מה עדיף: סוכן ביטוח או חברת ביטוח ישירה?

בשנים האחרונות עולות על המרקע פרסומות חמודות של חברות הביטוח הישירות, אבל למרות שיטת השיווק החביבה, חשוב להבין מהם ההבדלים בין סוכנים לחברות כדי להבין טוב יותר מה עדיף – סוכן ביטוח או חברת הביטוח ישירה?

התחרות שבין סוכני הביטוח לבין חברות הביטוח

חברות הביטוח הישירות נכנסו לענף הביטוח הישראלי האלמנטרי לפני יותר משני עשורים, ואיפשרו לראשונה ללקוחות להתנהל ישירות מולן במקום דרך סוכני הביטוח. הן חסכו את עלויות התיווך של הסוכנים ותמחרו את מוצריהם כך שיאפשרו התאמה אישית לכל אדם שמבקש ביטוח רכב, ביטוח דירה ואפילו ביטוח נסיעות לחו"ל. מהלך זה הוביל לתחרות בשוק שבאה לידי ביטוי בהוזלת הפרמיות של ביטוחים אלה, ובפגיעה קשה בפרנסתם של סוכני הביטוח.

היתרונות של חברות הביטוח הישירות: נוחות, טכנולוגיה וחיסכון בזמן

כאשר לקוח פוטנציאלי מעוניין לרכוש ביטוח באופן טבעי הוא מחפש אחר פתרון זמין, מהיר ופשוט. בחברות הביטוח הישירות, שמתמחות במכירת ביטוחים אלמנטריים, הטכנולוגיה משחקת תפקיע מכריע: הן מאפשרות ללקוחות לקבל הצעת מחיר מקוונת או טלפונית, בהתאם לבחירתו של הלקוח. הפנייה מתאפשרת מכל זמן ומקום שמחובר לאינטרנט, גם אם ההצעה לא תמיד מתקבלת באופן מיידי. כמו כן חברות הביטוח הישירות מאפשרות לכל לקוח פוטנציאלי לראות את כל הפוליסות שלהן אונליין, מה שמקל מאוד על הלקוח ומאפשר לו להתעמק בפוליסה לפי ראות עיניו.

אצל סוכני הביטוח לעומת זאת ניתן בדרך כלל לקבל הצעת מחיר רק במהלך שעות העבודה של משרדם, לאחר שכל לקוח פוטנציאלי מסביר בעל פה את הצורך הביטוחי הספציפי שלו. כמו כן גם אם לחלק מהסוכנים יש אתר אינטרנט, לרוב המידע שם לוקח בחסר, ואם הוא קיים – הוא מספק רק מידע כללי בלבד בדרך כלל.

עניין נוסף שבו חברות הביטוח הישירות מצטיינות הוא מהירות התגובה, בעיקר כשמדובר בהצעות מורכבות. סוכן מעניק הצעות מחיר בעל פה, בפגישה או בטלפון או שהן נכתבות ע"י הסוכן או לחלופין מגיש לכם הצעת מחיר כתובה המתקבלת מחברת הביטוח בתיווכו.

לפעמים עשויים להיווצר פערים בין הפוליסה לבין מה שהובטח ללקוח במסגרת שיחה עם סוכן ונוצר מצב מתסכל וחוסר נעימות עקב אפקט "הטלפון השבור". בחברת הביטוח התכתובת נשמרת, השיחות מוקלטות, והתקשורת מתבצעת ללא גורם מתווך, ולכן מקטינה את הסבירות לאי הבנה או השמטת פרטים חשובים. הכול מתועד.

היתרונות של סוכנות ביטוח: יחס אישי חם, ריכוזיות וליווי צמוד

יש לא מעט אנשים שיעדיפו להיעזר דווקא בסוכני ביטוח כדי לקבל יחס אישי וחם. חברות הביטוח הישירות עובדות במתכונת של מוקדי שירות, מה שהופך לעתים את העניין למסורבל וקשה מאוד, דברים מתפספסים ונופלים בין הכיסאות, ואנשים רבים חוששים פשוט "ללכת לאיבוד" על פס הייצור המאפיין עבודה מול גופים גדולים. סוכן ביטוח מקצועי ידאג שכל הדברים יטופלו בזמן אמת וילווה אתכם במקצועיות בהתנהלות מול חברות ביטוח.

