כל מה שצריך לדעת על ביטוח מקצועי למטפלים

ביטוח מקצועי למטפלים, הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לאור הגנתו הכלכלית האיתנה. מה הוא בדיוק כולל, מהם יתרונותיו הבולטים ולמה חשוב לשים לב כשאתם מצטרפים?

מהו ביטוח מקצועי למטפלים?

בין אם בבריאות הנפש ובין אם ברפואה משלימה, מטפלים חשופים לתביעות רשלנות מקצועית, בדומה לכל בעל מקצוע חופשי. הדרך היחידה להגן על עצמם מפני תביעות אלו היא באמצעות ביטוח מקצועי למטפלים, אשר מגלגל את הוצאות התביעה לחברת הביטוח.

במה ביטוח זה שונה מביטוח עסק?

ביטוח מקצועי למטפלים הוא ביטוח שרוכשים בדרך כלל בנפרד לביטוח עסק והוא מהווה השלמה עבור הביטוח הבסיסי. בעוד ביטוח עסק בעיקר מגן על העסק במקרה של אירועים ביטוחיים שגורמים לו נזק כגון נזקי טבע, אובדן, גניבה וכדומה, הרי שביטוח מקצועי נועד על מנת להגן עליכם מפני תביעות פוטנציאליות בגין רשלנות במסגרת עבודתכם.

כמו כן חשוב להבין שלא מדובר בביטוח זהה לביטוח צד ג'. מטרתו של ביטוח צד שלישי לכסות מקרה שבו נגרם נזק לאדם מסוים או לרכוש כתוצאה ממקרה בלתי צפוי שנגרם במקרה, או אם תרצו – יד הגורל היא זו שגרמה לו והוא אינו תלוי בכם. לעומת זאת, מטרתו של ביטוח מקצועי הוא לכסות את הוצאותיכם הכלכליות שנגרמו בגלל שהוגשה נגדכם תביעה כתוצאה מהתנהלות רשלנית, טעות אנוש שנגרמה בתום לב וכדומה.

מה הביטוח מכסה בדיוק?

תביעה משפטית בגין רשלנות מקצועית עלולה לעלות לכם לא מעט כסף, וזה עוד לפני שדיברנו על פיצויים שאולי תאלצו לשלם לתובע. כל נזק גופני, שכלי או נפשי שנגרם בתום לב לאדם מסוים עלול לגרור בעקבותיו תביעה שכזו. דוגמאות נפוצות בתחום הטיפול הן טיפול לא מתאים ואבחון שגוי.

אם המטופל מחליט להגיש תביעה נגד המטפל, הרי שמדובר בהוצאה של לפחות כמה עשרות אלפי שקלים אם לא יותר. הביטוח המקצועי נועד על מנת לממן את הוצאות המשפט ואפילו את הפיצויים שאולי תידרשו לשלם למטופל, בהתאם לגובה הכיסוי. כך תוכלו להימנע ממצב של קריסה כלכלית.

 אילו יתרונות יש לביטוח מקצועי למטפלים?

חשוב לזכור כי לעתים תביעות נגד מטפלים לאו דווקא מוגשות בזמן אמת, ולעצים יכולות לצוץ משום מקום גם לאחר שחלפו להן כמה שנים. ביטוח מקצועי למטפלים שתקף על בסיס יום האירוע, יכסה גם מקרים כאלה. כל עוד הייתם מבוטחים באותה התקופה שבה בוצע הטיפול, חברת הביטוח תעזור לכם, גם אם כבר החלטתם לבטל את הפוליסה בשל סיבה כלשהי.

איך לבטח את עצמכם?

בעת רכישת פוליסה יש שאלות רבות שחשוב לקחת בחשבון ביניהן: האם נדרשות הרחבות מסוימות, גובה גבול האחריות, היסטוריה ביטוחית, סכום ההשתפות העצמית, כיסוי רטרואקטיבי ועוד.

כל אדם שעוסק בתחום הטיפול חשוף לתביעות רשלנות, ואין זה חשוב כמה ותק, ניסיון וידע יש לכם. כולם בני אדם ועלולים לטעות. חבל שטעות אחת קטנה תעלה לכם ביוקר. אנו מזמינים אתכם לפנות עוד היום אל המומחים שלנו בפתרונות עדיפים, שעוסקים בתחום זה עשרות שנים ועובדים עם כל חברות הביטוח המובילות בתחום. נאפיין את צורכיכם, נערוך השוואה מעמיקה בין האפשרויות העומדות בפניכם ונתאים לכם את הפוליסה האידיאלית שתעניק לכם שקט נפשי אמיתי.

ביטוח מקצועי למטפלים
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.