איך להשקיע כסף בשוק ההון – כל הדרכים להשקיע ולהרוויח

איך להשקיע כסף בשוק ההון זו אחת השאלות הנפוצות בקרב כל מי שמחפש דרכים יצירתיות להרוויח כסף. אז מהם הכלים שאתם חייבים להכיר כדי להתחיל להרוויח בבורסה מבלי שתצטרכו לעשות כלום? הנה כל מה שאתם חייבים להכיר

איך להשקיע כסף בבורסה? זה לא מסוכן?

מאז שנכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה, כולנו מחויבים בשוק ההון, בין אם נרצה בכך ובין אם לא. שכירים ועצמאים כאחד מחויבים להשקיע באחד משולשת מוצרי החיסכון הפנסיוני שהם קרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים. לכן אפשר להסיק מכך שאם המדינה מחייבת אותנו להפקיד כספים לטובת העתיד שלנו במוצרים אלה, אשר כבר מושקעים בשוק ההון, מדובר ככל הנראה בסביבה בטוחה יחסית, שיש לה מפקח ורגולציה, וכנראה שזה צעד מבורך שפועל לטובתנו.

אילו אפשרויות נוספות יש לטובת השקעה בשוק ההון?

אנשים רבים רוצים שהכסף יעבוד עבורם, ולכן מחפשים את הדרך להשקיע בבורסה, מבלי ממש לשבת וללמוד את הנושא לעומק. חברות הביטוח ובתי ההשקעות הרימו את הכפפה ויצרו מוצרי מדף המאפשרים למתעניינים להפקיד כספים וליהנות מתשואות נאות, שנצברות לאורך זמן הודות לאפקט הריבית דריבית. כל זאת באופן כזה שהם אינם ממש צריכים ללמוד איך לבחור מניות, אגרות חוב ושאר אלמנטים המרכיבים כל תיק השקעות ולבצע את כל הפעולות של קנייה, מכירה וכדומה.

  • קרן השתלמות – זהו מוצר החיסכון הכי מבוקש בקרב החוסכים הישראלים מאחר ומדובר באפיק המאפשר לחסוך לתקופה קצרה יחסית בת 6 שנים (ולפעמים אפילו כעבור 3 שנים) ואז ניתן למשוך את כל הכסף והרווחים בפטור מלא ממס. הכספים בקרן מושקעים בשוק ההון ע"י גופים שמנהלים את הקרן עבורכם תמורת דמי ניהול הנעים בין 0.2% ל- 1%. יש מגוון רחב של מסלולי השקעה שניתן לעבור ביניהם באופן חופשי, וגם ניתן להעביר את הקרן לגוף אחר שינהל את הכספים עבורכם. הקרן מוגבלת בתקרה שנתית (=סכום מקסימלי) הן עבור שכירים והן עבור עצמאים. עצמאים יכולים לבחור אם להשקיע את מלוא הסכום בבת אחת או לבצע הפקדות חודשית/מזדמנות. ניתן לבצע השוואת קרנות השתלמות באמצעות האתר הממשלתי גמל נט.

    הבעיה העיקרית של מוצר זה היא שמי שאינו עצמאי לא יכול לפתוח קרן השתלמות לעצמו, והמעסיק רשאי לסרב לפתוח לשכיר קרן שכזו. עם זאת, במידה המעסיק אכן פותח לכם קרן השתלמות, אתם נהנים גם מהפקדות של המעסיק לתוכה.
  • קופת גמל להשקעה –זהו אפיק שצץ בשנים האחרונות, במטרה לעודד את האזרחים לחסוך, ובעיקר לחסוך לטובת שנות הפנסיה. באמצעות אפיק זה בעל ת"ז ישראלית, בכל גיל, יכול לחסוך מדי שנה עד לסכום התקרה שנכון לשנת 2022 עומד על כ- 72,000 ₪. אם תחליטו לא למשוך את הכסף, אלא רק כקצבה לאחר גיל פרישה, תקבלו פטור ממס ותוכלו למעשה "לרפד" את קצבת הפנסיה שלכם. כסף שמושקע בקופת גמל להשקעה גם כן מושקע בשוק ההון באמצעות בתי השקעות ובתמורה לדמי ניהול שנעים בין 0.3-0.9%. ניתן לעבור באופן חופשי בין מגוון רחב של מסלולי השקעה ולעבור בין גופים פיננסיים שינהלו את כספכם עבורכם. השוואת קופות גמל להשקעה ניתן לבצע גם כן באמצעות גמל נט.

