כך תגדילו את החיסכון הפנסיוני שלכם באמצעות קרן פנסיה נבחרת

השאיפה של כל אחד ואחת מאיתנו היא להזדקן בכבוד. לשם כך עלינו להגדיל ככל הניתן את החיסכון הפנסיוני שלנו. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות קרנות פנסיה נבחרות, המציעות דמי ניהול מופחתים לצד ניהול השקעות מקצועי. איך זה עובד וכיצד זה מבטיח את עתידכם?

כיום זה כבר ברור – חייבים להגדיל את החיסכון הפנסיוני

זה לא סוד שקצבת הפנסיה לאו דווקא תספיק לנו על מנת שנוכל להתקיים בכבוד בגיל מבוגר. לכן חשוב לדעת שקיימות 3 דרכים עיקריות להגדיל את הקצבה:

  • להפקיד כספים לטובת החיסכון הפנסיוני מגיל צעיר ככל הניתן
  • לא למשוך את כספי הפיצויים כשאנו עוזבים מקום עבודה
  • לחסוך באמצעות קרן פנסיה ברירת מחדל בדמי ניהול אטרקטיביים

מהי קרן פנסיה נבחרת או קרן פנסיה ברירת מחדל?

קרנות הפנסיה הם אפיק החיסכון הנפוץ ביותר בישראל. 9 קרנות הפנסיה המקיפות והחדשות מנהלות יחדיו מאות מיליארדי שקלים עבור יותר מ- 4 מיליון חוסכים וחוסכות. קרנות הפנסיה כוללות הן רכיב חיסכון והן רכיב ביטוחי למקרה של נכות או מוות חלילה, המאפשר לחוסך ולמשפחתו הגנה מלאה לאורך כל תקופת החיסכון וכמובן לאחר גיל פרישה.

מאחר וזהו אינטרס של המדינה לעודד את אזרחיה לחסוך לגיל פרישה, היא יזמה את הרעיון של קרנות פנסיה נבחרות, שהן למעשה 4 קרנות שמשרד האוצר בחר במסגרת מכרז תחרותי, אשר מציעות דמי ניהול מופחתים לחוסכים לתקופה של עשור מיום הצטרפותם. דמי ניהול נמוכים יכולים להגדיל את החיסכון הפנסיוני באופן משמעותי ביותר.

למי זה מתאים?

כל מי שעובד צריך לבחור קרן פנסיה שאליה הוא יעביר את הפקדותיו ביחד עם המעביד מדי חודש. עם זאת, במידה ושכיר נמנע מלבחור קרן פנסיה בעצמו המעסיק בחר את הקרן הנוחה ביותר עבורו. מאז שנבחרו הקרנות הנבחרות ע"י רשות שוק ההון ב- 2019, כל העובדים – ותיקים חדשים כאחד – יכולים לחסוך לפנסיה בדמי ניהול אטרקטיביים. כמו כן המעסיקים מחויבים להעביר את כספי הפנסיה של עובדים שנמנעו מבחירת קרן פנסיה אל קרן פנסיה ברירת מחדל.

גם שכירים שכבר חוסכים בקרנות פנסיה אחרון יכולים להעביר את החיסכון הפנסיוני שלהם לקרן פנסיה נבחרת. כמו כן, עצמאים שמעוניינים להגדיל את החיסכון הפנסיוני שלהם ולחסוך בדמי הניהול יכולים לחסוך באמצעות הקרנות הנבחרות ולהעביר את החיסכון הקיים אליהן.

כיצד קרן פנסיה ברירת מחדל מגדילה את הפנסיה שלכם?

קרן פנסיה מציעה הרבה יותר מניהול השקעות איכותי ותשואות יפות, אחד הגורמים המהותיים שיכולים להשפיע על הסכום שתצברו בחיסכון הפנסיוני הוא דמי הניהול: ככל שהם יהיו נמוכים יותר, כך יישאר לכם יותר כסף.

מה חשוב לדעת?

יש לציין שמעבר בין קרנות פנסיה ניתן לבצע בכל עת, באופן חופשי וללא עלות. בנוסף לכך, הקרנות הנבחרות מציעות תנאים מעולים, ללא קשר לגובה השכר או סכום ההפקדה. עם זאת חשוב לקחת לתשומת לבכם שדמי הניהול אינם חזות הכול וכי מומלץ לפנות לסוכן פנסיוני שיעזור לכם לבצע השוואת קרנות פנסיה באופן מסודר, מקיף ואיכותי המשקללת פרמטרים רבים נוספים כגון התשואות, יתרת הנכסים, מדד שארפ, מאזן אקטוארי ועוד.

רוב האנשים לא אוהבים לחשוב על עצמם בגיל מבוגר ומתקשים לבצע השוואה ולבחור את הקרן הנכונה עבורם. אנחנו כאן כדי לעשות את העבודה בשבילכם. צרו קשר עוד היום עם המומחים שלנו ותוכלו ליהנות משקט נפשי ומייעוץ אמין ואובייקטיבי, מאחר ואנו עובדים עם כל החברות המובילות בתחום. נשמח לעמוד לשירותכם!

כך תגדילו את החיסכון הפנסיוני שלכם באמצעות קרן פנסיה נבחרת
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.