יוצאים לעצמאות? כך תמקסמו את החיסכון הפנסיוני שלכם

ב- 2017 נקבע כי גם העצמאים מחויבים לחיסכון פנסיוני על מנת להיערך באופן אופטימלי לקראת גיל פרישה. כמה צריך לחסוך? איזו קרן פנסיה הכי מתאימה לעצמאים? האם כדאי להפקיד כספים על בסיס חודשי קבוע או סכום חד פעמי שנתי? על כל אלה במאמר שלפניכם.

כמה כסף עצמאים צריכים לחסוך לקראת גיל פרישה?

המדינה החליטה בשנת 2017 שעצמאים צריכים לחסוך לגל פרישה, ממש כמו שכירים. עניין זה עלה בעקבות דוחות שהראו כי עצמאים רבים בדרך כלל היו משקיעים את הכנסותיהם חזרה בעסק ולא הצליחו להתמיד בחיסכון לאורך שנות עבודתם. על מנת לסייע להם להגיע מוכנים יותר לגיל פנסיה, נקבעה חובת חיסכון לצד הזכות ליהנות ממגוון הטבות מס משמעותיות, שיעודדו אותם לחסוך. המדינה דורשת מעצמאים לחסוך שיעור מסוים מהכנסתם החייבת במס, עד לתקרות שנקבעו בחוק. ניקח דוגמה: אם הכנסתם גבוהה מ- 123,000 ₪ בשנה, תצטרכו להפקיד לקרן הפנסיה לפחות 10,500 ₪ בשנה או 873 ₪ מדי חודש.

מהי הדרך הטובה ביותר לעצמאי לחסוך לקראת הפנסיה?

ראשית, חשוב לדעת שיש 3 סוגים של אפשרויות לחיסכון פנסיוני, וכדאי לבחור את הסוג המתאים ביותר לצורכיכם. קרן פנסיה ברירת מחדל נחשבת לאפשרות מאוד פופולרית, הן עבור עצמאים והן עבור שכירים וזאת בזכות יתרונותיה הכוללים בין היתר דמי ניהול מוזלים לתקופה של עשור, כיסוי ביטוח ללא צורך בהצהרת בריאות ועוד. ככה מצד אחד דמי הניהול הנמוכים מאפשרים להגדיל את החיסכון הפנסיוני וכן נהנים מכיסוי ביטוחי מעולה במחיר אטרקטיבי.

מה עדיף: חיסכון על בסיס חודשי קבוע או חיסכון חד שנתי?

להרבה עצמאים קשה לדעת או להעריך כמה כסף הם ירוויחו במהלך השנה ולכן הם מפקידים לקרן הפנסיה כסף רק בסוף השנה. למרות היתרון שבמהלך זה שבו יודעים בדיוק כמה להפקיד, הרי שיש לו גם חיסרון: עלולים לפספס את התשואות על ההפקדות לקרן לאורך השנה. כדאי לנסות להעריך את הכנסתם השנתית בקיזוז ההוצאות להפקיד מדי חודש לפחות את הסכום המינימלי שהחוק מחייב. כך מצד אחד לא תפספסו תשואות ומצד שני תוכלו להפקיד לקרן סכום חד פעמי נוסף בסוף השנה במידה ותהיה שנה מוצלחת. אם תהיה שנה פחות פורייה, לפחות תדעו שעשיתם את המינימום הנדרש על מנת לדאוג לעתידכם. כך או כך – תוכלו ליהנות מהטבות המס שמגיעות לכם בזכות ההפקדה לחיסכון הפנסיוני. לא משנה אם תבחרו בקרן נבחרת או בכל מכשיר חיסכון פנסיוני אחר, אל תשכחו להעביר לרואה החשבון את האישור על ההפקדה, על מנת שתוכלו להזדכות על כך בחישוב המס בדוח השנתי.

האם הפקדה חודשית משפיעה על הכיסוי הביטוחי?

שימו לב – הפקדה חודשית קבועה לקרן הפנסיה מאפשרת לכם לשמור על רצף כיסוי ביטוחי. הפקדה שנתית לעומת זאת עלול לפקוע בכיסוי הביטוחי שלכם בקרן הפנסיה. כמו כן הפקדה בסכום נמוך יותר תקטין את הכיסוי הביטוחי וגם תגרום לצבירת סכום נמוך יותר לגיל פרישה.

איפה כדאי לפתוח קרן פנסיה?

מומלץ לפנות לסוכן פנסיוני על מנת לאפיין את צורכיכם ולבחון יחד מהו מכשיר החיסכון הפנסיוני המתאים לכם. כמו כן יש לערוך השוואה בין כל החברות המציעות את החיסכון הזה, מבחינת פרמטרים רבים, כולל תשואות, דמי ניהול, מדד שארפ, מדד שירות ועוד.

זוהי בדיוק ההתמחות שלנו בסוכנות ביטוח פתרונות עדיפים! אנחנו משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת השוואה מדוקדקת בין כל האפשרויות ותוך התייחסות והתחשבות למגוון רחב של פרמטרים. כמו כן אנו עובדים עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים על מנת לספק לכם ייעוץ אמין ואובייקטיבי ולהתאים לכם את הפתרון האידיאלי בצד הפנסיוני והביטוחי. אז צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת ייעוץ פנסיוני מקצועי ותיהנו מכל היתרונות שיש לנו להציע לכם ומשקט נפשי!

יוצאים לעצמאות
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.