המדריך להשוואת קרן השתלמות

תוכן עניינים

קרן השתלמות היא אחת מאפשרויות החיסכון וההשקעה הנפוצות והאהובות שיש, בעיקר בזכות היכולת למשוך את הכסף תוך זמן קצר יחסית בפטור מלא ממס רווחי הון. כדי להגדיל את הרווח שלכם, חשוב לערוך השוואת קרן השתלמות לפי כמה פרמטרים.

מה גורם לקרן השתלמות להיות אפיק חיסכון והשקעה פופולרי במיוחד?

לפני שנדבר על השוואת קרן השתלמות, נסביר מדוע מדובר באפיק כה אהוד על ציבור החוסכים. בגדול, לא צריך להכביר במילים: כיום מדובר באפיק החיסכון היחידי שמאפשר למשוך את כל החיסכון שצברתם בפטור ממס רווחי הון ותוך זמן קצר יחסית (6-3 שנים בלבד).

מעבר לזה, חיסכון בקרן השתלמות מאפשר ליהנות מיתרונות רבים:

  • תשואות טובות יותר בהשוואה לבנקים
  • אפשרות לעבור בין מסלולים ואף בין חברות
  • אפשרות לקבל הלוואות בתנאים מעולים
  • החלת ותק על קרנות צעירות לאחר צבירת ותק של 6 שנים
  • ועוד

מה צריך לקחת בחשבון לשם השוואת קרן השתלמות חכמה?

לצורך השוואת קרן השתלמות יש לבחון לעומק כמה פרמטרים, ואלה העיקריים שבהם:

  • השוואת תשואות קרנות השתלמות –  כיום כל אחד יכול לערוך השוואת קרן השלמות בלחיצת כפתור מכל מקום עם אינטרנט. אפשר למשל להיעזר באתר גמל נט של משרד האוצר בשיתוף רשות שוק ההון הביטוח והחיסכון. מומלץ לבחון את הביצועים לאורך השנים (לפחות 3 או 5 שנים לאחור) כדי להבחין במגמה ולא להסתמך על תקופות משבר או שגשוג נקודתי בשוק ההון.
  • מסלולי השקעה – שימו לב להשוות בין מסלולים זהים. כדאי גם להעיף מבט על מסלולים אחרים כדי לבחון אם יש מסלול שיותר "מדבר" אליכם. כלל האצבע הוא ככל שיותר צעירים, כך כדאי לנסות לבחון מסלולים מנייתיים יותר וככל שמתבגרים לעבור בהדרגה למסלולים סולידיים יותר.
  • השוואת דמי ניהול בקרנות השתלמות – נדמה שמדובר בפרמטר שקל יחסית להשוות בו אך התמונה מעט יותר מורכבת, כיוון שדמי הניהול הוא עולם ומלואו. בגמל נט למשל תראו מהם דמי הניהול הממוצעים שמשלמים בכל קרן, אבל יש פרמטרים נוספים שמשפיעים על דמי הניהול שיכולים לגבות מכם, למשל – הסכום שצברתם עד כה, מקום העבודה שלכם ועוד.
  • יתרת נכסים –  נתון המבוסס על חוכמת ההמונים. בהשוואת קרן השתלמות בדקו מהו היקף הנכסים שכל גוף מנהל. ככל שהיקף הנכסים גדול יותר, סימן שמדובר בגוף בעל חוסן כלכלי, ושהרבה חוסכים בוטחים בו.
  • מוניטין, ותק ושירות –  מדי שנה מפרסם משרד האוצר את מדד השירות, שבו נבחנים קטגוריות של שביעות הרצון של העמיתים הקיימים, זמן מענה טלפוני, מספר התלונות שהוגשו למפקח ועוד. גם זהו רכיב שכדאי לשים לב אליו בעת השוואת קרן השתלמות.

שוקלים לנייד את קרן ההשתלמות שלכם?

לאחר השוואת קרן השתלמות קיימת לבין קרנות אחרות, ייתכן ותגיעו למסקנה שהגיע הזמן לעבור לגוף מנהל אחר. כיום מדובר בפעולה לגיטימית ואפשרית שהיא גם אינה כרוכה בקנסות, מסים, עמלות או כל תשלום אחר. עם זאת, יתכן ויש פרמטרים חשובים שלא התייחסתם אליהם או שלא ניתחתם אותם נכון, ולכן חשוב קודם כל להתייעץ עם סוכן ביטוח לפני שעושים כל צעד.

למה כדאי להתייעץ עם סוכן ביטוח פנסיוני?

כפי קראתם, קיימים לא מעט פרמטרים חשובים שצריך לקחת בחשבון. השוואת קרן השתלמות שאינה מדויקת ומקצועית, עלולה להטעות אתכם לכם בבחירת קרן או במסלול השקעה שלאו דווקא ישיגו עבורכם תשואה טובה ולכן חבל להמר על הכסף שהרווחתם בעבודה קשה.

השוואת קרנות השתלמות היא המומחיות שלנו!

 אנו עובדים כבר שנים עם החברות המובילות בתחום, ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת להשוואה מדויקת בין כל הפרמטרים והדרישות שלכם כדי להעניק לכם את הקרן האידיאלית עבורכם. צרו קשר עוד היום עם המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ותוכלו לדעת שהקרן שלכם בידיים טובות.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות אינפיניטי
קרן השתלמות אינפיניטי

קרן השתלמות אינפיניטי מאפשרת לכם ליהנות מניהול מקצועי של חיסכון בשוק ההון, ממש כאילו היה מדובר בתיק השקעות לכל דבר ועניין. מהם היתרונות של קרן זו, אילו מסלולי השקעה קיימים ואיך לבחור את מה שהכי מתאים לכם?

קראו עוד »
קרן השתלמות מגדל
קרן השתלמות מגדל

קרן השתלמות מגדל היא אפיק חיסכון פנסיוני אשר מנוהל ע"י אחת מחברות הביטוח הגדולות, המוכרות והבולטות בארץ. למי היא יכולה להתאים, מהם יתרונותיה ואיך לבחור קרן בהתאמה אישית לצורכיכם הייחודיים?

קראו עוד »
קרן השתלמות הראל
קרן השתלמות הראל

שוקלים להצטרף לקרן ההשתלמות הראל? בואו להכיר את אחת הקרנות הפופלריות בארץ – מהם יתרונותיה, אילו מסלולי השקעה היא מציעה ועוד.

קראו עוד »
האם כדאי למשוך כספי פנסיה
האם כדאי למשוך כספי פנסיה כדי לכסות את המשכנתא ואת ההלוואות?

הריבית הגבוהה מביאה לכך שיותר ויותר ישראלים מושכים את קרנות הפנסיה וההשתלמות ושוברים חסכונות על מנת לכסות את המשכנתא והלוואות אחרות. האם גם לכם כדאי, אילו השלכות צפויות לטווח הארוך ומה אפשר עוד לעשות כדי לא לכרוע תחת הנטל?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.