איך להשתמש במחשבון ביטוח חיים של משרד האוצר?

אחד הכלים החשובים שמשרד האוצר ורשות שוק ההון יצרו עבור הקהל הרחב הוא מחשבון ביטוח חיים. אז איך הוא יכול לעזור לכם להשוות מחירים בין חברות הביטוח ולחסוך כסף, כיצד משתמשים בו ולמה חשוב לשים לב?  

מהו מחשבון ביטוח חיים?

שוק ביטוחי החיים היה אחד התחומים היותר מעורפלים במשך שנים, והציבור הרחב שילם פרמיות גבוהות מבלי שום אפשרות לדעת איך ניתן להוזיל את הביטוח באופן משמעותי. משרד האוצר שם לעצמו כמטרה לסייע להוזיל את עלויות כל הביטוחים, לרבות ביטוחי החיים וביטוחי החיים במסגרת לקיחת משכנתא.

בסוף שנת 2016 רשות שוק ההון השיקה כלי דיגיטלי המאפשר להשוות בין ביטוחי ריסק, כלי שאולי חלקכם כבר מכיר שנקרא מחשבון ביטוח חיים של משרד האוצר. משרד האוצר ממש הביא בשורה משמחת לציבור. מטרתו היא פשוטה: לאפשר לכל מי שמעוניין בכך להשוות בקלות, בנוחות ובמהירות בין תעריפי הביטוח שחברות הביטוח מציעות לקהל הרחב. כל זאת בהתאם למגמת השקיפות בכל ענפי הביטוח, שהולכת וגוברת בשנים האחרונות ברשות שוק ההון ובמשרד האוצר.

מה אפשר לבדוק באמצעות המחשבון?

המחשבון הוא כלי חשוב המיועד לכולם, וכדאי מאוד להכיר אותו. באמצעותו תוכלו להשוות בין המחירים של חברות הביטוח, ולהוזיל את עלויות ביטוחי החיים הפרטיים וכן את עלויות ביטוח החיים לצורך משכנתא. לפי רשות שוק ההון, המחשבון יכול לסייע לכלל הציבור לחסוך כמיליארד שקלים בשנה!

לפני הכול – טיפ חשוב שיחסוך לכם מאות ואלפי שקלים בשנה

בניגוד למה שנהוג לחשוב, אתם ממש לא צריכים לרכוש ביטוח משכנתא דרך הבנק. ייתכן ובעת פגישה עם הבנקאי במחלקת המשכנתאות הוא ינסה לשכנע אתכם לרכוש ביטוח דירה דרכו, אך לרוב המחירים שמציעים שם הרבה יותר יקרים בהשוואה למחירים שסוכן ביטוח יכול לספק. כמו כן, הביטוחים המוצעים במסגרת זו לרוב אינם כוללים ביטוח צד ג' לדירה – עניין קריטי ביותר, שסוכן ביטוח יכול לעזור לכם איתו. אז לפני שאתם מתפתים לעשות ביטוח משכנתא בבנק, דברו עם אחד הסוכנים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח.

איך להשתמש במחשבון ביטוח חיים?

 1. היכנסו למחשבון ביטוח חיים של משרד האוצר.
 2. בחרו בין האופציות: מחשבון ביטוח חיים למשכנתא או מחשבון ביטוח חיים פרטי
 3. לאחר מכן תתבקשו למלא בשדות את פרטיכם: גיל, מין, תאריך לידה, הרגלי עישון, סכום ביטוח מבוקש ותקופת הביטוח הרצויה. במידה ובחרתם בסעיף הקודם במחשבון ביטוח חיים למשכנתא, תצטרכו לספק פרטים נוספים כגון: מספר המבוטחים, מספר מסלולי משכנתא, פרטים על כל מסלול ועוד.
 4. תוכלו להדפיס את התוצאות או לשמור אותן במחשב בקובץ אקסל.

למה צריך לשים כשמשווים מחירים של ביטוח חיים?

במחשבון ביטוח חיים:

כשאתם משווים הצעות ביטוח חיים, יש לתת את הדעת על מספר משתנים:

 • גובה פרמיית הביטוח
 • סוג הפרמיה (למשל בביטוח חיים פרטי אתם יכולים לבחור בין פרמיה משתנה כל שנה לפרמיה משתנה כל חמש שנים)
 • תקופת הביטוח המבוקשת וסכום הפרמיה

ניתן למיין את המידע המתקבל לפי:

 • שם חברת הביטוח
 • פרמיה ראשונה לחודש
 • פרמיה ממוצעת לחודש
 • סה"כ פרמיה לכל תקופת הביטוח

מחשבון ביטוח חיים למשכנתא:

בעת השוואת ביטוח חיים למשכנתא עליכם להתייחס לכמה משתנים, ביניהם:

 • מספר מסלולים במשכנתא שאתם מתכננים לקחת
 • ריבית בכל מסלול
 • סכום הביטוח
 • סוג הריבית במסלול ההלוואה
 • תקופת הביטוח בחודשים ולמספר הלווים (זוג נשוי הנוטל הלוואת משכנתא יחד זקוקים שניהם בביטוח חיים).

