נעים להכיר – קופת גמל מור

תוכן עניינים

זה הזמן לתכנן את העתיד שלכם ולהתחיל לחסוך באמצעות קופת גמל לחיסכון ארוך טווח. אז אתם שוקלים להפקיד כספים לחיסכון בקופת גמל, אחת האפשרויות העומדות בפניכם היא קופת גמל מור.

קופת גמל – אפיק חיסכון פנסיוני לשכירים ולעצמאים

קופת גמל היא אפיק חיסכון ארוך טווח המיועד לעזור לכם לחסוך כספים לקראת שנות הפרישה, המתאים הן לשכירים והן לעצמאים. ייחודיותה בכך שאינה כוללת כיסויים ביטוחים והיא משמשת כאפיק חיסכון טהור, שיאפשר לכם בעתיד למשוך את חסכונותיכם כקצבה פטור ממס רווחי הון.

להפקדת בקופת גמל יתרונות רבים:

 • הטבות מס משמעותיו כבר בשלב ההפקדה, בהתאם לתקרות הקבועות בחוק
 • אפשרות למשוך כספים שהופקדו לקופת גמל לפני 2008 כסכום חד פעמי פטור ממס לאחר גיל 60, בכפוף לתנאים
 • זכאות להלוואה אטרקטיבית ביותר על חשבון כספי החיסכון
 • גמישות רבה במסלולי השקעה מגוונים
 • ועוד

על קופת גמל מור

בשנים האחרונות קופת גמל מור מקבלת את אור הזרקורים הודות לסוג של "קפיצת גדילה" ניכרת, והתשואות המרשימות שהיא משיגה, בדומה לשא המוצרים הפיננסיים של מור השקעות. ניהול השקעות מוצלח הפך את בית ההשקעות הקטן לגוף ניהול פופולרי לניהול קופות גמל, שסכומי צבירה עצומים מועברים אליו.

כשבית ההשקעות מור התחיל להיכנס לעולם הפנסיוני עם קופות הגמל, נראו תשואות מרשימות בנות 2 ספרות, שהתברגו גבוה בטבלת התשואות. עניין זה יצר סביב קופת גמל מור עניין ובאז תקשורתי, לטוב ולרע. גם כיום, לאחר שעברנו כמה תקופות קשות בשוק ההון בעקבות משבר הקורונה והמלחמה בין רוסיה ואוקראינה, בית ההשקעות ממשיך לשדר עסקים כרגיל והמשקיעים עדיין ממשיכים ליהנות מתשואות נאות.

מבחינת דמי הניהול ניתן לומר כי לאור התשואות וביצועי העבר, יש תמורה בעד האגרה. אך חשוב לבדוק בעת מעבר או פתיחת קופת גמל במור כי אתם מקבלים את התנאים הטובים ביותר, וכי אכן דמי הניהול מצדיקים את עצמם.

מסלולי ההשקעה בקופת גמל מור

במסגרת חיסכון באמצעות קופת גמל מור אלפא מור תגמולים תוכלו לבחור את מסלול ההשקעה שלכם מבין ההיצע העצום שהחברה מציעה:

 • מדרגות עד 50
 • מדרגות 50-60
 • מדרגות 60 ומעלה
 • מניות
 • אג"ח עד 25% במניות
 • מחקה מדד ת"א 35
 • מחקה מדד S&P500
 • אג"ח ממשלת ישראל, צמוד מדד לטווח של 5-10 שנים
 • מחקה מדד שקליות ריבית קבועה ממשלתיות
 • מדד תל בונד 20
 • מעורב מחקה מדדים
 • מזומנים ושווי מזומנים

מה חשוב לדעת על קופת גמל?

כיום לפי חוק כל עובד ועובדת יכולים לבחור את קופת הגמל שבה הם ירצו להפקיד את כפסיהם למטרת חיסכון פנסיוני. ניתן לבחור את מכשיר החיסכון עצמו – כלומר קרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים – את חברת הניהול שתנהל עבורכם את הכספים וגם את מסלול ההשקעות שלכם.

את כספי החיסכון מפקידים הן העובד והן המעסיק, כמחויב בחוק, וחברת הניהול משקיעה את הכספים באמצעים שונים בשוק ההון. חלק מהכסף נחסך במסגרת קופת גמל לתגמולים וחלק אחר מופקד במסגרת קופת פיצויים, ומומלץ להשאיר אותם בקופות אלה עד לגיל פרישה, כי אחרת החיסכון הפנסיוני שלכם עלול להיחתך בעד 40%!

אם יש לכם חלק במשכורת שאינו נכלל במסגרת ההפקדות הפנסיוניות הרגילות, חשוב לדעת שניתן לבצע הפקדת כספים בקופת גמל מור (או בכל קופת גמל אחרת) במעמד עצמאי.

איך פותחים קופת גמל מור?

מתלבטים אם כדאי לחסוך עם קופת גמל מור, בקופה אחרת או אולי בכלל מוצר פיננסי אחר עדיף? מעוניינים לערוך השוואת קופות גמל במהירות ובקלות ולא יודעים איך להתחיל? בסוכנות ביטוח פתרונות עדיפים עובדים מול חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בארץ כבר למעלה מ- 20 שנה. המומחים שלנו ישמח לעמוד לשירותכם, להשוות עבורכם במקצועיות וביסודיות בין כל אפשרויות ולהתאים לכם את מוצר החיסכון הפנסיוני האידיאלי. צרו איתנו קשר עוד היום ותוכלו לדעת שהעתיד שלכם בידיים טובות.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קופת גמל של נפטר
מה עושים עם קופת גמל של נפטר?

פטירה של בן משפחה או חבר קרובים היא אירוע טראומטי, אשר דורש מהקרובים לנפטר להתמודד עם מגוון משימות, כולל בירוקרטיה, ענייני רכוש ועוד. בין המשימות הללו נמצאת גם הטיפול בקופת הגמל של הנפטר. כך תעשו זאת נכון

קראו עוד »
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד?

מתי צריך לשלם פנסיה לעובד היא שאלה שמטרידה מעסיקים רבים, ובעיקר מעסיקים שחווים צמיחה והרחבה של העסק, ולראשונה מתחילים להעסיק עובדים חדשים. במאמר זה ננסה לעשות עבורכם סדר בדברים.

קראו עוד »
איפה יש לי פנסיה
איפה יש לי פנסיה?

אם לאחרונה שאלתם את עצמכם איפה יש לי פנסיה אתם לא לבד. אחוז נכבד מהאוכלוסיה לא יודע איפה הפנסיה שלו מנוהלת, כמה דמי ניהול משלמים, איזו תשואה החיסכון הניב וכו'. אנחנו כאן כדי להנגיש עבורכם את המידע החשוב.

קראו עוד »
פתיחת קופת גמל
פתיחת קופת גמל – כל מה שצריך לדעת

פתיחת קופת גמל הוא עניין מורכב שכדאי להיעזר בו עם סוכן ביטוח פנסיוני. במאמר זה נסביר מהי קופת גמל, מי זכאי לה, מה חשוב לבדוק לפני שפותחים קופת גמל ואיך סוכן יכול לעזור לכם בבחירת הקופה האידיאלית.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.