ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנית ולתזונאית

אם את עוסקת בתחום התזונה, את חשופה לסיכון משמעותי: תביעת רשלנות שעלולה לרושש אותך. הדרך הנכונה להתגונן מפני תביעה כזו היא לרכוש ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנית. אז מה זה בדיוק? מה הוא מכסה ומהי חשיבותו?

בעידן של היום כל בעל מקצוע מסתכן, כולל אנשי התזונה

לצד יתרונותיו הרבים עידן הטכנולוגיה מזמן לנו גם לא מעט אתגרים: השמנת יתר, הפרעות אכילה,  ומחלות שונות. לכן הרבה אנשים, צעירים ומבוגרים כאחד, פונים לדיאטנית או לתזונאים כדי להתייעץ בנושא ירידה במשקל, תזונה נכונה וסיבות בריאותיות אחרות. הם סומכים על אנשי מקצוע בתחום התזונה שיעזרו להם להתמודד עם בעיותיהם באופן מקצועי, ואם בדרך צצה בעיה הם עלולים להגיש תביעת רשלנות. לכן אם את עוסקת בתחום התזונה חשוב שיהיה לך ביטוח מקצועי לדיאטנית.

מהו ביטוח אחריות מקצועית בעצם?

כיום כמעט כל בעל עסק מסתכן בתביעת רשלנות במסגרת פעילותו, אבל במיוחד מי שעוסק בעולם הרפואה, כולל תחום התזונה והדיאטה. הסיבה לכך פשוטה: גם אם הטיפול יתבצע על הצד הטוב ביותר, ותביאי לידי ביטוי את כל הידע והניסיון שצברת במשך השנים, עדיין ייתכן והלקוח לא יהיה שבע רצון מהתוצאות. במצב כזה, הוא עלול לטעון שהטיפול שהענקת לו היה רשלני ומכאן הדרך לתביעה משפטית קצרה. אבל אם יהיה ברשותך ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנית, את יכולה להיות רגועה כי הביטוח הזה יכסה את כל הוצאותייך המשפטיות (בהתאם לתנאי הפוליסה כמובן).

מדוע נדרש ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנית או לתזונאית?

תזונאים ודיאטנים מלווים את מטופליהם בשלל תהליכים הדורשים ביקורת ומעקב, מתהליך ירידה במשקל ועד לתהליך תזונתי מורכב ומבוקר כזה או אחר. כל סיטואציה שכזו עלולה להסתבך ואף להוביל לתוצאות שונות מאלו שתוכננו, לרבות תוצאות שעלולות להסב נזק משמעותי מאוד עבור המטופל, וזאת למרות שהכוונות שלך היו טהורות.

מעבר לכך גם אם תעשי את המקסימום שביכולתך על מנת לספק למטופל שלך שירות מקצועי ואיכותי, את עדיין בת אדם ועלולה לטעות. וזה בסדר, כל בני האדם טועים לפעמים. אבל למטופלים זה לא משנה, מבחינתם את אשמה, ולכן הוא עלול לתבוע אותך.

תביעה מסוג זה יכולה להיות ממושכת ומייגעת למדי, ועלותה אינה זולה. בנוסף, לעתים בית המשפט עלול לפסוק לטובת התובע, ובמקרה כזה יתכן ותאלצי לשלם פיצויים בסכומים אסטרונומיים. הדרך היחידה להתכונן למצב כזה היא לרכוש ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנית, כדי שאם חלילה תמצאי את עצמך בסיטואציה כזו, עלויות המשפט יתגלגלו לחברת הביטוח.

האם יש לך את כל הכיסויים הנדרשים?

מעבר לביטוח אחריות מקצועית לדיאטנית שיכול לעזור לך להתמודד עם תביעת רשלנות שעלולה לפגוע בך כלכלית ותדמיתית, חשוב לבדוק שיש לך ביטוח צד ג' לעסק. בניגוד לביטוח המקצועי, ביטוח צד שלישי יעזור לך לכסות נזקים שנגרמים לכל מי שנכנס לקליניקה שלך, ללא קשר לטיפול עצמו. למשל, אם לקוח נכנס והחליק בקליניקה, ביטוח זה יכסה את הנזק. ניתן גם להוסיף לפוליסה כיסוי שבו תהיו מכוסים אם תעניקו את שירותיכם בבית הלקוח ותגרמו בשוגג נזק שם. כמו כן מומלץ שיהיה לך ביטוח עסק. ביטוח זה יעזור לך במקרה ויגרמו נזקים למבנה הקליניקה שלך, לציוד ולרכוש שמשמש אותך, כתוצאה מפגעי מזג האוויר, רעידת אדמה, פריצה וגניבה וכו'.

ביטוח בהתאמה אישית לדיאטניות ולתזונאיות

זה המקום לציין שכל מי שעוסק בתחום התזונה והדיאטה צריך לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית התואמת את צורכיו ותקציבו, ועם זאת חשוב לשים לב שהפוליסה תואמת את גובה מחזור ההכנסות לפחות, כדי שלא תקרה סיטואציה שבה תמצאי את עצמך עם כיסוי בלתי מספק.

שקלת את זה והחלטת לרכוש פוליסה? מצוין!

חשוב לפנות זמן ביומן ולהתייעץ עם סוכן ביטוח שמכיר את התחום היטב, בקי בניואנסים הקטנים ויכול להתאים לך במדויק את הכיסויים הנדרשים עבורך, כדי שבזמן אמת תהיי מכוסה כמו שצריך. אנחנו בפתרונות עדיפים מתמחים בעולם הביטוחיים המקצועיים כבר עשרות שנים והתאמנו פוליסות לאינספור לקוחות מרוצים. רוצה שקט נפשי? צרי קשר ונשמח לשוחח עמך, להכיר את צרכייך הייחודיים, להתאים לכם את הכיסויים הנדרשים וגם להיות לצדך בשעת הצורך.

ביטוח אחריות מקצועית לדיאטנית
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חסכי אלפי שקלים על ביטוח אחריות מקצועית
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.