בשני המחשבונים

בשני המחשבונים תוכלו להיעזר במדד השירות של משרד האוצר. זהו מדד חשוב שעוזר לקבל החלטה מאיזו חברה כדאי לרכוש ביטוח חיים, מאחר והוא משקף את רמת השירות תוך שקלול פרמטרים כמו אחוז תשלום התביעות, שביעות רצון מטיפול בפניות, זמן מעלה, כלים דגיטליים ומספר תלונות שמועברות לרשות שוק ההון.

מהן המגבלות של המחשבון?

בדקו איך הפרמיה שלכם צפויה להשתנות במשך הזמן (מה הצפי להתפתחות הפרמיה) – כשרוכשים ביטוח חיים מומלץ לשאול את סוכן הביטוח שלכם האם הפרמיה תשתנה בעתיד וכיצד. שאלה זו חשוב מאין כמותה, כי רוב האנשים אינם מודעים לסעיפי חוזה ביטוח שעליו הם חותמים והסוכנים לא תמיד מקפידים על גילוי נאות של תנאי הפוליסה או שוכחים לציין זאת בתום לב. הכוונה למעשה לפרמיה שמתייקרת בהתאם לגיל המבוטח. עם הזמן הפרמיה תשתנה, וככל שהגיל עולה, כך השינוי בה הופך יותר ויותר משמעותי, בייחוד אם אתם מעשנים.

בדקו אם המחיר במחשבון הוא אכן מחיר הפרמיה שתשלמו – המחשבון יציג בפניכם פרמיה למקרה מוות מכל סיבה שהיא, כלומר מה הפיצוי החד פעמי שתשלם חברת הביטוח. הפרמיה המוצגת במחשבון היא מחיר המקסימום שחברת הביטוח יכולה לדרוש ממצטרפים חדשים. עם זאת, יתכנו מקרים בהם חברת הביטוח תייקר את הפרמיה לאחר בדיקת החיתום הרפואי שתצטרכו לבצע בסמוך למועד ההצטרפות לביטוח.

אין תחליף לסוכן ביטוח לצורך השוואת מחירים

בגלל הסיבות שציינו עדיין אין תחליף לשירות שתוכלו לקבל אצל סוכני ביטוח מקצועיים ומנוסים. אמנם ביטוח חיים הוא לא עניין שנעים לחשוב עליו, אך הוא אחד החשובים ביותר כדי לדאוג לעתיד משפחתכם. בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עובדים עם חברות הביטוח המובילות בתחום ומכירים לעומק את כל ההבדלים בינן ובין הפוליסות שהם מציעים. נשמח להעניק לכם ליווי אישי וצמוד בכל עניין, ולייצג אתכם בנאמנות. צרו קשר עוד היום לפרטים נוספים.

מחשבון ביטוח חיים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
רפורמת ביטוחי חיים
רפורמת ביטוחי חיים הובילה לירידה של עשרות אחוזים בעלויות

בשנת 2019, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אישרה את רפורמת ביטוחי חיים. הרפורמה, שנכנסה לתוקף בחודש פברואר, הביאה להוזלה משמעותית של תעריפי הביטוח, בשיעור של כ-30% בממוצע. האם גם אתם יכולים להוזיל את העלויות שלכם בעשרות אחוזים?

קראו עוד »
ביטוח חיים משלים
ביטוח חיים משלים – חשוב או מיותר?

לרוב האנשים קיימת פוליסת ביטוח חיים בסיסית במסגרת הביטוח הפנסיוני שלהם, המכונה ביטוח שארים. אך האם היא אכן מספקת או ששווה לשקול לרכוש ביטוח חיים משלים, כדי שאם חלילה הנורא מכל יקרה, עתיד המשפחה יהיה מובטח?

קראו עוד »
ביטוחים בזמן חירום
ביטוחים בזמן חירום – כל מה שחשוב לדעת

המציאות הישראלית מחייבת אותנו להיות מוכנים לכל מצב, גם לזמני חירום ומלחמה. במצבים אלו, הצורך להיות מבוטחים כראוי עולה אף יותר, כדי להגן על עצמנו ועל יקירינו ורואים את הסכנה לנגד עינינו. אבל פעולה מתוך פחד, עלולה לגרום גם לטעויות. אז איך לעשות זאת נכון?

קראו עוד »
עלות ביטוח חיים
עלות ביטוח חיים – איך אפשר לשלם פחות ועדיין לדאוג למשפחתכם?

עלות ביטוח חיים אינה זולה, ועם עליית יוקר המחייה, כשהוצאות המשפחה הולכות וגדלות, כולנו מחפשים מצד אחד איך לחסוך, ומצד שני קיימת ההבנה כי לצד הוצאות המשפחה הולכות וגדלות, חייבים לדאוג לרשת ביטחון כלכלית למשפחה, כי במקרה של מות המפרנס, המשפחה עלולה להיתקל בקשיים כלכליים משמעותיים. במאמר זה נסביר מה אפשר לעשות.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.