"האם שווה לי לבצע הפקדות עצמאי לפנסיה?"

תוכן עניינים

אף על פי שמדינת ישראל ב- 2017 קבעה כי חוק פנסיה חובה יחול גם על עצמאים, עדיין רבים מעדיפים לספוג את הקנס המוטל עליו, במקום לבצע הפקדות עצמאי לפנסיה. האם זה באמת יוצא יותר משתלם? לא בטוח

למה בכלל צריך לבצע הפקדות עצמאי לפנסיה?

במסגרת עבודתכם כעצמאים אתם מתמודדים עם סיכונים רבים, אך את עתידכם ואת עתיד יקירכם עדיף שלא לסכן, גם אם אתם חושבים שתמשיכו לעבוד גם הרבה אחרי גיל פרישה כי אתם בכל זאת עובדים בעבודה שאתם אוהבים ונהנים ממנה.

בעידן שבו יוקר המחייה רק הולך ועולה עם השנים, כל דבר נהיה יותר יקר ואין לדעת מה יקרה בעתיד, חיסכון ארוך טווח הוא צעד מבורך. זאת מאחר וחיסכון לשנות הפרישה יעזור לכם להגדיל את ההכנסות שלכם, לצד קצבת הזקנה שתקבלו מביטוח לאומי כדי לעזור לכם להתקיים בכבוד ולממן את ההוצאות שלכם. הרי גיל פרישה מאפשר לנו מצד אחד ליהנות מעמל עבודתנו, להרחיב את אופקינו, לבלות עם יקירינו ומצד שני ההוצאות על בריאות עלולות לטפוח באופן משמעותי.

הפקדות עצמאי לפנסיה הן חובה – אבל האם זה כדאי?

חשוב לדעת שבמדינת ישראל הן שכירים והן עצמאים צריכים לבצע הפקדות לטובת חיסכון ארוך טווח שבבוא היום ישמש אותם לאחר שיפרשו מעבודתם. בעוד אצל השכירים הדבר מתבצע באופן אוטומטי דרך תלוש השכר שלהם, העצמאים נדרשים ליזום פעולה אקטיבית, ולכם כולם מבצעים זאת, ולא בגלל חוסר מודעות, אי תשומת לב או שכחה.

חשוב לדעת עצמאי שלא מבצע הפקדות סופג קנס שעומד היום על כמה מאות שקלים. על פניו נדמה כי זה סכום זניח ביחס להכנסותיכם כבעלי עסק, אבל הסכום הזה מצטבר ובנוסף הנזק שעלול להיגרם לכם אם לא יהיה לכם פנסיה עשוי להיות דרמטי ולגרום לכם ולמשפחתכם להתמודד עם קשיים כלכליים לא פשוטים.

מהן האפשרויות לביצוע הפקדות עצמאי לפנסיה?

נכון להיום קיימות 3 אפשרויות הפתוחות עבור מי שמעוניין לבצע הפקדות עצמאי לפנסיה: קופת גמל, ביטוח מנהלים או קרן פנסיה, שהיא האופציה הפופולרית ביותר.

  • קרן פנסיה –   לאחר שתצאו לגמלאות תקבלו קצבה חודשית לכל ימי חייכם, ולאחר פטירה  שאריכם ימשיכו לקבל אותה (בן/ת זוג וילדים עד גיל 21).
  • ביטוח מנהלים –  לאחר שתפרשו תקבלו קצבה חודשית לכל חייכם, ולאחר שתלכו לעולמכם, שאריכם יקבלו סכום חד פעמי (בדומה לביטוח חיים).
  • קופת גמל – מהווה אפיק חיסכון טהור, כלומר הכספים הנצברים משולמים כסכום חד פעמי לאחר פרישה.

איך לבחור מה מתאים לכן?

לכל אחד ממוצרי החיסכון שהצגנו יש יתרונות וחסרונות משלו, ולכן חשוב לבצע השוואה בין המוצרים. לאחר שבחרתם מוצר מסוים, יש להשוות בין כל הגופים המציעים את האפשרות הזו. כך למשל אם בחרתם בקרן פנסיה, מומלץ לערוך השוואת קרנות פנסיה.

חשוב לציין שחשוב לבצע השוואה מעמיקה ולא להסתפק רק בהשוואה של תשואות ודמי ניהול בלבד. קיימים פרמטרים רבים שעלולים להשפיע על הרווח הפוטנציאלי שתקבלו כתוצאה מהפקדת הכספים שלכם בחיסכון ארוך טווח, ואם אתם רוצים למקסם אותו כדאי להיעזר בסוכן פנסיוני מטעם פתרונות עדיפים שיעזור לכם לראות את התמונה המלאה.

מזה שנים אנו עובדים בצמוד לכל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת שיקלול של כל הגורמים שחשוב לקחת בחשבון בעת בחירת אפיק חיסכון ארוך טווח את המוצר המתאים ביותר למידותיהם. צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם ולהעניק לכם שירות שייתן לכם שקט נפשי.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הפקדה לפנסיה לעצמאים  – כל מה שצריך לדעת

הפקדה לפנסיה לעצמאים היא עניין שעד לפני כמה שנים היה נתון לשיקול דעתם. אך מאחר ורוב העצמאים לא היו מפקידים כסף לטובת חיסכון פנסיוני, היו הופכים לנטל על המדינה. כל זה השתנה עם חוק חובת הפקדה לפנסיה לעצמאים שנכנס לתוקפו ב- 2017.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.