גיל פרישה לפנסיה לנשים צפוי לעלות לגיל 65 – מה זה אומר?

נשים חיות יותר לצערנו הן מרוויחות פחות ומשמעות הדבר שרבות מהן עשויות להגיע לגיל פרישה עם קצבת פנסיה זעומה. לכן הוחלט לאחרונה להעלות את גיל פרישה לפנסיה לנשים באופן הדרגתי עד גיל 65. מתי זה צפוי לקרות, וכיצד זה ישפיע עליכן? בואו לגלות

באיחור של כמה עשורים, סופסוף גיל פרישה לפנסיה לנשים צפוי לעלות

במהלך העשור הקרוב, עד שנת 2022, גיל הפרישה לנשים צפוי לעלות ל- 65. המהלך החשוב הזה של ועדת הכספים צפוי להגדיל משמעותית את החיסכון הפנסיוני לנשים ובמקביל גם את שיעורי התעסוקה בקרב נשים מבוגרות, ואף לשפר את האיזון האקטוארי בקרנות הפנסיה הוותיקות ואת מצב הגירעון של המוסד לביטוח לאומי.

במהלך 3 השנים הקרובות גיל הפרישה יעלה מדי שנה ב- 4 חודשים. במשך 8 שנים לאחר מכן גיל פרישה לפנסיה של נשים יעלה ב- 3 חודשים מדי שנה. משמעות הדבר היא שמי שהיתה אמורה לצאת לפנסיה במהלך שנת 2023, תאלץ להמתין עוד 8 חודשים בסבלנות. ילידות 1970, שהיו אמורות להפוך לפנסיונריות בשנת 2032, ייאלצו להמתין עד שנת 2035.

למה פתאום גיל פרישה לפנסיה לנשים עולה?

ישראל היא בין המדינות הבודדות שבהן גיל פרישה לפנסיה לנשים הוא נמוך מאוד וכך גם ההבדל הקיים בין גיל פרישה לנשים לבין גיל פרישה של גברים נחשב לחסר פרופורציה. כעת היא החליטה להדביק את הפער הקיים מול מדינות רבות ברחבי העולם שביצעו מהלך דומה בשנים האחרונות.

נוכח העלייה בתוחלת המחייה הוחלט בשנת 2004 על העלאת גיל פרישה לפנסיה לנשים מ- 60 ל- 62 ולגברים מ- 65 ל- 67. מהלך זה תרם משמעותית לשיעורי התעסוקה בגילים אלו, למרות שגם טרם השינוי לא היה ניתן להכריח עובד שלא הגיע לגיל 67 לפרוש מעבודתו. עם זאת, יש לזכור כי העלאת גיל הפרישה מעכב את קבלת הזכאות לקצבת זקנה והטבות מס פנסיוניות.

למה זה חשוב להעלות את גיל פרישה לפנסיה לנשים?

ככל שאישה דוחה את יציאתה לפנסיה היא מגדילה באופן ניכר את הקצבה הפנסיונית שהיא תקבל בעתיד. למעשה, אישה שממשיכה לעבוד במשך עוד 5 שנים מגדילה את הקצבה שלה ב-50%. הגדלת הקצבה שהיא מקבלת במסגרת קופת גמל, קרן פנסיה או ביטוח מנהלים מתבצעת באמצעות 3 דרכים:

  • היא מפרישה יותר כסף לפנסיה
  • הכסף "שוכב" בקרן זמן רב יותר ולכן צובר תשואה
  • מקדם הקצבה בזמן הפרישה נמוך יותר

מעבר לכך, בקרנות הפנסיה הוותיקות שבמסגרתן הובטח לחוסכים שיעור מסוים משכרו, ללא תלות בהפרשותיהם, נוצרה בעיה חמורה מאוד, מאחר ותוחלת החיים המתארכת הביאה לכך שבלי העלאת גיל הפרישה יהיה צורך לעשות איזון אקטוארי או במילים אחרות, להקטין את הקצבה החודשית. הודות להעלאת גיל פרישה לפנסיה לנשים, אין צורך בהפחתה זו.

איך למקסם את קצבת הפנסיה שלכן?

חשוב לערוך השוואת קרנות פנסיה / קופות גמל או ביטוחי מנהלים על מנת למטב את הקצבה הצפויה לכן בשנים הבאות. חשוב לציין כי קיימים פרמטרים רבים שצריך לקחת בחשבון לצורך השוואה, והדרך הקלה, הנוחה והפשוטה ביותר לעשות זאת היא באמצעות פנייה לסוכן פנסיוני.

בפתרונות עדיפים אנו מעמידים לשירותכן צוות מקצועי של סוכנים פנסיוניים שעובדים עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות בארץ כבר עשרות שנים. נשמח לעמוד לשירותכן ולהתאים עבורכם את תוכנית הביטוח הפנסיוני הנכונה ביותר עבורכן.

גיל פרישה לפנסיה לנשים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ביטוח פנסיה לעובד חדש
ביטוח פנסיה לעובד חדש – כל מה שחשוב לדעת

ביטוח פנסיה לעובד חדש הוא אינו דבר מובן מאליו, וזאת למרות שבמדינת ישראל קיים חוק שלפיו כל מעסיק חייב לשלם פנסיה לעובדים שלו. במאמר זה, נדון על ההיבטים השונים של הפקדה לפנסיה לעובד חדש, ונציע לך כמה טיפים שיעזרו לך להתחיל לחסוך לפנסיה כבר היום.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.