תוכנית חיסכון לכל ילד – כך ילדיכם יכולים לקבל הרבה יותר

כמה כסף תרצו להעניק לילד שלכם בעתיד: 20,000 או 70,000? התשובה ברורה. אז מה צריך לעשות על מנת להגדיל את הסיכוי שזה באמת יקרה באמצעות תוכנית חיסכון לכל ילד.

מהי תוכנית חיסכון לכל ילד?

בשנים האחרונות המדינה הובילה מהלך של תוכנית חיסכון לכל ילד, באמצעות המוסד לביטוח לאומי. במסגרת תוכנית זו למעשה לכל ילד המזכה בקצבת ילדים מיום לידתו ועד יום הולדתו ה- 18, המוסד לביטוח לאומית פותח תוכנית חיסכון אישית שמנוהלת או בקופת גמל או בבנק, בהתאם לבחירתכם. תוכנית זו מאפשרת לכל ילד בישראל להתחיל את חייו הבוגרים עם סכום משמעותי שיכול לפתוח בפניו הזדמנויות.

כמה כסף מפקידים?

החל מינואר 2023 המוסד לביטוח לאומי מפקיד עבור כל ילד 55 ₪ מדי חודש בחודשו. לכם, ההורים, ניתנת ההזדמנות להכפיל את הסכום ולהפקיד לתוכנית החיסכון עוד 55 ₪ מדי חודש. במידה ואכן תחליטו להכפיל את הסכום המופקד, סכום זה ינוכה מקצבת הילדים. כך תוכלו לחסוך לכל ילד סכום של 110 ₪ עד לגיל 18 או 21. כשימלאו לילד 18 הוא יקבל 550 ₪, ואם ימשוך את החיסכון לאחר גיל 21 יקבל עוד 550 ₪.

20,000 ₪ או 70,000 ₪ ? זה בידיים שלכם!

כאמור, אתם יכולים לבחור היכן להפקיד את הכסף – בבנק או בקופת גמל. כפי שכתבנו פה בעבר, כדאי לחסוך באמצעות קופת גמל, מאחר והן משיגות תשואות הרבה יותר טובות בהשוואה לפקדונות בבנק.

גם לאור האינפלציה והמשבר הכלכלי, זכרו שמדובר בדרך כלל בהשקעה ארוכת טווח ומאחר ולא ניתן לתזמן את השוק, ויש לו מנגנון שמתקן את עצמו ואף עולה לאורך זמן, הרי שעדיף להשקיע בקופת גמל במקום להשקיע בבנק, שבו הכסף נשחק לאור האינפלציה ופוטנציאל התשואה נמוך יותר.

כדאי לדעת שאם לא תבחרו לילד חיסכון עד גיל 6 חודשים – ייפתח לו חיסכון במסלול ברירת מחדל, ללא הכפלה!

בניגוד לבנק, שאין יותר מדי מקום לתמרן את הכסף, שימו לב שבחיסכון בקופת גמל להשקעה ניתן לבחור באחד מהמסלולים הבאים, ולעבור ביניהן בכל רגע נתון:

  1. חוסכים המעדיפים סיכון מועט
  2. חוסכים המעדיפים סיכון בינוני
  3. חוסכים המעדיפים סיכון מוגבר
  4. הלכה
  5. שריעה

כדאי לדעת מי שלא בוחר מסלול באופן אקטיבי, אז הכסף שלו מושקע במסלול ברירת מחדל שהוא מסלול עם סיכון מועט. גם אז פוטנציאל התשואה גבוה יותר בהשוואה לבנק, אך או הרבה יותר נמוך בהשוואה למסלול בעל סיכון גבוה. זה מה שעשוי לעשות את ההבדל בין 20,000 ₪ לבין 70,000 ₪  (הסכומים משוערים ל-21 שנים, לפי ממוצע תשואות קופות הגמל בסיכון נמוך מול סיכון גבוה, בשנים 2017-2021).

רוצים שהילדים שלכם יקבלו הרבה יותר?

בפעולה פשוטה תוכלו להגדיל להם את החיסכון ולהבטיח להם עתיד טוב יותר! ומעבר לזה, קיימים פתרונות נוספים שיוכלו לעזור לכם להשקיע חכם הרבה יותר כסף למען ילדיכם. מתלבטים איך לבחור קופת גמל להשקעה או מהו מסלול ההשקעה האידיאלי? דברו עוד היום עם המומחים שלנו בסוכנות פתרונות עדיפים. אנו עובדים בצמוד לכל הגופים הפיננסיים המובילים ומשתמשים בטכנולוגיה חכמה המאפשרת השוואה מקיפה המתייחסת למכלול שלם של פרמטרים, ולא רק דמי ניהול ו/או תשואות. נשמח לעמוד לשירותכם ולעזור לכם להעניק לילדיכם עתיד טוב יותר.

תוכנית חיסכון לכל ילד
תרצו לחזור לנושא מסווים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.