ביטוח מקצועי

ביטוח מקצועי, המוכר גם בתור ביטוח אחריות מקצועית, נועד להגן עליכם מפני תביעות שעלולים להגיש נגדכם בגין נזקים שקרו לכאורה בגלל פעילותכם העסקית

ביטוח לשקט הנפשי שלך

לא קל להיות בעל עסק: הסיכון המקצועי אורב בכל פינה, ולפעמים מרגישים ממש לבד במערכה.  גם בעלי המקצוע הטובים בעולם מדי פעם טועים, ועל טעויות – משלמים. לכן, עליכם להגן עליכם מפני הוצאות כספיות כבדות שעלולות גם לשתק את העסק, גם לפגוע בלקוחות וכמובן לפגוע בפרנסתכם ולמנוע מכם לעשות את הדבר שאתם הכי אוהבים. אז איך להגן על עצמכם מפני טעויות? עושים ביטוח אחריות מקצועית כמובן. 

מה זה ביטוח מקצועי?

הביטוח נועד על מנת לעזור לבעלי עסקים במקרה שמוגשת נגדם תביעה עקב נזקי גוף או רכוש שנגרמו לצד ג', כתוצאה מטעות, השמטה או רשלנות. מדובר על טעויות שקרו בתום לב על יד בעל העסק, אחר מעובדיו או במקרים מסוימים אפילו בעלי עסק קודמים. 

לדוגמה: רופא שכח לשאול את המטופל אם קיימת אצלו רגישות לתקופות, והוא נתן לו תרופה שהסבה לו נזק בריאותי. המטופל יכול להגיש נגד הרופא תביעת רשלנות רפואית. במידה והרופא אוחז בביטוח מקצועי, יוכל להפעיל אותו על מנת לפצות את המטופל.

מה ביטוח מקצועי מכסה?

לכל עסק יש צרכים אחרים, ולכן כמעט לכל עסק יש ביטוח מקצועי שונה. כיום כל חברה מציעה מגוון רחב של ביטוחים מסוג זה, למשל: קיים ביטוח למהנדסים, ביטוח לאדריכלים, ביטוח למטפלים ולרופאים, ביטוח מקצועי לרואי חשבון ועוד. 

בנוסף לך יש להבחין בין ביטוח אחריות מקצועית (שמיועד לבעלי מקצועות "צווארון לבן" כמו עורכי דין, מהנדסים, אדריכלים, רופאים, סוכני ביטוח וכדומה) לבין ביטוח אחריות בעלי מקצוע, שמיועד לבעלי עבודות מלאכה וכפיים (טכנאים, חשמלאים, אינסטלטורים ועוד).

כמו כן, ניתן לרכוש מגוון הרחבות לביטוח אחריות מקצועית, כגון: חריגה מסמכות, אובדן מסמכים, שותפים ונציגים מורשים, הפרת חובת סוגיות, פעילות מחוץ לתחום הטריטוריאלי, הוצאת דיבה, אי יושר של העובדים, מוות, פשיטת רגל או פסילת דין.

קיימים גם ביטוחים נוספים שניתן לרכוש לחוד, על מנת להעניק לעצמכם שקט נפשי מזוויות נוספות. 

כיסוי ביום הגשת התביעה או בקרות מקרה?

חשוב לשים לב מה מכסה הביטוח המקצועי שלכם: 
1.    ביטוח המבוסס על יום הגשת תביעה – כלומר היום שבו הגישו את התביעה נגדם. מרבית הביטוחים מתייחסים לתאריך הזה בתור התאריך הקובע. 
2.    ביטוח המבוסס יום על קרות המקרה – כלומר היום שבו קרה בפועל המקרה שבגינו תובעים אתכם. לרוב מדובר בביטוח שמתאים לעוסקים בתחום הרפואה. 

ביטוח אחריות מקצועית הוא אחד מתחומי ההתמחות העיקריים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. פנו אלינו עוד היום ונשמח להעמיד לשירותכם סוכן ביטוח מקצועי שילווה אתכם ויענה לכם על כל שאלה. 
 

ביטוח מקצועי
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.