איך לחסוך כסף כדי להגשים חלום?

עבור רובנו חודש הקניות מהווה תירוץ לחגיגה של שופינג, אבל אם אתם רוצים להגשים את החלומות הגדולים שלכם ולצבור סכומים של כמה עשרות או מאות אלפי שקלים (ואף יותר) הגיע הזמן לבדוק איך לחסוך כסף באמצעות מכשירים כמו קופת גמל להשקעה, קרן השתלמות ואפילו קרן פנסיה.

חיסכון או בזבוז?

אי אפשר להתכחש לזה. בכל פעם שאנחנו רואים סייל, אנחנו לרוב קונים גם דברים שאנחנו לאו דווקא צריכים, ולפעמים אנחנו קונים גם דברים שאין להם הנחה. אנחנו כולל חוששים לפספס מבצע שווה, שאנחנו פשוט לא עומדים בפיתוי. לכן זה לא מפליא שאל BLACK FRIDAY  עם השנים הצטרפו עוד ועוד ימי מכירות מיוחדים בנובמר: שופינג IL, סייבר מאנדיי, יום הרווקים הסיני הם רק כמה דוגמאות. האמת היא שלא אחת נתקלים במבצעים פיקטיביים, ויש מי שמצל את התקופה כדי להעלות מחירים ולאחר כאילו לתת הנחה. לכן חשוב שבעתים להבין איך לחסוך לחסוך כסף באמת.

איך לחסוך כסף – 3 דרכים שלא יוציאו פראיירים

הכינו מראש רשימת קניות  

כמו שלא נכנסים לסופר רעבים, כדי לא להתפתות להעמיס על העגלה עוד ועוד דברים, כדאי להגיע לבלאק פרייידי עם תוכנית. הכינו לעצמכם WISH LIST או רשימת קניות מסודרת לאורך השנה, כדי שלא תיכנעו לבולמוס של קניות בלתי נשלט של דברים שאתם לאו דווקא צריכים.

היזהרו ממבצעים פיקטיביים

בתחילת חודש נובמבר כולם יוצאים בחגיגת מבצעים. אבל קשה באמת לדעת אם אכן מדובר בהנחה משמעותית או שבמבצע מפוברק. עקבו אחר המחירים של המוצרים שהכנסתם לרשימת הקניות שלכם. אפשר לנהל את הרשימה הזו בטבלה – כתבו מחיר ליד כל פריט. תוכלו להיעזר באתרים שמתריאים על ירידית מחיר.

אין משלוח לארץ? עדיין אפשר לחסוך עלויות

אמנם כמעט תמיד ניתן לקנות את אותו מוצר בישראל או לקנו בחנות אחרת שכן מבצעת משלוחים לארץ שבה המחיר יותר גבוה. אבל מצד שני אפשר גם להירשם לחברת שילוח שמבצעת משלוחים לארץ מאירופה או מארה"ב. פשוט נרשמים, מקבלים כתובת של המרכז הלוגיסטי של החברה, ומשם החבילה כבר תגיע לארץ.

שימו לב שצריך לקחת בחשבון הן את מחיר המשלוח של המוצר לכתובת המקומית (שלעתים יהיה בחינם) ומחיר המשלוח מהכתובת של המרל"ג לארץ. אם חישבתם את כל העלויות והמבצע עדיין משתלם, לכו על זה.

רוצים לחסוך באמת? תשקיעו בעצמכם

איך לחסוך כסף היא שאלה חשובה. אחת הדרכים הכי חשובות שיכולות באמת להשפיע על עתידכם הוא חיסכון והשקעה באמצעות כלים מנוהלים. כלומר, בהנחה ויש לכם תקציב מסוים תוכלו לקבוע שאחוז מסוים מתוכו, הולך לחיסכון – כך תוכלו לחסוך גם למען העתיד, ולא רק בהווה. לצורך העניין – 10% מהתקציב שלכם יוקדש לחיסכון, ו- 90% לסיילים השנתיים.

