כל מה שחשוב לדעת על העברת קופת גמל

העברת קופת גמל אפשרית במידה ואינכם מרוצים מביצועי הגוף המנהל ומשוכנעים כי גוף אחר יוכל להשיג עבורכם תשואות טובות יותר, להציע לכם דמי ניהול אטרקטיביים יותר או הטבות אחרות. מהם היתרונות של תהליך זה, האם זה אפשרי בכל מצב ואיך לעשות את זה? קבלו את המדריך שלנו.

מהם היתרונות בהעברת קופת גמל?

ככל שקיימת תחרות בין נותני שירות בסופו של דבר הלקוחות מרוויחים יותר, וכך גם בשוק ההון. כשקיימת תחרות בין הגופים המנהלים, זה יכול לשרת את ציבור החוסכים. מאחר וחיסכון פנסיוני לכל אזרח חיוני למדינת ישראל, היא החליטה לאפשר העברת קופת גמל בין הגופים ולכל חוסך לעבור בין הגופים באופן חופשי, ללא קנס, ללא עמלה ובכל רגע נתון.

מעבר לחופש בחירה, היתרונות במעבר לקופת גמל אחרת ברורים:

 • אפשר לחסוך בדמי הניהול
 • אפשר לעבור לגוף פיננסי שמציג ביצועים טובים יותר
 • אפשר לקבל הלוואה עם תנאים אטרקטיביים יותר
 • אפשר להגדיל או לצמצם חשיפה לחו"ל
 • אפשר להגדיל או לצמצם חשיפה לנכסים סחירים ובלתי סחירים
 • אפשר ליהנות משירות טוב יותר
 • ועוד

נעים להכיר: תקנות הניוד

ב- 1/10/2008 נכנסו לתוקפן תקנות הניוד. תקנות אלו הן אלו שמאפשרות העברת קופת גמל בין גופים פיננסיים באופן חופשי, אך גם הרבה מעבר לזה. בין היתר הן אלו שעומדות מאחורי מגוון שינויים משמעותיים באפשרויות החיסכון וברכיבים טכניים. למשל. עד 2008 היה מותר להעביר כספים בין מוצרים לאותה מטרה, בין קופות גמל, בין קרנות פנסיה, בין תכניות ביטוח מאותו סוג, ומיום כניסתן לתוקף של תקנות הניוד ניתן להעביר כספים בין כל המוצרים הפנסיונים הקצבתיים, לרבות בינם לבין עצמם.

במקרים מסוים לא תאושר העברת קופת גמל

לא ניתן להעביר כספים מקופה אחת לאחרת אם:

 • קיים עיקול על החשבון
 • קיים שעבוד על החשבון
 • קיימת הלוואה
 • העמית התחיל לקבל קצבת זקנה
 • העמית ביקש לקבל קצבת נכות
 • העמית נפטר
 • הקופה המקבלת סגורה לקבל עמיתים חדשים

ומה לגבי העברת קופת גמל להשקעה?

החל מאוגוסט 2020 ניתן לנייד גם את כספי החיסכון שצברת במסגרת קופ"ג להשקעה, בדומה למוצרי חיסכון אחר. עד אז החוסך אופן המעבר היה דומה לזה של פוליסת חיסכון, כלומר היה צריך למשוך את הכספים שצבר, להעביר את הכסף לחשבון הבנק, ורק לאחר מכן להפקיד אותם לקופ"ג להשקעה בחברה אחרת. מהלך זה פגע גם ברצף ההשקעה וגם באפקט הריבית דריבית,

שוקלים לעבור לקופה אחרת? המומחים שלנו כאן לשירותכם!

על מנת למקסם את פוטנציאל התשואה שאתם יכולים לקבל, חשוב לבחור בקופת גמל אידיאלית להשקעה לטווח הארוך, וזאת למרות אפשרות המעבר החופשי. זאת על מנת לא לקבע הפסדים בעת מעברים וניסיון לתזמן את השוק וכמובן גם כדי ליהנות מאפקט הריבית דריבית לאורך זמן.

אז איך עושים את זה? פשוט מאוד! פונים למומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. אנו משתמשים במערכת חכמה המאפשר להשוות לעומק בין קופות הגמל תוך התייחסות לפרמטרים רבים, ולאתר עבורכם את הקופה האידיאלית. כמו אנו עובדים עם מיטב הגופים המנהלים בתחום, על מנת לספק לכם ייעוץ אמין, אובייקטיבי ומקצועי. אז אם אתם רוצים שקט נפשי, פשוט פנו אלינו עוד היום.

העברת קופת גמל
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
כמה כסף יש לי בפנסיה?

כמה כסף יש לי בפנסיה היא שאלה שחוזרת על עצמה בפנינו לא מעט פעמים. במאמר זה נספר לכם על כל הדרכים לבדוק כמה כסף צברתם עד כה לתקופת הפנסיה שלכם ומי בדיוק מנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני שלכם.

קראו עוד »
מחשבון קופת גמל
מחשבון קופת גמל – כלי חיוני לתכנון החיסכון הפנסיוני

מחשבון קופת גמל הוא כלי חיוני לתכנון החיסכון הפנסיוני, מכיוון שהוא מאפשר להעריך את סכום הצבירה הצפוי בהתאם להפקדות החודשיות של, גיל הפרישה המתוכנן והתשואה הצפויה של הקופה. איך הוא עובד, מהם יתרונותיו, איך לבחור והאם ניתן לסמוך עליו?

קראו עוד »
אופן הפקדת תשלומים לקופת גמל
אופן הפקדת תשלומים לקופת גמל

קופות גמל הן כלי חיסכון חשוב לטווח הארוך, המאפשר לכם לחסוך כסף לגיל פרישה וליהנות ממגוון רחב של הטבות מס. מהו אופן הפקדת תשלומים לקופת גמל ואילו אפשרויות עומדות בפניכם?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.