כמו כן בעוד חברות הביטוח הישירות לרוב מרכזות ביטוחים מסוימים, סוכני ביטוח מסוימים חולשים על מגוון רחב הרבה יותר של ביטוחים, כולל ביטוחים לעסקים, למפעלים ועוד. עניין זה עשוי בהחלט להקל על הלקוח – הוא מתנהל מול גורם אחד בכל עניין ביטוחי, ובמקרים מסוימים גם בכל עניין פנסיוני או פיננסי שיש לו.

ההיכרות האישית שנוצרת עם הזמן מאפשרת לסוכן להכיר טוב יותר את הצרכים האמיתיים והייחודיים שלכם, וכך לבנות עבורכם תיק ביטוחי שיספק לכם מענה טוב יותר, הן מבחינת המחיר והן מבחינת הכיסויים שאתם מקבלים. הוא מלווה את הלקוחות במשך שנים, בודק את הפוליסות שלהם באופן תקופתי ויוזם שיחות או פגישות כדי לבדוק את המצב הביטוחי שלהם כדי לערוך התאמה מחודשת לצורכיהם.

יתרון נוסף ומשמעותי של סוכן ביטוח הוא בכך שהוא שם בשביל לקוחותיו בעת צרה. חברות הביטוח הישירות מקפידות להציע מחיר זול יותר בהשוואה למה שהסוכנים מציעים בדרך כלל, ולא רק בגלל שהיא חוסכת על תשלום עמלות לסוכנים, אלא כי לצערנו הן נוטות פחות לשלם תביעות או לשלם פחות ממה שבאמת מגיע ללקוחותיהם וכך לחסוך לעצמה המון כסף. סוכן הרבה פעמים "נלחם" עבורכם כדי למקסם את הפוליסה שלכם לטובתכם.

הצורך להעניק ללקוחות שירות הוליסטי, לעתים קרובות מביא לכך שגם הסוכנים מוכרים ללקוחותיהם חבילות ביטוח ישיר, ללא עמלת תיווך, רק כדי לספק להם את מלוא השירות שהם רוצים לקבל, ולמלא אחר רצונותיהם. סוכנים כאלה מאמינים שאם הם ישאירו לקוחות מרוצים, הם יביאו איתם חברים, שכנים, משפחה ומכרים אחרים ולכל אלה הם יוכלו למכור גם ביטוחים אחרים.

עוד יתרון לטוב סוכן ביטוח שמתמחה גם בתחום הפנסיוני, הוא שלמרות כל המידע העשיר שקיים באינטרנט, לרוב לא ניתן להתאים להתאים לעצמכם ביטוח פנסיוני או ביטוח חיים מורכב.

יתרון אחרון וחשוב הוא שסוכן ביטוח אמין עובד בשבילכם: הוא לא מייצג חברת ביטוח מסוימת, אלא פועל מול כמה וכמה חברות ביטוח מובילות, משווה מחירים וכיסויים ומתאים את הפוליסה האידיאלית למבוטח.

החלטתם לבחור סוכנות ביטוח? הנה כמה טיפים לבחירת סוכן ביטוח שכדאי לכם לקרוא >>>

פתרונות עדיפים – סוכנות ביטוח שמספקת לכם מענה ב- 360 מעלות

בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מתמחים כבר יותר מ- 20 שנה בתחום הביטוח ומספקים לכם מענה רחב ומקיף לכל צורך שיש לכם בענף הביטוחי, הפנסיוני והפיננסי. יחס אישי, שירות מהיר ומקצועי, ליווי צמוד בזמן תביעה וייעוץ בגובה העיניים הם הערכים שמנחים אותנו לאורך כל שנות פעילותינו. הצטרפו עוד היום לרשימה ארוכה של לקוחות שנהנים מכל מה שיש לנו להציע לכם.

מה עדיף סוכן ביטוח או חברת ביטוח ישירה (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.