שימו לב שגם בתחום זה ניתן לחסוך בדרכים הבאות:

חסכו בדמי הניהול

השוו את דמי הניהול של הכלים המנוהלים, ותוכלו לחסוך כמה עשרות ואף מאות אלפי שקלים לאורך הזמן.

כך למשל בקרן פנסיה אתם משלמים דמי ניהול הן מההפקדות השוטפות והן מהצבירה. חשוב לדעת, שלעתים קרובות ניתן להוזיל עלויות באמצעות השוואת מחירים נכונה ובאמצעות מיקוח. במקרה של קרן פנסיה אפילו לא תצטרכו להתאמץ: קיימות קרנות פנסיה ברירת מחדל שמכילות הנחה אוטומטית בדמי הניהול. קרנות אלו מוצעות ע"י מיטב דש, אלטשולר שחם, אינפינטי ומור, אשר מציעות חיסכון משמעותי, עם דמי ניהול בסך 1% מההפקדות ו- 0.22% מהצבירה (לעומת דמי הניהול מרביים העומדים על 6% מההפקדות ו- 0.5% מהצבירה). גם חיסכון של כמה עשיריות האחוז יכול להיות משמעותי, לאור העובדה שמדובר בחיסכון של כמה עשרות שנים.

השוו תשואות

בדקו את התשואות שמניבים אפיקי החיסכון וההשקעה לאורך זמן. עניין זה קריטי לאור העובדה שהאינפלציה כיום (נכון לנובמבר 2022) עומדת על כ- 5%. משמעות הדבר שחשוב למצוא מקום שיוכל לשמור על ערכו של הכסף, ולכן כלי שמניב תשואה נמוכה יותר, עלול להיות לא רלבנטי. קבעו לכם מנהג של אחת לשנה לקבוע פגישה עם סוכן פנסיוני כדי לבדוק את התשואות כדי לקבל החלטות שיסייעו לכם להגדיל את הרווח.

מצו את ההטבות שמגיעות לכם

איך לחסוך כסף באמצעות מיצוי הטבות? במגוון רחב של ערוצי חיסכון אפשר לקבל הטבות מיסוי. כך למשל, אם תחסכו באמצעות קופת גמל להשקעה ותחליטו למשוך את הכסף לאחר גיל 60 כקצבה, תקבלו פטור ממס על הרווחים וממס הכנסה. אם לדוגמה יש לכם קרן השתלמות בעבודה, המעסיק יכול להפקיד עד פי 3 מהסכום שאתם מפקידים. כמו כן חיסכון בקרן השתלמות מאפשר לקבל פטור ממס רווחי הון על הרווחים (עד לתקרה הקבועה בחור), במידה ומשכתם את הכסף לאחר 6 שנים, או אפילו 3 במקרים מסוימים.

איך לחסוך כסף? פשוט לבדוק!

אז איך לחסוך כסף? תכלס זה לא משנה איזו דרך מצאתם כדי לחסוך כסף, מומלץ בחום לבדוק את כל האפשרויות שלכם לחיסכון והשקעה מנוהל, במיוחד לאור ההטבות שתוכלו לקבל מהם שיוכלו לחסוך לגם סכומי כסף משמעותיים לאורך הזמן.

אז איך לחסוך כסף כמו שצריך? צרו קשר עוד היום עם המומחים של פתרונות עדיפים. אנחנו מנגישים לכם את כל המידע הנחוץ על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה. ברשותנו מערכת מתקדמת המאפשרת השוואה חכמה בין כל האפשרויות לאפיקים מנוהלים, וכן אנו עובדים מול מיטב הגופים הפיננסיים בארץ על מנת לספק לכם ייעוץ אמין ואובייקטיבי. פנו אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם ולהציע לכם שירות מקצועי, יחס אישי וחם ושקט נפשי.

איך לחסוך כסף כדי להגשים חלום
רוצים לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.