    חשוב לדעת שאמנם מדובר באפיק נזיל, שמאפשר למשוך את הכסף בכל נקודת זמן, אך הדבר עם זאת, העניין כרוך בתשלום של 25% מס רווחי הון, אלא אם כן כאמור ממתינים בסבלנות לגיל פרישה..
  • פוליסת חיסכון – אפיק חיסכון זה, למרות שהוא מכיל את המילה "פוליסה" אינו מכיל רכיב ביטוחי או סולידי. מדובר גם כן במוצר מדף אשר מושקע בשוק ההון ובנכסים בלתי סחירים לצורך חיסכון והשקעה בלבד. יתרונה הבולט של הפוליסה הוא בכך שאין בה הגבלת תקרה שנתית, וכן הטבות המס שהיא מספקת לפנסיונרים שנולד לפני 1948. אפיק זה מנוהל על יד חברות הביטוח במקצועיות תמורת דמי ניהול הנעים בין 0.6-2%. גם כאן הכסף נזיל, אך כורך בתשלום מס רווחי הון של 25%. כמו כן תוכלו לעבור בין מסלולי השקעה, אך עניין המעבר בין גופים מנהלים מורכב יותר, מאחר ונדרש למעשה למשוך את הכסף ולשלם מס רווחי הון. עם זאת, קיים פתרון מסוים הניתן באמצעות בסט אינווסט–  פוליסה ייחודית מבית הכשרה שמאפשרת מעבר חופשי בין בתי השקעות. לצורך השוואת פוליסות חיסכון תוכלו להיעזר באתר ביטוח נט.

עדיין מתלבטים לגבי האופציה הטובה ביותר עבורכם? אנחנו כאן בשבילכם!

במאמר זה דיברנו על איך להשקיע כסף בשוק ההון באמצעות 3 מוצרי מדף שמתאימים בתור השקעות למתחילים ולכל מי שאין זמן או רצון להתחיל ללמוד לעומק את שוק ההון. איך בוחרים את מה שהכי יתאים לכם? חשוב להבין לעומק מהם המטרות והצרכים שלכם, להשוות בין שלושת האפשרויות, וכמובן גם לבצע השוואה בינן לבין עצמן (למשל אם החלטתם לפתוח קרן השתלמות, חשוב לערוך השוואת קרנות השתלמות). כדאי להתייעץ בסוכן פנסיוני כדי שיעזור לכם בתהליך.

המומחים של פתרונות עדיפים מתמחים באפיון צורכי החוסך, ובמשך הזמן מסייעים לאינספור לקוחות לקבל את ההחלטה הנכונה. יש לציין כי אנחנו מכירים לעומק את כל המוצרים והאפיקים המיועדים להשקעה ועובדים עם כל הגופים הפיננסיים המובילים, תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לנו לבצע השוואה מעמיקה ויסודית להתאמה מושלמת. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעזור לכם לעשות את הבחירה המושלמת.

תרצו לחזור לנושא כלשהו במאמר?

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות מנורה
קרן השתלמות מנורה

קרן השתלמות מנורה מבטחים היא שיכת לאחת מחברות הביטוח הגדולות, המוכרות והיציבות   בארץ. מהם היתרונות שלה, אילו מסלולי השקעה תוכלו למצוא בה ומה חשוב לזכור לפני שאתם מחליטים להצטרף אליה?

קראו עוד »
קרן השתלמות הראל
קרן השתלמות הראל

שוקלים להצטרף לקרן ההשתלמות הראל? בואו להכיר את אחת הקרנות הפופלריות בארץ – מהם יתרונותיה, אילו מסלולי השקעה היא מציעה ועוד.

קראו עוד »
הלוואת בלון מקרן השתלמות
הלוואת בלון מקרן השתלמות – האם היא משתלמת?

הלוואת בלון מקרן השתלמות הופכת לרלבנטית יותר מתמיד בעידן שבו אנחנו חיים, הן עבור שכירים והן עבור עצמאים. אחת השאלות המרכזיות שמתעוררות בקרב המתלבטים היא האם לקחת הלוואת בלון מקרן השתלמות או למשוך את החיסכון. אנחנו כאן כדי לתת לכם כמה נקודות למחשבה.

קראו עוד »
הצטרפות לקרן השתלמות
הצטרפות לקרן השתלמות – הדרך הנכונה

הצטרפות לקרן השתלמות היא צעד פשוט לכאורה, אבל על מנת למקסם את התשואות שלה, חשוב מאוד להיפגש עם סוכן פנסיוני ולהתייעץ איתו, כדי לעשות את הבחירה המתאימה ביותר לצורכיכם. איזה מידע חשוב תקבלו במסגרת הייעוץ? על כך במאמר שלפניכם.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.