המדריך להשוואת קרן השתלמות

תוכן עניינים

קרן השתלמות היא אחת מאפשרויות החיסכון וההשקעה הנפוצות והאהובות שיש, בעיקר בזכות היכולת למשוך את הכסף תוך זמן קצר יחסית בפטור מלא ממס רווחי הון. כדי להגדיל את הרווח שלכם, חשוב לערוך השוואת קרן השתלמות לפי כמה פרמטרים.

מה גורם לקרן השתלמות להיות אפיק חיסכון והשקעה פופולרי במיוחד?

לפני שנדבר על השוואת קרן השתלמות, נסביר מדוע מדובר באפיק כה אהוד על ציבור החוסכים. בגדול, לא צריך להכביר במילים: כיום מדובר באפיק החיסכון היחידי שמאפשר למשוך את כל החיסכון שצברתם בפטור ממס רווחי הון ותוך זמן קצר יחסית (6-3 שנים בלבד).

מעבר לזה, חיסכון בקרן השתלמות מאפשר ליהנות מיתרונות רבים:

  • תשואות טובות יותר בהשוואה לבנקים
  • אפשרות לעבור בין מסלולים ואף בין חברות
  • אפשרות לקבל הלוואות בתנאים מעולים
  • החלת ותק על קרנות צעירות לאחר צבירת ותק של 6 שנים
  • ועוד

מה צריך לקחת בחשבון לשם השוואת קרן השתלמות חכמה?

לצורך השוואת קרן השתלמות יש לבחון לעומק כמה פרמטרים, ואלה העיקריים שבהם:

  • השוואת תשואות קרנות השתלמות –  כיום כל אחד יכול לערוך השוואת קרן השלמות בלחיצת כפתור מכל מקום עם אינטרנט. אפשר למשל להיעזר באתר גמל נט של משרד האוצר בשיתוף רשות שוק ההון הביטוח והחיסכון. מומלץ לבחון את הביצועים לאורך השנים (לפחות 3 או 5 שנים לאחור) כדי להבחין במגמה ולא להסתמך על תקופות משבר או שגשוג נקודתי בשוק ההון.
  • מסלולי השקעה – שימו לב להשוות בין מסלולים זהים. כדאי גם להעיף מבט על מסלולים אחרים כדי לבחון אם יש מסלול שיותר "מדבר" אליכם. כלל האצבע הוא ככל שיותר צעירים, כך כדאי לנסות לבחון מסלולים מנייתיים יותר וככל שמתבגרים לעבור בהדרגה למסלולים סולידיים יותר.
  • השוואת דמי ניהול בקרנות השתלמות – נדמה שמדובר בפרמטר שקל יחסית להשוות בו אך התמונה מעט יותר מורכבת, כיוון שדמי הניהול הוא עולם ומלואו. בגמל נט למשל תראו מהם דמי הניהול הממוצעים שמשלמים בכל קרן, אבל יש פרמטרים נוספים שמשפיעים על דמי הניהול שיכולים לגבות מכם, למשל – הסכום שצברתם עד כה, מקום העבודה שלכם ועוד.
  • יתרת נכסים –  נתון המבוסס על חוכמת ההמונים. בהשוואת קרן השתלמות בדקו מהו היקף הנכסים שכל גוף מנהל. ככל שהיקף הנכסים גדול יותר, סימן שמדובר בגוף בעל חוסן כלכלי, ושהרבה חוסכים בוטחים בו.
  • מוניטין, ותק ושירות –  מדי שנה מפרסם משרד האוצר את מדד השירות, שבו נבחנים קטגוריות של שביעות הרצון של העמיתים הקיימים, זמן מענה טלפוני, מספר התלונות שהוגשו למפקח ועוד. גם זהו רכיב שכדאי לשים לב אליו בעת השוואת קרן השתלמות.

שוקלים לנייד את קרן ההשתלמות שלכם?

לאחר השוואת קרן השתלמות קיימת לבין קרנות אחרות, ייתכן ותגיעו למסקנה שהגיע הזמן לעבור לגוף מנהל אחר. כיום מדובר בפעולה לגיטימית ואפשרית שהיא גם אינה כרוכה בקנסות, מסים, עמלות או כל תשלום אחר. עם זאת, יתכן ויש פרמטרים חשובים שלא התייחסתם אליהם או שלא ניתחתם אותם נכון, ולכן חשוב קודם כל להתייעץ עם סוכן ביטוח לפני שעושים כל צעד.

למה כדאי להתייעץ עם סוכן ביטוח פנסיוני?

כפי קראתם, קיימים לא מעט פרמטרים חשובים שצריך לקחת בחשבון. השוואת קרן השתלמות שאינה מדויקת ומקצועית, עלולה להטעות אתכם לכם בבחירת קרן או במסלול השקעה שלאו דווקא ישיגו עבורכם תשואה טובה ולכן חבל להמר על הכסף שהרווחתם בעבודה קשה.

השוואת קרנות השתלמות היא המומחיות שלנו!

 אנו עובדים כבר שנים עם החברות המובילות בתחום, ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת להשוואה מדויקת בין כל הפרמטרים והדרישות שלכם כדי להעניק לכם את הקרן האידיאלית עבורכם. צרו קשר עוד היום עם המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ותוכלו לדעת שהקרן שלכם בידיים טובות.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
למי מגיע קרן השתלמות
למי מגיע קרן השתלמות?

למי מגיע קרן השתלמות היא שאלה נפוצה למדי, אך בניגוד למה שנהוג לחשוב – התשובה מעט מורכבת, ובעיקר לגבי עובדים שכירים. שווה לקרוא את המאמר כדי להבין את הנושא יותר לעומק.

קראו עוד »
הצטרפות לקרן השתלמות
הצטרפות לקרן השתלמות – הדרך הנכונה

הצטרפות לקרן השתלמות היא צעד פשוט לכאורה, אבל על מנת למקסם את התשואות שלה, חשוב מאוד להיפגש עם סוכן פנסיוני ולהתייעץ איתו, כדי לעשות את הבחירה המתאימה ביותר לצורכיכם. איזה מידע חשוב תקבלו במסגרת הייעוץ? על כך במאמר שלפניכם.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.