מחשבון קרן פנסיה

תוכן עניינים

מחשבון קרן פנסיה הוא כלי שמטרתו לעזור לחוסך להבין כמה כסף יוכל לחסוך עד לגיל פרישה, ולהבין כיצד סכום ההפקדה החודשית, התשואה ותוקפת החיסכון ישפיעו על כמות הכסף שתצטבר. בואו לבדוק מה תהיה קצבת הפנסיה שתקבלו בפרישתכם!

בשביל מה צריך מחשבון קרן פנסיה?

לצערנו כמעט כולנו מגלים במוקדם או במאוחר שקצבת הפנסיה אינה מספיקה על מנת שרמת החיים שלנו לא תיפגע בגיל השלישי. הרבה פעמים זה בגלל שהחוסך התחיל לחסוך בגיל מאוחר, בגלל שהיו תקופות בין עבודות שלא חסך,  בגלל שההפקדות לפנסיה היו נמוכות או שלא היו בכלל קיימות או לחלופין התשואה על ההשקעה היתה נמוכה ומנגד שילם דמי ניהול מאוד גבוהים.

מחשבון קרן פנסיה ממחיש לחוסך מהו הסכום שהוא צפוי לצבור עד לפרישתו. תוכלו לקבל תמונה ברורה יותר של מצבכם הפנסיוני ולהבין אם אתם חוסכים מספיק כדי שתוכלו להזדקן בכבוד או שמא עליכם למצוא פתרונות אחרים כדי שתמשיכו לחיות ברמה שאליה הורגלתם כל חייכם. באמצעות המחשבון ניתן לתכנן טוב יותר הפקדות לקרן הפנסיה, ולהבין מה יהיה הצעד הכלכלי הנכון ביותר עבורכם על מנת להגדיל את קצבת הפנסיה שלכם ככל הניתן.

איך משתמשים במחשבון קרן פנסיה?

כל חברת ביטוח ובית השקעות שמאפשר לציבור לחסוך באמצעות קרן פנסיה מציג מחשבון קרן פנסיה ייחודי באתר הרשמי שלו. כל מחשבון בנוי מעט שונה, אבל ישנם כמה אלמנטים שברוב המקרים תיתקלו בהם. סביר להניח, למשל, שתצטרכו להזין את גילכם, את גיל הפרישה המתוכנן, את סכומי הכסף שצברתם בקרנות הפנסיה (ולעתים גם במכשירים פיננסיים אחרים כגון קרן השתלמות). כמו כן יתכן מאוד שתתבקשו להזין את סכום הכסף שאתם מעוניינים להפקיד מדי חודש, ואת התשואה שאתם חושבים שתקבלו בממוצע מדי שנה במהלך תקופת החיסכון שלכם.

להלן כמה דוגמאות למחשבוני פנסיה באתרים של חברות הביטוח ובתי ההשקעות:

אלטשולר שחם

מנורה מבטחים

מגדל מקפת

כלל

הראל

מיטב דש

המלצה: כיצד להבין את המספרים טוב יותר?

בהחלט מומלץ "לשחק" עם המספרים שאתם מזינים במחשבון קרן פנסיה. כדאי כל פעם לשנות נתון אחר על מנת להבין כיצד כל אחד ואחד מהם משפיע על התוצאה הסופית, ולשקול את הצעד הכלכלי הבא שעליכם לעשות. למשל תוכלו לנסות ולבדוק אם אתם יכולים אולי להפריש יותר כסף לטובת הפרישה, לפתוח אפיק חיסכון שייטיב עמכם בגיל השלישי או כל דבר אחר.

למה צריך לשים לב?

חשוב לדעת שהחישוב הוא הערכה בלבד ואין להסתמך אך ורק עליו. בעת שימוש במחשבון קרן פנסיה החישובים לא תמיד מדויקים במאת האחוזים, ואינם לוקחים בחשבון שינויי ריבית, מדד ופרמטרים אחרים. מומלץ בחום להתייעץ עם סוכן פנסיוני שיוכל לעזור לכם לשקלל פרמטרים נוספים על מנת לתכנן את עתידכם טוב יותר.

אז איך לתכנן את העתיד הפנסיוני שלכם?

חיסכון פנסיוני הוא עניין קריטי כיוון שהוא נועד להחליף את המשכורת שלכם לאחר שתפרשו לגמלאות, והוא זה שיכלכל אתכם ואת יקיריכם. על מנת לקבל את הקצבה המקסימלית חשוב לבחור קרן פנסיה איכותית, מסלול השקעה שיטיב עמכם, להבין כמה כסף עליכם להפקיד מדי חודש וכו'. עניין זה דורש העמקה בפרמטרים רבים, שלא מקבלים בהכרח ביטוי בכל מחשבון קרן פנסיה שנמצא באינטרנט. לכן חשוב לפנות לסוכן פנסיוני שיעזור לכם לקבל את התמונה המלאה.

בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עוסקים כבר שנים רבות בתחום הפנסיוני, עובדים בשיתוף פעולה עם מיטב הגופים הפיננסיים ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת התאמה מרבית של פתרונות פנסיוניים לכל חוסך לפי צורכיו הייחודיים. צרו עמנו קשר ותיהנו מיחס אישי וחם, שירות נעים ומקצועי ובעיקר שקט נפשי בנוגע לעתידכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.