סימולטור פנסיה לעצמאים

תוכן עניינים

סימולטור פנסיה לעצמאים הוא כלי שמאפשר לכם לבדוק כמה כסף יהיה לכם לאחר שתחליטו לצאת לגמלאות. כיצד הוא עוזר לנו לתכנן את העתיד, איך משתמשים בו ולמה חשוב לשים לב כשמשתמשים בו?

לפני הכול – חוק פנסיה חובה לעצמאים

לפי חוק פנסיה חובה, אשר נכנס לתוקפו בשנת 2017, גם מי שעצמאי חייב להפקיד כספים לטובת חיסכון פנסיוני באמצעות קרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים, על מנת לעזור לו להמשיך לחיות ולהזדקן בכבוד ברמת איכות החיים אשר אליה הוא הורגל. כל זאת, גם אם מקבלים פנסיה מגורם אחר (למשל פנסיה תקציבית). ודאי שאלתם את עצמכם כמה כסף אתם צריכים לחסוך לטובת שנות הפרישה? ובכן, לשכם כך נועד סימולטור פנסיה לעצמאים.

כיצד סימולטור פנסיה לעצמאים מסייע לכם?

סימולטור פנסיה לעצמאים ומחשבונים נוספים מסייעים לכם במגוון דרכים:

  • תוכלו לראות מהי קצבת הפנסיה שתוכלו לקבל בעתיד
  • תוכלו לבדוק כמה כסף עליכם לצבור על מנת לקבל את הקצבה שאתם שואפים
  • תוכלו לחשב את ההפקדה החודשית אשר נדרש לטובת הקצבה שבה אתם מעוניינים
  • ועוד

כיצד משתמשים בסימולטור פנסיה לעצמאים?

סביר להניח שחיפוש באינטרנט יניב עבורכם מספר תוצאות, אבל נתמקד בסימולטור פנסיה לעצמאים הפשוט ביותר: כל מה שעליכם לעשות הוא פשוט להקליד את סכום הכנסתכם השנתית, בניכוי סכום הוצאות המוכרות. לאחר הזנת ההכנסות תקבלו את סכום ההפקדה השנתית נדרשת לטובת הפקדה לפנסיית חובה.

למה חשוב לשים לב?

  • חשוב מאוד לשים לב בעת שימוש בסימולטור פנסיה לעצמאים שקיימת תקרת הפקדה לכל שנת מס. בדקו אם אתם משתמשים בסימולטור שרלבנטי לאותה שנה שעבורה אתם רוצים לחשב את סכום ההפקדה השנתית הנדרשת מכם.
  • נזכיר שקיימת אפשרות להפקיד מעבר לסכום החובה, כך שאם יש לכם אפשרות לכך, הרי שהיא בהחלט מומלצת.
  • עצמאים שנדרשים להפקיד כספים לטובת חיסכון פנסיוני וימנעו מכך ישלמו קנס.
  • קיימים 4 מקרים שבהם עצמאים אינם מחויבים להפקיד כספים לטובת הפנסיה: מי שטרם מלאו לו 21, מי שהגיע לגיל 60, מי שחצה את גיל 55 בינואר 2017 (מועד כניסת החוק לתוקפו) וכן מי שטרם חלפו 6 חודשים מהמועד שבו נרשם לראשונה כעוסק לפי חוק מע"מ

מה בנוגע לעצמאים שהם גם שכירים?

מי שהוא גם עצמאי וגם שכיר לא יכול להשתמש בסימולטור פנסיה לעצמאים שהוא סטנדרטי, אלא עליו להיעזר בסימולטור שמתייחס להיבט זה. זאת מאחר והם מפקידים (יחד עם מעסיקם) באמצעות תלוש השכר של מקום עבודתם,  הרי שייתכן מצב שהם מפקידים מספיק כסף, לפי המחויב מהם בחוק. רק לאחר שיזינו את כל הנתונים, הסימולטור יענה על השאלה האם יש להפקיד כספים נוספים.

רוצים לתכנן את העתיד הפנסיוני שלכם על הצד הטוב ביותר?

סימולטור פנסיה לעצמאים הוא אכן כלי חשוב, אבל כדי לתכנן את העתיד הפנסיוני שלכם, חשוב לא להתפשר ולפנות למומחים בתחום שיעזרו לכם לקבל את ההחלטות הנכונות. במסגרת פגישה או ייעוץ טלפוני או אפילו בזום המומחים של פתרונות עדיפים יעזרו לכם להבין אילו צעדים כדאי לעשות כדי לקבל קצבה מקסימלית, איזה מסלול השקעה מתאים לכם, כמה כסף להפקיד לטובת החיסכון ועד. כל זאת תוך התייחסות לשלל פרמטרים, שלא בהכרח באים לידי ביטוי בסימולטורים הקיימים ברשת.

לאורך השנים ליווינו אינספור עצמאים והתאמנו להם תוכנית פנסיונית משתלמת ואיכותית, תוך שיתוף פעולה ועבודה צמוד עם כל הגופים הפנסיוניים המובילים בשוק ושימוש בטכנולוגיה חכמה. אז אל תהססו, פנו אלינו עוד היום ותיהנו משירות מקצועי, יחס אישי וחם והכי חשוב – שקט נפשי.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מה זה איזון אקטוארי
מה זה איזון אקטוארי?

הרבה אנשים לא יודעים מה זה איזון אקטוארי בקרן פנסיה ומדוע הוא כל כך חשוב. במאמר זה נתעמק במושג זה, נסביר מהו תפקידו, מדוע יש בו צורך, מהי חשיבותו ועוד.

קראו עוד »
קרן מקפת הותיקה
קרן מקפת הותיקה: מבט על

קרן מקפת הותיקה היא קרן פנסיה שהוקמה בשנת 1951 על ידי ההסתדרות הכללית החדשה. הקרן נועדה לספק פנסיה לעובדים והעובדות שהיו חברים בהסתדרות. קרן מקפת הותיקה הייתה אחת מתוך מספר קרנות פנסיה שהולאמו בשנת 2003, בעקבות משבר הגירעונות שהתגלה בקרנות אלו.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.