מה זה קופת גמל לשכירים

הרבה אנשים מנסים להבין מה זה קופת גמל לשכירים ובמה היא שונה מאפשרויות אחרות העומדות בפניהם לצורך חיסכון פנסיוני ארוך טווח. במאמר זה נסביר מהם יתרונותיה של קופת גמל לשכירים, מהו ייחודיותה ולמה צריך לשים לב.

נעים להכיר: קופת גמל במעמד שכיר

כדי לענות על השאלה מה זה קופת גמל לשכירים, נחזור לבסיס ונסביר במכשיר חיסכון טהור ארוך טווח המיועד לצורך חיסכון פנסיוני לגיל פרישה. מדובר באלטרנטיבה לחיסכון פנסיוני באמצעות קרן פנסיה או ביטוח מנהלים, אך גם בה כספי החיסכון למעשה מושקעים בשוק ההון במסלול השקעה לבחירתכם. את הכסף מנהלים גופים פיננסיים מקצועיים ומנוסים בתמורה לדמי הניהול שהם גובים מכם. שימו לב כי ניתן להחליף מסלול השקעות בכל עת לנייד את החיסכון שלכם לחברה אחרת ואפילו להחליף מכשיר חיסכון, ללא כל קנס, עמלה או תשלום מס וכן ללא פגיעה בוותק או בזכויות.

ממה קופת גמל לשכירים מורכבת וכמה כסף ניתן להפקיד בה?

מכשיר למעשה כולל בתוכו חלק של תגמולים וחלק של פיצויים וכולו משמש לטובת החיסכון:  העובד מפקיד 6% משכרו לטובת תגמולים (שזה למעשה החיסכון לפרישה) ואילו המעסיק מפקיד לתגמולים 6.5% משכר העובד ועוד 6% נוספים לפחות לטובת פיצויים. העובד והמעסיק יכולים להגדיל את ההפרשות – העובד רשאי להפקיד עד 7% משכרו בכל חודש והמעסיק יכול להפקיד 7.5% כתגמולים, ועוד 8.33% כפיצויים (מוגבל בתקרת שכר). כל ההפקדות מתבצעות באופן חודשי ישירות מהשכר שלכם ולא דורשות מכם "התעסקות".

שימו לב כי קופת גמל לשכירים אינה כוללת רכיבים ביטוחיים שקיימים בקרן פנסיה ובביטוח מנהלים. היתרון בכך שניתן להתאים באופן מושלם את הביטוחים הנדרשים לכם ולרכוש אותם בנפרד, אך מצד שני ייתכן והם יעלו יותר.

משיכת כספים מקופת גמל לשכירים

בשנת 2008 בוצעה רפורמה בתחום הפנסיוני, מתוך רצונה של המדינה לעודד חיסכון פנסיוני. לכן כל מי שהפקיד כסף בקופת גמל לשכירים מינואר 2008 יכול למשוך אותו אך ורק בתור קצבה לאחר גיל פרישה. לעומת זאת, מי שהפקיד כספי תגמולים עד לתחילת הרפורמה, יכול למשוך את כספיו באופן הוני וחד פעמי, בהתאם לתנאי החוק. עם זאת,

לסיכום – אז מה זה קופת גמל לשכירים?

קופ"ג במעמד שכיר נועדה להבטיח לכם ביטחון כלכלי לגיל פרישה. כל עובד יחד עם המעסיק יכול להפקיד כספים לקופת גמל לבחירתו. חשוב לדעת שהבחירה היכן לפתוח חיסכון פנסיוני נתונה לחלוטין בידיכם. כדי לעשות הבחירה הנכונה, כדאי להיעזר בסוכן ביטוח פנסיוני כיוון שיש פרמטרים רבים שצריך לקחת בחשבון מעבר לדמי הניהול והתשואות.

פנו עוד היום למומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח שמתמחים בעולם זה כבר שנים רבות. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם מיטב הגופים הפיננסיים ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לנו להעניק לכם ייעוץ מקצועי ואובייקטיבי על מנת לסייע לגם לראות את התמונה המלאה ולעשות את הבחירה הנכונה בשבילכם! רוצים שקט נפשי? פנו אלינו עוד היום.

מה זה קופת גמל לשכירים
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
העברת קופת גמל
העברת קרן פנסיה לקופת גמל – צעד מבורך או שעדיף שיישכח?

העברת קרן פנסיה לקופת גמל היא רעיון שמדי פעם מתגנב לראשכם? חשוב לדעת שלא מדובר בשאלה של נכון או לא נכון, אלא להתייחס באופן פרטני ולבחון אותה לפי צורכיו ומטרותיו של החוסך. במאמר זה נדבר על היתרונות והחסרונות של מהלך זה.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.