון, אך לאחר מכן מחיר הפרמיה מזנק דרמטית.
  • האם הביטוח מיועד לצורך משכנתא – כיום, כידוע, לא ניתן לקחת משכנתא ללא ביטוח חיים בגובה ההלוואה ושיעבודה לבנק. למעשה, אם אתם זוג שנוטל משכנתא, תצטרכו שניכם לערוך ביטוח. אם אתם שוקלים ליטול משכנתא, חשוב להיערך לכך מראש, כדי שזה לא מה שיעכב אתכם מלרכוש את בית חלומותיכם. התהליכים אצל אנשים שמתמודדים עם בעיות רפואיות יכולים להתארך, והם עלולים להידחות על ידי חברות הביטוח בסוכנות פתרונות עדיפים מתמחים בין היתר במתן פתרונות ביטוח גם למסורבי ביטוח, כדי שיתאפשר להם לקבל משכנתא ולרכוש נכס משלהם.

מעוניינים לקבל הצעה לביטוח חיים?

כפי שראינו בחירת ביטוח חיים היא אינו תהליך של מה בכך, ופרמטרים רבים יכולים להשפיע על תעריף הפרמיה ועל השאלה כמה עולה ביטוח חיים. זהו עניין קריטי להבין מהן ההשלכות של כל החלטה ושל כל צעד, לראות את התמונה המלאה ולקבל החלטה מושכלת בבחירת הפוליסה. אז אם אתם מעוניינים לקבל הצעה לביטוח חיים או לבחון אפשרות להוזלת הביטוח הקיים, צרו קשר עם המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. מלאו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם.

כמה עולה ביטוח חיים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ביטוחים בזמן חירום
ביטוחים בזמן חירום – כל מה שחשוב לדעת

המציאות הישראלית מחייבת אותנו להיות מוכנים לכל מצב, גם לזמני חירום ומלחמה. במצבים אלו, הצורך להיות מבוטחים כראוי עולה אף יותר, כדי להגן על עצמנו ועל יקירינו ורואים את הסכנה לנגד עינינו. אבל פעולה מתוך פחד, עלולה לגרום גם לטעויות. אז איך לעשות זאת נכון?

קראו עוד »
עלות ביטוח חיים
עלות ביטוח חיים – איך אפשר לשלם פחות ועדיין לדאוג למשפחתכם?

עלות ביטוח חיים אינה זולה, ועם עליית יוקר המחייה, כשהוצאות המשפחה הולכות וגדלות, כולנו מחפשים מצד אחד איך לחסוך, ומצד שני קיימת ההבנה כי לצד הוצאות המשפחה הולכות וגדלות, חייבים לדאוג לרשת ביטחון כלכלית למשפחה, כי במקרה של מות המפרנס, המשפחה עלולה להיתקל בקשיים כלכליים משמעותיים. במאמר זה נסביר מה אפשר לעשות.

קראו עוד »
רפורמת ביטוחי חיים
רפורמת ביטוחי חיים הובילה לירידה של עשרות אחוזים בעלויות

בשנת 2019, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אישרה את רפורמת ביטוחי חיים. הרפורמה, שנכנסה לתוקף בחודש פברואר, הביאה להוזלה משמעותית של תעריפי הביטוח, בשיעור של כ-30% בממוצע. האם גם אתם יכולים להוזיל את העלויות שלכם בעשרות אחוזים?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.